Cykl. redund. kontrola Vyřešeno

Místo pro témata a příspěvky spadající MIMO počítačovou problematiku (tedy např. sport, zdraví, vtipy, škola...). Témata z této sekce se NEZOBRAZUJÍ v TOPxx na hlavní straně fóra.

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

Paolo
Pohlaví: Nespecifikováno

Cykl. redund. kontrola

Příspěvekod Paolo » 30 dub 2004 14:54

Již delší dobu mne trápí při přesouvání či kopírování větších souborů (nad 1Giga) hlášení "Poškození dat" cyklická redundantní kontrola.
Pokusil jsem se přeinstalovat ovladače snad na všechno možné ale nyní i když ne tak často se mi toto hlášení občas objeví.
Nevím, jestli to s tím souvisí ale když se pokouším instalovat hru která je
jako jeden soubor ISO tak v průběhu instalace vyhláší "Poškožení dat",většinou se jedná o hry 2 a víc Giga.
Prosím poraďte.

Reklama
Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 03 kvě 2004 00:17

Ahoj, co přesně máš za operační systém? A jakou používáš strukturu souborů...NTFS nebo FAT?? Pokud FAT, doporučoval bych převést data do NTFS. Jinak momentálně nevím, čím by to mohlo být způsobeno..zkoušel jsi jiný HDD?
Rimms

Paolo
Pohlaví: Nespecifikováno

CRC

Příspěvekod Paolo » 03 kvě 2004 07:37

Ahoj, dík za zájem, mám Op systém Win XP prof., Athlon 1,7GHz,512 Mega OP, HDD jsem zatím jiný nezkoušel ten je ještě v záruce a, nemá žádné vadné sektory. Seagate 80Giga.

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 03 kvě 2004 13:40

Možná by to mohlo být způsobeno nekompatibilitou základní desky s tvým HDD....co je to za značku (přesný typ)?? Mohl by jsi zkusit i změnit nastavení v BIOSU. Např. v tom základním, kde se dá zvolit MÓD pevného disku (pravděpodobně bude nastaveno AUTO).
Rimms

Uživatelský avatar
Johnyz
Level 1
Level 1
Příspěvky: 55
Registrován: březen 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

...

Příspěvekod Johnyz » 18 čer 2004 12:16

no tuto hlášku mi to hlásilo v případě že jsem se snažil přečíst špatné médium - ať už disketu nebo cédéčko, ale rozhodně mě to dycinky naštvalo

Uživatelský avatar
malkomx
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: listopad 03
Bydliště: Opava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod malkomx » 18 čer 2004 17:03

Podle mého názoru je to chyba v souboru způsobená kompírováním nebo jinou manipulací...

Odstranit ho nějakou utils. se mi nepodařilo avšak vím že se podobnou problematikou zabývají firmy na to specializované (čtení z poškozených disků,CD,DVD,atc.)

JcK
Pohlaví: Nespecifikováno

ta to je

Příspěvekod JcK » 05 úno 2005 10:18

je to tim, že se ti posrala CD-ROm (DVD-ROM) ka. Neni pochyb

diletant
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod diletant » 05 úno 2005 17:45

Chyba není v hardware nýbrž v médiu. Bohužel i v kvalitním např. Verbatim, Philips, Imation a asi spousta dalších. Podle mne už se to zachránit nedá, jen vyměnit za nové. Verbatim RW mi to hlásí již po druhém zápisu. (Šmejd)

White sheep
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod White sheep » 08 úno 2005 15:23

vy ste všichni hrozně chytrý ale: 1)v médiu to neni pač tu hlášku mi to hází taky a když to dam někomu jinýmu tak vpoho 2) cd-romkou to taky neni pač mi to dělá i flashka 3) velikostí to taky neni pač teď sem přehrával futuramu 175 MB a kurva už je to tu zas 4) v kompatibylitě to asi taky nebude pač první půlrok mi ani nepíp a teď ho asi pošlu za vokno a to sem ve 3. patře nicmeně čekam na každou radu

katka
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: březen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

cyklicka redundantni kontrola

Příspěvekod katka » 08 bře 2005 13:01

ahoj,mam podobny problem,nemuzu zkopirovat film z dvd na pevny disk,zkousela jsem ho zkopirovat pres alkohol120,nero,dvd shrink,dvd decrypter,ale porad mi to pise chybu,ze nejaky soubor nelze zkopirovat-cyklicka redundanti kontrola,film jde ale normalne spustit,tak proc nejde zkopirovat?

Uživatelský avatar
MichaI
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: září 04
Bydliště: Děčín
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: cyklicka redundantni kontrola  Vyřešeno

Příspěvekod MichaI » 08 bře 2005 18:39

katka píše:ahoj,mam podobny problem,nemuzu zkopirovat film z dvd na pevny disk,zkousela jsem ho zkopirovat pres alkohol120,nero,dvd shrink,dvd decrypter,ale porad mi to pise chybu,ze nejaky soubor nelze zkopirovat-cyklicka redundanti kontrola,film jde ale normalne spustit,tak proc nejde zkopirovat?



Ahoj,pokud je tvůj film na dvd kopie tak už další neuděláš protože dvd má chyby které při přehrávání filmu nevadí ale pro kopírování jsou potřeba.

Kendy.
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: červenec 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

cyklicka redundantni kontrola

Příspěvekod Kendy. » 14 črc 2005 19:08

Chyba neni vůbec v ničem,cyklická redundantní kontrola je kontrola kodů,které začali dávat na nové DVD,mimo klasického kódování! Takže film jde normálně přehrát,ale nejde zkopírovat! Zatím jsem neobjevil program,který by zvládl toto dekódovat.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Kontrola sestavy
    od Imas » 23 dub 2023 20:30 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    917
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    25 dub 2023 19:12
  • Kontrola sestavy
    od Kohus » 19 dub 2023 18:52 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    770
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    19 dub 2023 20:31
  • Kontrola PC sestavy cca 40 tis.
    od JacbBalboa » 14 pro 2023 10:19 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    9
    1484
    od JacbBalboa Zobrazit poslední příspěvek
    20 pro 2023 12:07
  • Kontrola sestavy 60K
    od jan.sabo » 04 pro 2023 19:19 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    11
    1225
    od jan.sabo Zobrazit poslední příspěvek
    05 pro 2023 18:27
  • Kontrola sestavy
    od Kohus » 05 zář 2023 06:59 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    20
    2365
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    07 zář 2023 10:17

Zpět na “Vše ostatní (Off topic)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti