Ovládání hlasitosti w/Arduino

Místo pro dotazy a rady ohledně programovacích jazyků (C++, C#, PHP, ASP, Javascript, VBS..) a tvorby webových stránek

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
EVanBO
Level 1
Level 1
Příspěvky: 87
Registrován: květen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Ovládání hlasitosti w/Arduino

Příspěvekod EVanBO » 16 pro 2020 09:37

Dobrý den mám arduino uno a tahový potenciometr, arduino jsem již jednoduše naprogramoval a v serial monitoru to mění hodnoty, ale chtěl bych udělat ovladač zvuku, abych byl schopen potenciometrem měnit hlasitost ve windows. Zjistil jsem že je k tomu potřeba naprogramovat ještě jeden program v jiném jazyce a na netu jsem našel kod ale ten mi háže chyby a ja ten jazyk nemumím tak jsem se chtěl zeptat zda by někdo o něčem takovím něvěděl, ve škole berem python tak pokud to jde v něm tak by to bylo nejlepší

Reklama
Uživatelský avatar
zezr
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1852
Registrován: říjen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ovládání hlasitosti w/Arduino

Příspěvekod zezr » 16 pro 2020 10:06

Ahoj,
Aby jsi mohl ovládat pomocí arduina a potenciometru hlasitost v počítači, je za potřebí zprovoznit sériovou komunikaci mezi počítačem a arduinem. Bylo by lepší dle mého názoru, aby program v počítači byl v C++. Dalším zajímavým jazykem je například C# a jeho objektové programování. Samozřejmě tu funkci v PC musíš naprogramovat, aby na základě přijatých informací(skrze COM port), se zvýšila hlasitost. Pokud to tedy chceš dělat formou stáhnout program z internetu a pouze ho použít, tak hledej, pokud tě toto téma zajímá, začni někde na levelu 0. Nauč se s arduinem pracovat. Pak si pohraj s programováním v PC. A na konec to spoj dohromady.

https://www.instructables.com/How-to-co ... e-serial-/
Svět ztrácí genie. Einstein umřel ,Mozart umřel a mě je taky nějak špatně!

CPU: Ryzen 5 3600 , MB: Asus Crosshair VI EXTREME, GPU: MSI ARMOR GTX 1070 Ti , Ram: Cruicial 32GB @3733MHz Zdroj: CX 550M
HDD: Segate 7200.14 2TB SSD: OCZ-ARC100 256GB, Kingston A1000 512GB

Uživatelský avatar
EVanBO
Level 1
Level 1
Příspěvky: 87
Registrován: květen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ovládání hlasitosti w/Arduino

Příspěvekod EVanBO » 16 pro 2020 14:04

Právě to s tím C# jsem viděl a jakoby neco jsem i pochopil, takhle ještě se zeptám trvalo by dlouho se naučit abych tomu rozuměl jako nějaký ten začtečnický level, popř. pokud víte nějakou stránku kde je to hezky vysvětlené určitě by to pomohlo

Serg012
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: srpen 20
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Ovládání hlasitosti w/Arduino

Příspěvekod Serg012 » 16 pro 2020 22:01

Co jsem koukal, tak v pythonu by to měla umět knihovna pycaw, ukázka: https://techoverflow.net/2020/04/04/how ... ng-python/

Akorát se tam nenastavuje hlasitost v procentech ale v dB.

Nejdřív bych asi zkusil jestli to vůbec umí měnit nastavení hlasitosti, třeba nastavením hlasitosti na 100%, pak pustit kód z ukázky, a měla by se hlasitost nastavit na 50%. Ale jsem líný na windowsu instalovat python, tak nemůžu ověřit jestli to fakt funguje.

Uživatelský avatar
EVanBO
Level 1
Level 1
Příspěvky: 87
Registrován: květen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ovládání hlasitosti w/Arduino

Příspěvekod EVanBO » 17 pro 2020 09:49

jo myslím že jsem to také zahlédnul tak to zkusím. Už jsem i našel jak komunikovat přes python se serial portem

Uživatelský avatar
zezr
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1852
Registrován: říjen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ovládání hlasitosti w/Arduino

Příspěvekod zezr » 21 pro 2020 13:37

Jak dlouho trvá se naučit programovat aby jsi toto zvládl za odpoledne? Dlouho. Programování jako takové tě musí bavit, a musíš se zajímat. Tím že začneš vytvářet nějaké projekty se budeš zdokonalovat. Rozsvítit ledku není level 0. U arduina je level nula třeba ovládání poťákem RGB ledku přes PWM, ale na to se nabaluje už znalost elektroniky, pak můžeš začít pracovat třeba s displayem a rotačním nekodérem, pak můžeš zobrazovat na display nějaké hodnoty třeba z čidla teploty NTC a nebo digitálního čidla.... možnosti jsou neomezené. To samé platí pro C#. Hledej a buď zvídavý a určitě to jednou dáš do kupy. Myslím si že bez angličtiny příliš nepochodíš.
Svět ztrácí genie. Einstein umřel ,Mozart umřel a mě je taky nějak špatně!

CPU: Ryzen 5 3600 , MB: Asus Crosshair VI EXTREME, GPU: MSI ARMOR GTX 1070 Ti , Ram: Cruicial 32GB @3733MHz Zdroj: CX 550M
HDD: Segate 7200.14 2TB SSD: OCZ-ARC100 256GB, Kingston A1000 512GB


Zpět na “Programování a tvorba webu”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů