Úloha

Místo pro dotazy a rady ohledně programovacích jazyků (C++, C#, PHP, ASP, Javascript, VBS..) a tvorby webových stránek

Moderátor: Mods_senior

Bonny125
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: leden 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Úloha

Příspěvekod Bonny125 » 27 dub 2021 23:18

Zdravím potrebujem pomoc s úlohou. :)

Potrebujem to v C.

Napíšte funkciu, ktorá vyráta druhú mocninu daného čísla. (napr. druhá mocnina čísla 5 je 5 × 5 = 25.)
S pomocou tejto funkcie vypíšte druhé mocniny čísel od 1 do 20.

Reklama
Uživatelský avatar
LuCaCZ
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 929
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Úloha

Příspěvekod LuCaCZ » 28 dub 2021 01:50

Google nefunguje?
Hledej "sqrt()" a "for"

Bonny125
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: leden 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Úloha

Příspěvekod Bonny125 » 28 dub 2021 04:36

#include<stdio.h>
#include<conio.h>

int mocnina(int x) {

return x*x;

}

int main(){

int i = 0;

clrscr();

for(i = 1; i <= 20; i++) {

printf("%d^2 = %d\n",i ,mocnina(i));

}

getch();
return 0;
}

Ja to mám, ale neviem či dobre :D

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Úloha

Příspěvekod faraon » 28 dub 2021 07:16

Zkompilovat to a spustit tě nenapadlo? ;)

Pár poznámek:

Ten kód máš stažený odněkud z netu, nebo ti conio.h poradili ve škole? To je totiž starožitnost z doby MS-DOSu a dnes (v tomhle století) už nemá v programu co pohledávat. Navíc tvůj program je s ním nepřenositelný, na jiném systému nebo s jiným překladačem nepůjde přeložit. Pro smazání obrazovky (pokud to opravdu musíš udělat!) použij buď multiplatformní knihovnu nebo jednoduché escape sekvence podle standardu ANSI, například:

Kód: Vybrat vše

printf ("\033c");
nebo komplexnější:

Kód: Vybrat vše

printf("\033[H\033[J");
Dnes už ANSI zvládají snad všechny existující terminály, i když ten windowsí pořád ještě nekompletně a chybně. Vyzkoušej to, u mě fungují obě. Další sekvence, například pro obarvení písma a jiné vopičky, najdeš zagooglením. Ale nepřeháněj to s nimi, někdy mohou být spíš na škodu.

To platí i pro funkci getch(), také není součástí normy. Kromě toho, je špatné když se program jen tak zastaví a čeká na pokyn uživatele, který ale neví co má v tu chvíli udělat. Samotný blikající kurzor - pokud se vůbec zobrazí - je zoufalý nedostatek informací, může znamenat že program pracuje nebo že se zasekl v nekonečné smyčce... Program musí uživatele vést (protože uživatel je ještě větší blbec než programátor) a napovídat mu, například takhle:

Kód: Vybrat vše

printf("Stiskni ENTER pro ukončení programu.");
getchar();


K formátování, nemíchej v odsazení mezery a tabulátory. Buď používej jedno nebo druhé ale nikdy oboje. Kromě toho, podle statistik programátoři používající mezery mívají vyšší plat než ti tabulátoroví, nikdo neví čím to je, ale je to tak. Také se používá vertikální odsazení, například mezi jednotlivými souvisejícími bloky kódu uvnitř funkce jeden prázdný řádek, mezi funkcemi tři prázdné řádky. Ono to dost zvyšuje přehlednost.

A ještě pár detailů, mezi příkazem a závorkou se dělá mezera: for (;;), naopak mezi názvem funkce a závorkou se NEdělá mezera: int main(void). To void znamená že funkce má prázdný vstup, je to informace pro překladač že nepotřebuje žádné argumenty.

P.S. Doufám že tohle není všechno co ses za tenhle školní rok naučil, takovýhle úkol bych čekal někdy v říjnu, maximálně v listopadu, ne dva měsíce před prázninami :-o
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Bonny125
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: leden 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Úloha

Příspěvekod Bonny125 » 28 dub 2021 12:04

Neviem ako, čo myslíš vieš mi to prerobiť tak, aby bolo dobre ?

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10910
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Úloha

Příspěvekod zeus » 28 dub 2021 13:18

Nepochybuji, ze faraon vie. A zaroven nepochybuji, ze ti to neprerobi, protoze by to nebylo vychovne. Spise te posune, trosku detailneji, nez LuCaCZ.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

Uživatelský avatar
Clorky
Moderátor / člen HW týmu
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7032
Registrován: květen 10
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Úloha

Příspěvekod Clorky » 28 dub 2021 15:17

Nikdo ti tady nebude zhotovovat domácí úkoly.

S čím konkrétně si nevíš rady?

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Úloha

Příspěvekod faraon » 29 dub 2021 07:03

Zkusil jsi to zkompilovat a spustit? Sám uvidíš co ten program provádí a jak výsledek vypadá.

Napsal jsem ti konkrétní věci které bys (podle mého mínění) měl změnit, a také jsem napsal jak to máš provést. Prakticky ti stačí těmi řádky ode mne nahradit konkrétní řádky v programu.

Ještě jsem nezmínil jednu velmi užitečnou věc - komentáře. Nestyď se je používat, vytiskni si ten program na papír a ke každému řádku tužkou napiš co provádí. Pokud to nebudeš vědět, použij manuál nebo prostě zagoogli. Tak najdeš například funkci mazající obrazovku, kterou máš nahradit escape sekvencí.

Další informace najdeš tady: https://www.abclinuxu.cz/faq/aplikace/udelate-za-me-ukol Je to tam napsané lépe, než bych to vyjádřil já.
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)


Zpět na “Programování a tvorba webu”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host