Správce zařízení

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
-Milan64-
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 109
Registrován: prosinec 06
Bydliště: Severní Morava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Správce zařízení

Příspěvekod -Milan64- » 08 pro 2006 08:46

Ve správci zařízení mám žlutým vykřičníkem označeny dvě zařízení.Obecná paměťová karta PCMCIA a neznámé zařízení pro zpracování obrázků.Zkoušel jsem to opravit přes poradce při potížích,ale marně.Obecná paměťová karta flash mi hlásí,že toto zařízení nepracuje správně,protože systému Windows (používám XP Profesional)se nepodařilo načíst ovládače zařízením požadovaná.(Kód 31).Ale ovladač tam je a to ,WINDOWS/system32/DRIVERS/memcard.sys.Když zapojím flash kartu ozve se zvuk že systém nalezl nový HARDWARE ale ikona v Tento počítač ani nikde jinde není.V liště je tak jak má být bezpečně odebrat Hardware.USB mám v pořádku.U zařízení na zpracování obrázků mi hlásí,že nemam nainstalovaný ovládač.Jaký a odkud jej mám stáhnout nevím.Předem vám děkuji za radu. :idea:
Snad vše se dá vyřešit.Chce to trpělivost.

Reklama
Uživatelský avatar
-Milan64-
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 109
Registrován: prosinec 06
Bydliště: Severní Morava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod -Milan64- » 08 pro 2006 17:56

Dočetl jsem se že je možné,že mi nefunkčnost flash karet mohla způsobit aktualizace windows a nebo jen některá záplata.Mohu tyto záplaty postupně odinstalovat a zjistit,která toto způsobila?Děkuji. :roll:
Snad vše se dá vyřešit.Chce to trpělivost.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 08 pro 2006 18:24

Zkus zařízení ve správci zařízení odebrat a restartovat počítač. Ovladače by se měly nainstalovat znovu, tedy pokud nejsou poškozeny.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
-Milan64-
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 109
Registrován: prosinec 06
Bydliště: Severní Morava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod -Milan64- » 08 pro 2006 19:28

Děkuji za radu,zkusil jsem to,ale ovládače jsem tam po restartu nenašel,tak jsem se musel obnovením systému vrátit zpět.Jsou tam stále dva žluté vykřičníky.
Přílohy
Správce zařízení.jpg
Foto
Snad vše se dá vyřešit.Chce to trpělivost.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 08 pro 2006 19:40

Vypadá to, že ovladače nejsou nainstalovány, nebo neodpovídají instalovanému zařízení, či jsou vadné.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 08 pro 2006 19:52

Ovladače k uvedeným zařízením, musí odpovídat i instalovanému systému, u Tebe asi WinXP. Měly ba být na cd nebo disketě dodané při koupi zařízení (asi paměťová karta, foto). Ty musíš vědět co máš v PC.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Luboš » 08 pro 2006 21:02

Předpokládám, že předtím jsi tyto problémy neměl. Prozraď nám, které zařízení si tedy buď připojil, anebo instaloval. Pokud to bylo nějaké zařízení přes USB, tak obecně platí (samozřejmě až na některé výjimky), že nejprve musíš nainstalovat ovladače a nové zařízení připojit až po restartu počítače. Pokud však toto USB zařízení patří do skupiny obecně známých periferií, tak ovladač se nainstaluje při prvotním připojení zařízení do USB portu. Pokud se tedy pořád bavíme o USB zařízení, tak ho odpoj od počítače, v Správci zařízení odeber jeho ovladače, restartuj počítač, nainstaluj nejprve ovladače, opět restartuj a až pak připoj toto nové zařízení.

Přesto že jsem popisoval problém instalace USB zařízení, tak tento postup může fungovat i při ostatním zařízení. Nejlépe je přečíst si nejprve návod k instalaci u příručné dokumentaci a postupovat podle něj. Pokud ho nemáš, zkus postup dle popisu výše.
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

Uživatelský avatar
-Milan64-
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 109
Registrován: prosinec 06
Bydliště: Severní Morava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod -Milan64- » 08 pro 2006 21:35

Předtím jsem s tím opravdu problém neměl.Internet mám rok a až potom nastal tento problém.Mam 4ks USB a ty fungují mám na nich tiskárnu,foták a mobil,ale nefunguje mi zařízení které se prodávají bez CD a tedy i bez ovládačů.Mp3,flash karta tz.klíčenka a nebo klasická pamětovka do fotáku.Co jsem slyšel,ti co nemají internet takový problém nemají.Asi to bude aktualizacemi OP Windows XP.
Snad vše se dá vyřešit.Chce to trpělivost.

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 08 pro 2006 21:49

Nejspíš se dohádali ovladače k USB zařízením. Kolega má multifunkční tiskárnu HP a po připojení webkamery Mustek mu přestal pracovat scanner...
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
-Milan64-
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 109
Registrován: prosinec 06
Bydliště: Severní Morava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod -Milan64- » 08 pro 2006 23:40

Ano já mám taky multifunkční tiskárnu HP a taky mi to nejde skenovat.Jde to však skenovat programem z Windows na levé straně okna složky:Práce s obrázky:Načíst snímky ze skeneru.Alspoň že to nějak jde. :evil:
Snad vše se dá vyřešit.Chce to trpělivost.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • SSD M.2 (bios vidí,správce také) Windows ne... Příloha(y)
    od Spooner3 » 15 kvě 2023 21:04 » v Problémy s hardwarem
    6
    905
    od Spooner3 Zobrazit poslední příspěvek
    16 kvě 2023 19:59
  • Jsem jediný uživatel, aplikaci zablokoval správce, co s tím? Příloha(y)
    od Minapark » 06 led 2024 09:58 » v Windows 11, 10, 8...
    6
    1129
    od Minapark Zobrazit poslední příspěvek
    06 led 2024 14:58
  • odpojují se USB zařízení Příloha(y)
    od yaa » 22 úno 2024 16:24 » v Problémy s hardwarem
    25
    2760
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    29 úno 2024 18:34
  • Windows Update - V zařízení chybí.... Příloha(y)
    od liborek » 21 pro 2023 19:03 » v Windows 11, 10, 8...
    9
    1662
    od liborek Zobrazit poslední příspěvek
    23 pro 2023 16:44
  • Google chrome- karty z ostatních zařízení
    od MachrMB » 17 dub 2024 20:09 » v Internet a internetové prohlížeče
    0
    1500
    od MachrMB Zobrazit poslední příspěvek
    17 dub 2024 20:09

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů