Notebook kolem 20tis.

Vše o vašich mobilních zařízeních…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
mlc17
Level 1
Level 1
Příspěvky: 61
Registrován: leden 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Notebook kolem 20tis.

Příspěvekod mlc17 » 24 lis 2023 10:35

https://notebooky.heureka.cz/asus-fx706hf-hx014w/#prehled/
Dobrý den, mohli by jste mi prosim poradit jaky koupit notebook, videl jsem tu vivobook od Asus, ale nevim presne co ty nazvy ultrabook, viva znamenaji, proto se radeji ptám.
Nemám tolik peněz, hlavně mám odtud složený PC na hry,. Ale potrebuji prenosny notebook, kde by sli hry.
Nahoře jsem dal odkaz na Asus, co jsem v rychlosti vybral, ale nevim jestli Asus chladí tak jako před 12 lety, kdy to byly kvalitni (dle mě)stroje.
Chci dedikovanou kartu, když by byl noťas větší 16,17 zlobit se nebudu, neni podminka.
Akorát ta grafika v tom ma jen 4GB, což už je málo na hry strilecky, závodní no aspon trochu nové hry. Vim chce to víc peněz, ale me jako do prace to stačí za 20tisic Kč.
Můžete mi zde poradit, tak jako před 4 roky s Desktop PC, které šlape dobře.
Jo 16gb ram to myslim chce a kdyby byl slot na rozšíření nebo možnost nějak pak vylepsit grafiku a vymenit. za 3roky dejme tomu, abych tam dal výkonnější, jestli je schopný notebook fungovat.
Mel jsem kdysi lepsi komponenty než bylo chlazení a noťas se tepelně přehrál a vzdy se přehříval, naopak Asusy v té době meli super chlazení za stejnou cenu.
Je dobré koupit Asus.
Když ne, co byste mi prosim doporučili. Děkuji
ps: nemusí mít OS
A jeste win11 , jaká je spokojenost, koukal jsem že nejak dohani android nebo co. Ja cekam az se vychytaj chyby.
Pokud jsem to napsal jinam, prosim o shovivavost, mám po noční. A nějak se tu nevyznám.

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebook kolem 20tis.

Příspěvekod petr22 » 24 lis 2023 10:47

Takto laciny notebook nebude nikdy kvalitni a pokud bude urcen na hry, vzdy se bude hodne zahrivat.

Na velikosti VRAM prece nezalezi vykon graficke karty. Geforce 2050 je tak slaboucka karta, ze ji ty 4 GB uplne staci.
Hry spustis, ale z hlediska vykonu je to ta temer nejlevnejsi a nejslabsi dostupna karta.

Dedikovana graficka karta = pricina naproste vetsiny selhani zakladni desky notebooku ktere jsem videl. Jestli mas na
hry stolni PC a chces kvalitni notebook za takhle nizkou cenu, tak jedine s iGPU. Jinak se muze velmi brzy upect.

Jestli chces ten nejlacinejsi notebook na hry na trhu, tak:
1. se bude vzdy hodne zahrivat a pocite s zivotnosti kolem 3-4 let, je velka pravdepodobnost zavady zakladni desky
2. graficka karta nebude v zadnem pripade vymenna
3. kvalita zpracovani a chlazeni bude vzdy podprumerna


nl635
Level 1
Level 1
Příspěvky: 53
Registrován: listopad 23
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Notebook kolem 20tis.

Příspěvekod nl635 » 24 lis 2023 12:18

Roman ty si nejaky nedorobeny bot zalozeny na umelej inteligencii?

k veci:
Za 20k sa velmi nezahras. Na hry to chce aspon tak RTX3070 alebo 4060

https://www.alza.cz/acer-nitro-5-obsidi ... 841362.htm
Spracovanie nie je zrovna najkvalitnejsie, ale ma adekvatne chladenie a 140W grafiku(niektore notebooky maju 4060 ale obmedzia ju trebars na 40W spotrebu, takze vykon je tam ovela nizsi.)

Roman Tyčka
Level 1
Level 1
Příspěvky: 59
Registrován: listopad 23
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Notebook kolem 20tis.

Příspěvekod Roman Tyčka » 24 lis 2023 12:27

@ ni635: A ty jsi dorobený robot. Dotaz zněl "ntbook do 20.000 Kč", moje odpověď je naprosto OK, zato ta tvoje NE. Každý nehraje náročné hry. Stačí si přečíst v popisu her, jaký vyžadují HW a podle toho kupovat.

Uživatelský avatar
mlc17
Level 1
Level 1
Příspěvky: 61
Registrován: leden 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebook kolem 20tis.

Příspěvekod mlc17 » 24 lis 2023 12:38

Je to do práce opakuji a abych si u toho mohl zahrát nejakou tu hru, jasně že ne nejnovější, davaj tam 4GB grafiky a ještě slabší, ale ono mi to do práce stačí, mám, jak jsem psal doma ještě docela obstojny PC na hry, kde můžu hrát ty lepší hry, lepší zazitek.
Asi jsi to necetl kolem 20tis. nejlíp do 20k jsem psal, ze sháním noťas, který zvládne hry na horší rozlišení atpod. no prostě prenosnej. A ty nahodis acer za 25 tis. A nevim asi pujdu do asusu, kvalita tam bude ikdyz slabší grafika a ne 8-12jadro. Ale mě se libi jejich zpracování, zrovna Acer me moc nenadchl zpracováním, samozřejmě ne herní, ale nekdo psal, jak hučí ventilátor, to jsou drobnosti co dělaj produkt.
Ale vsude jen HP, Acer, Lenovo, tak nevim v 1.příspěvku za který díky. Ale píšou dobře o MSI gaming, nevíte někdo? Jako nezanevrel jsem na značky výše, spíš, kdyby byla rada treba ze 3-5 si vybrat nebo akce , dekuji za rady, každá rada drahá.

Dodatečně přidáno po 6 minutách 52 vteřinách:
co je igpu? ta 2050 g.k. je az tak slaboucka? a 3050 4GB nebo 3060 ale taky 4gb. Jiny jsem neviděl za 20tis. jo 1650 ale ta je nejslabší z techto uvedenych?
No tak info, jak poznam, jestli jde vymenit g.k.?

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebook kolem 20tis.

Příspěvekod petr22 » 24 lis 2023 12:48

Velikost graficke pameti nic nerika o vykonu - vykon urcuje GPU, ne jestli ma 4GB nebo 8GB VRAM. Pointa je,
ze ta lacina grafika je tak malo vykonna, ze neni potreba vic nez 4 GB VRAM, protoze vic nevyuzijes.

Je to notebook za 20.000 Kc, tam to bude v zatezi zahrate na 100 stupnu a chlazeni hucet bez ohledu na znacku.

Vyber neco, na co vyrobce dava 3 roky zaruku. Tam lze rict, ze tomu vyrobce veri ze to vydrzi dele nez 2 roky.

Ze jde vymenit grafika poznas velmi snadno - bude umistena ve slotu, ale to je jen u tech nejdrazsich notebooku.
Takto laciny notebook ma grafickou kartu vzdy pripajenou na zakladni desce. Procesor uz je pripajen vzdycky.

iGPU = grafika integrovana v procesoru. V notebooku s dedikovanou grafikou mas 2 velke zdroje tepla, u notasu
jen s iGPU mas pouze 1 velky zdroj tepla. A nemas tam VRAM moduly, ktere take hodne topi, iGPU pouziva cast RAM.

Uživatelský avatar
mlc17
Level 1
Level 1
Příspěvky: 61
Registrován: leden 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebook kolem 20tis.

Příspěvekod mlc17 » 24 lis 2023 12:59

tak když už grafiku neseženu za ty prachy, tak aspon at to dobře chladí a dobře zpracované atd. A budu hrát super maria :-)) To nejde rict, ze treba 144hz obraz je lepší apod. veci co me hned netrknou, to neni znacka, co by noťas aspoň chvili vydržel a neprehrival se, což delali vsechny, co jsem mel na stole levne.
Tak který má nejlepší chlazení aby to nebyl vysavač a veci kolem, když pominu g.k. jelikož 35 tis. uz znovu do malinkyho notase cpát nechci.
Videl jsem Asus s chlazenim ale to byvalo už teď to nemaj nebo píšou že ano, ale uz to neni tak kvalitně zpracovaný nebo ktera znacka ma dobrou podporu, sladění, je tam vic věcí než grafika preci. Hry budou jen obyč a na malý rozlišení a bude muset stačit, asi tak.

Roman Tyčka
Level 1
Level 1
Příspěvky: 59
Registrován: listopad 23
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Notebook kolem 20tis.

Příspěvekod Roman Tyčka » 24 lis 2023 13:03

Podle mě je ntbook Asus FX706HF-HX014W naprosto OK. Spousta informací ke graf. kartě NVIDIA GeForce RTX 2050 Mobile je např. tady: https://www.notebookcheck.net/NVIDIA-Ge ... 930.0.html (úplně dole na této stránce jsou recenze ntbooků s touto GPU).
Asus je skvělá firma, používám jejich základní desky ve svých stolních počítačích a nikdy jsen neměl špatnou zkušenost.

Uživatelský avatar
mlc17
Level 1
Level 1
Příspěvky: 61
Registrován: leden 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebook kolem 20tis.

Příspěvekod mlc17 » 24 lis 2023 13:06

no hurá, diky, jinak integrovanou grafiku proboha ne, to jestli je 2050 pro tebe šit, tak intel grafika je za trest, pobezi 2 roky supermario a dal se začne sekat.
Takže je lepsi nekupovat nic než mě aspon nasmerovat, ja zas tak nejnovější hry nehraju.
Jde o noťas malinkej, do toho cpát penize jsou vyhozené, tak si koupim s tou slabsi g.k. me to stačí.

Gerete
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 300
Registrován: leden 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebook kolem 20tis.

Příspěvekod Gerete » 24 lis 2023 13:10

21.5 k CZK https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-gami ... 746275.htm
17k CZK https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-gami ... 913969.htm

Uveď alespoň nějaký příklad hry, který plánuješ hrát. Jestli nakonec bude stačit integrovaná grafická karta, tak bys dostal úplně jiné doporučení.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebook kolem 20tis.

Příspěvekod petr22 » 24 lis 2023 13:15

Vezmi ten Ideapad s Ryzenem, nic moc lepsiho nejspis nenajdes, jen musis sehnat vlastni OS.

https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-gami ... 746275.htm

Zaruka 3 roky, Ryzen procesor. Samozrejmne za tu cenu nelze cekat zazrak, ale 3 roky provozu mas jiste.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Grafická karta kolem 20tis
    od bolek_98 » 24 led 2024 15:19 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    9
    1500
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    17 úno 2024 11:30
  • Repas 15" notebook kolem 10k
    od be_oshied » 20 lis 2023 14:19 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    20
    2474
    od nl635 Zobrazit poslední příspěvek
    26 lis 2023 18:32
  • PC na hry kolem 25t
    od zeus » 02 črc 2023 10:00 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    1264
    od Gerete Zobrazit poslední příspěvek
    03 črc 2023 23:52
  • Herní PC kolem 40k
    od maranicitel » 02 srp 2023 18:34 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    1114
    od maranicitel Zobrazit poslední příspěvek
    04 srp 2023 16:23
  • PC kolem 40000,-
    od hawks86 » 08 dub 2024 23:38 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    8
    1222
    od Melvidor Zobrazit poslední příspěvek
    10 dub 2024 09:22

Zpět na “Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 hostů