Mobil jako univerzální nástroj?

Vše o vašich mobilních zařízeních…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Daminekkkk
Level 1
Level 1
Příspěvky: 53
Registrován: duben 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Mobil jako univerzální nástroj?

Příspěvekod Daminekkkk » 06 led 2023 00:53

Pouzivate mobil jako univerzální nástroj na všechno, jako zařízení které máte vždy po ruce, vždy sebou, a máte zde všechno důležité, je dobré do mobilu investovat větší částku?pokud člověk není náročný po stránce například na fotky, výkon, hry. dřív sem to bral za hloupost, ale když teď po tolika letech mám na účtech naspořeno přes 200 tisíc, na steamu věci za několik tisíc, které jsou vázány na mobil, všechny důležité kontakty, účty na sociální sítě, tak když by se s mým mobilem za 3000 Kč něco stalo, tak sem na mizině (obrazně řečeno), proto mi už nepřijde hloupé dát třeba 15-20 tisíc za mobil. Na minulém mobilu se mi třeba rozbilo tlačítko na zapínání obrazovky, takže by to chtělo mobil kde se nic nerozbije po pár stovkách tisících stisknutí. Jaký celkově na to máte názor pokud máte drahý mobil, máte ho kvůli výkonu, stylu nebo efektivitě? Omlouvám se za otřesnou češtinu a chyby text je psán na starém tabletu.

Chtěl bych nejlépe nějaký mobil který není ani android ani ios protože tento dvoum společnostem moc nevěřím. Pokud nějaký takový je nevadí mi dát ani 40k.

Reklama
Zivan
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2477
Registrován: leden 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Mobil jako univerzální nástroj?

Příspěvekod Zivan » 06 led 2023 07:21

Pokud nechces bazarovy telefon a nejaky historicky a nepodporovany system, tak ti mimo Android a ios zbyvaji jen levne tlacitkace :)

Uplne nechapu, co resis s temi ucty, kontakty a steamem. Kontakty mas u Googlu/Applu a i kdybys ten telefon rozslapal na kousky, tak je mas po prihlaseni na novem telefonu zpet. SIM prehodis do noveho telefonu nebo si u operatora pozadas o novou a na pobocce ji dostanes okamzite. A rozbitim telefonu neprijdes ani o penize na uctu, na placeni mas porad platebni karty.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53748
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mobil jako univerzální nástroj?

Příspěvekod petr22 » 06 led 2023 08:23

Never tomu, ze mobil za 30 tisic musi byt kvalitnejsi nez za 3 tisice a automaticky ma i delsi zivotnost.

Ze neco jde neznamena, ze to jde efektivne v dostatecne kvalite.

Fotky? Lepe nez poradny fotak nikdy telefon fotiy nebude, na telefonu ukazes par fotek kamosivi v hospode,
ale na seriozni prezentaci jsou pocitace, projektory a tistena podoba.

Hry - pokud ti staci hry na mobilu, tak ti bude na ne stacit i mobil.

Internet - na podivani se kdy jede vlak nebo tramvaj OK nebo na mapu kde sem a precist jeden email co prave prisel,
ale cely den se s tim pracovat neda.

"takže by to chtělo mobil kde se nic nerozbije po pár stovkách tisících stisknutí."

Nutno k napuku prizvat jasnovidce.

Co se tyce OS, on krome Androidu a iOS uz zadny jiny vyrobce/OS pro smartphony nezustal.

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3220
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mobil jako univerzální nástroj?

Příspěvekod atari » 06 led 2023 13:21

Jaký celkově na to máte názor ...
Muj názor je stručný a pro většinu lidí staromodní.

„Chytrý“ mobil používám výjimečně. Jen na to co nelze udělat v PC (v daném místě a čase) nebo na tlačítkovém mobilu.
Je to z toho důvodu, že nechci pořád hlídat mobil, zda jsem ho ztratil, nebo ho může někdo ukrást apod. A mám klidný život. Například v USA mají lidé i tel. číslo od Googlu, a ten někomu občas zablokuje všechny služby od Googlu, včetně toho čísla. A ti lidé, slušné řečeno, jsou v neřešitelné situaci.

A co se týče spolehlivosti, tak jak píše Petr, je zbytečné řešit zda telefon stojí 5 tisíc nebo 30 tisíc.

Nesouhlasím s tím focením. Není pravidlo co Petr píše. Testoval jsem fotky z kamery Panasonic za 25 tisíc z roku 2012, a fotky z mobilu kamaráda Samsung z roku 2017 za cca 20 tisíc. Naprosto jasně na první pohled vyhrál Samsung. O několik kategorií lepší barvy a kontrast. To jak Samsung vyfotil přírodu s oblohou a výhled z místnosti do okna, tak Panasonic vůbec nedokáže, a naprostá většina fotoaparátů také ne. Ostatní parametry jsem už ani neporovnával.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53748
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mobil jako univerzální nástroj?

Příspěvekod petr22 » 06 led 2023 13:31

Barvy a kontrast jsou az veci postprodukce, tzn takove jake si uzivatel nastavi. Pokud
fotak neumi uzivael nastavit nebo fotky kvalitne zpracovat z RAwu, pochopitelne dostane
spatne vysledky, neni to ale chyba fotaku.

Kdyz si priblizis na 100% fotku z telefonu, uvidis ze si ty detaily vymysli procesor telefonu,
kdezto ve fotaku je dela optika a kvalitni velky snimac. Nesrovnatelne z hlediska kvality.

Pochopitelne plati to, ze naproste vetsine lidi fotka z mobilu po kvalitativni strance staci.
Jak rika klasik - nejlepsi fotoaparat je ten, co mam zrovna u sebe. Sebelepsi fotak, ale doma, je na nic.

Fotky s velkym expozicnim rozsahem sklada telefon z vice snimku (HDR), protoze o dynamickem
rozsahu 14-16 EV co maji velke snimace si muze nechat zdat (to jsou fyzikalni zakony).

Mobil jako univerzalni pristroj - ano - ale vsechno co dela dela tak nejak "pomobilovsku", nejedna
se o plnohodnotnou nahradu jinych pristroju. Na plne vyuziti je potreba k tomu urceny pristroj.

Uživatelský avatar
peta501
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2861
Registrován: únor 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mobil jako univerzální nástroj?

Příspěvekod peta501 » 06 led 2023 13:47

Podle me je to jako vsechno, o tom, co od toho uzivatel ocekava.

Osobne pouzivam mobil jako univerzalni zarizeni - ano fotka se ve vysledku nemusi vyrovat RAW fotkam ze zrcadlovky, nadruhou stranu aby to za neco stalo clovek tomu musel venovat hodne casu. Mobil se nema moc sanci vyrovat drahejm zrcadlovkam nebo bezzrcadlovkam uz jen z fyziky a velikosti snimace. Nadruhou stranu, pokud uzivatel nechal zrcadlo v automodu, vysledek za moc nestal.

Mel jsem zrcadlo a fotil jsem par let, hezkej konicek, ale na peknou fotku bylo potreba pomerne dost "man-hours" vyfotit na RAW aspon 5 fotek, vybrat nejlepsi, venovat cas post procesingu... tahat sebou vsude zrcadlo a tak dale. Ve vysledku jsem ho prodal protoze jsem na to proste nemel cas a naladu a ne vzdycky sebou chce clovek tahat dalsi tasku s fotakem. Automatickej mod u vetsiny zrcadel co jsem zazil byl docela tragickej (ale jo - ted to asi bude lepsi).

Nicmene pokud si vyfotim dneska neco z iphonu tak je to za me vic nez koukatelny, videa ma suprovy (hlavne stabilizaci) v noci z mojeho pohledu zvlada nesmysl. A jasne, kdyz si to clovek otevre a bude se v tom do detailu hrabat tak to neni zadna slava (i kdyz pro iphony raw mode uz maj)... Tak na 99,98% situaci mi s klidem staci mobil.

Osobne kdyz uz bych chtel tahat fotak tak bych vzal neco jako Sony DSC-RX100 III, ale rozhodne bych pro nahodnyho fotografa nebral zrcadlo.
Core i7 9700KF, MSI Z390A Pro, 32GB RAM , 3070, 1TB, 650W Corsair, Creative X-fi Windows 7 HP
O2 VDSL 16MB

Xbox One

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53748
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mobil jako univerzální nástroj?

Příspěvekod petr22 » 06 led 2023 14:06

Iphone je v noci perfektni ten co umi 2-3s expozici z ruky (10 a vyse s podporou AI v cpu).

Video je z jakehokoliv telefonu ve tme nepouzitelne, protoze pidisnimac vidi cistou tmu
pokus musi exponovat 1/30, coz u videa musi. Ve dne ale perfektni.

Kolega poridil Iphone Pro Max a nadsene mi poslal fotky. Jsem ho usadil s tim, ze moje zrcadlovka
za 100 Euro z Ebay foti lip :-)

Urcite ale neplati to, ze 10x drazsi mobil (3 vs 30 tisic) bude 10x kvalitnejsi a vykonnejsi.
Mobil za 3 tisice ale nema optickou stabilizaci, coz je docela problem u foceni a toceni videa,
nejlacinejsi je ted snad nejaka Motorola za 4500 Kc co ma OIS.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9517
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mobil jako univerzální nástroj?

Příspěvekod mmmartin » 06 led 2023 14:23

Daminekkkk píše:...tak když by se s mým mobilem za 3000 Kč něco stalo, tak sem na mizině ...


Ty snad nezálohuješ? Pak ti ovšem není pomoci.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53748
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mobil jako univerzální nástroj?

Příspěvekod petr22 » 06 led 2023 14:42

Rozbit se muze jakykoliv mobil na svete - a nejen rozbit, ztratit, ukrast. U toho za 30 tisic
to ale vic zamrzi nez u toho za 3 tisice.

Data jako foto a kontakty - Google i Android ma toto vyresene zalohou dat do cloudu a zalohovat
obsah telefonu do PC je otazka chvile.

To, ze uzivatel nezalohuje neni vina vyrobce telefonu. Pokud neni poskozena zakladni deska,
jde z telefonu pri trose snahy data dostat, ale muze to neco stat.

Daminekkkk
Level 1
Level 1
Příspěvky: 53
Registrován: duben 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mobil jako univerzální nástroj?

Příspěvekod Daminekkkk » 07 led 2023 09:22

petr22 píše:Rozbit se muze jakykoliv mobil na svete - a nejen rozbit, ztratit, ukrast. U toho za 30 tisic
to ale vic zamrzi nez u toho za 3 tisice.

Data jako foto a kontakty - Google i Android ma toto vyresene zalohou dat do cloudu a zalohovat
obsah telefonu do PC je otazka chvile.

To, ze uzivatel nezalohuje neni vina vyrobce telefonu. Pokud neni poskozena zakladni deska,
jde z telefonu pri trose snahy data dostat, ale muze to neco stat.


Ztratit - moje chyba
Ukrást - taky částečně moje chyba - pokud mě někdo nepřepadne.

Ale kvalitnější by asi být měl, každý nekupuje kvůli značce ale i jiným kvalitám.

Kam bych měl zálohovat?

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53748
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mobil jako univerzální nástroj?

Příspěvekod petr22 » 07 led 2023 09:34

Zalezi na tom, co vsechno chces zalohovat a jak casto.

Treba Iphone uklada data prubezne na cloud a pres Itunes muzes zalohovat jednorazove komplet cely obsah telefonu.

Kdyz se s telefonem neco stane, tak do noveho telefonu obnovis celou zalohu.

Pokud mas jen zalohu z cloudu, mas svoje fotky, kontakty atd. a aplikace se doinstaluji z AppStore.

Co se tyce rozbiti telefonu - kolikrat se povede rozbit telefon a vubec netusis, jak k tomu doslo. Vytahnes ho treba
z kapsy a je popraskany displej - a nejsi si vedom, zes do neceho vrazil nebo co to mohlo zpusobit, ale stalo se to.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9517
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mobil jako univerzální nástroj?

Příspěvekod mmmartin » 07 led 2023 10:14

Daminekkkk: Necituj předchozí příspěvek.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Windows 8.1 - nejde spustit nástroj čištění disku
    od Kaisinel » 23 zář 2023 12:50 » v Windows 11, 10, 8...
    2
    1671
    od Kaisinel Zobrazit poslední příspěvek
    23 zář 2023 14:41
  • Mobil blbne
    od darkmarek » 12 čer 2023 13:20 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    4
    1690
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    13 čer 2023 09:02
  • YouTube mobil
    od ShadowWord:Pain » 29 črc 2023 13:36 » v Vše ostatní (sw)
    4
    2152
    od ShadowWord:Pain Zobrazit poslední příspěvek
    29 črc 2023 16:14
  • Nový mobil do 30tis
    od bolek_98 » 26 bře 2024 13:02 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    2
    2069
    od Gerete Zobrazit poslední příspěvek
    26 bře 2024 16:46
  • Mobil pro 7-letého kluka
    od michal84 » 09 čer 2023 11:04 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    21
    3658
    od michal84 Zobrazit poslední příspěvek
    09 črc 2023 19:29

Zpět na “Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů