Kde se naučit tvorbu oken v Javě Vyřešeno

Místo pro dotazy a rady ohledně programovacích jazyků (C++, C#, PHP, ASP, Javascript, VBS..) a tvorby webových stránek

Moderátor: Mods_senior

Lukkys4
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 120
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Kde se naučit tvorbu oken v Javě  Vyřešeno

Příspěvekod Lukkys4 » 25 kvě 2020 16:01

Zdravím, nedávno jsem se začal učit Javu, znám základy jako jsou gettery a settery, dědičnost, polymorfismus, teď bych se rád chtěl naučil něco jako JFrame, JPanel nebo jiné věci, které se pohybují okolo tvoření oken, GUI, tlačítek apod.
Vždycky když si čtu článek o JFrame, tak vidím že je 10 let starý, tak by mě vlastně i zajímalo jestli se JFrame vůbec ještě používá, nebo už je něco jiného na tvoření oken :D
Je tam milion metod, podle mě z toho všeho co tam je využiju tak polovinu.
Když jsem googlil, našel jsem jenom https://docs.oracle.com/javase/7/docs/api/ kde bylo okolo toho napsáno úplně všechno (což se mi fakt všechno šprtat nechce) nebo stránky a videa, které se zabývaly jenom tím, jak vytvořit okno, kde použili pět metod a bylo to všechno.
Programování dělám jenom jako vedlejší zájem, jinak studuju gympl, takže rady o předražených kurzech si prosím nechte, možná si v budoucnu někdy koupím nějakou knížku, ale zatím bych peníze do programování moc dávat nechtěl.
Jsou někde na internetu vypsány třeba nějaké nejdůležitější metody, které určitě budu někdy potřebovat?

Reklama
knowledgeispower
Level 1
Level 1
Příspěvky: 59
Registrován: říjen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kde se naučit tvorbu oken v Javě

Příspěvekod knowledgeispower » 25 kvě 2020 16:19

Tak ono každé metody někdy využiješ, o některých dokonce ani nevíš, že je používáš, tj. používá je metoda, kterou používáš.

Pokud je to jako hobby, tak bych si nějaký vybral (volil bych framework, na které je nejvíce tutoriálů) a když ti nebude vyhovovat, tak jednoduše přejdeš na jiný. Z toho co píšeš se zdá, že základy už máš slušný, takže přechod mezi čímkoli by neměl být problém.

Co třeba Java Swing? Za mě jsou kurzy zbytečné, je tolik tutoriálů, dokumentací ... a to zdarma.

Lukkys4
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 120
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kde se naučit tvorbu oken v Javě

Příspěvekod Lukkys4 » 25 kvě 2020 16:24

Java Swing, pod to myslímže spadají ty classy JFrame, JPanel apod. ne? Jestli říkám nějaké blbosti tak se omlouvám, moc se v tom nevyznám :D
U toho je právě ten problém že nevím kde se to můžu naučit :D Většina tutoriálů jsou právěže nic moc.

knowledgeispower
Level 1
Level 1
Příspěvky: 59
Registrován: říjen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kde se naučit tvorbu oken v Javě

Příspěvekod knowledgeispower » 25 kvě 2020 16:47

Jo.

Já se většinou učím tak, že chci něco udělat a potom zjišťuji jak to udělat, než že bych jel postupně metodu po metodě a zjišťoval co která dělá.

Co si představuješ pod tutoriálem, který bude za něco stát?

Lukkys4
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 120
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kde se naučit tvorbu oken v Javě

Příspěvekod Lukkys4 » 25 kvě 2020 16:57

Právě tutoriál, který třeba popíše metodu po metodě, co která dělá, ale jenom nějaké nejpoužívanější, nebo nějaká celková série tutoriálů, která popíše nejprve základy, které budu používat neustále, jak vytvořit okno, tlačítko, jak nastavit co tlačítko dělá a pak k čím dál složitějším věcem, jak udělat aby to tlačítko otevřelo nové okno, až k nějakým nejsložitějším věcem, třeba jak tam použít grafiku apod. To by byl asi můj sen :D

knowledgeispower
Level 1
Level 1
Příspěvky: 59
Registrován: říjen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kde se naučit tvorbu oken v Javě

Příspěvekod knowledgeispower » 25 kvě 2020 17:01

Co třeba: https://www.javatpoint.com/java-swing

Když budeš umět vytvořit okno a přidat event k tlačítku, tak z toho už složitější věci vytvoříš sám, tj. tlačítko otevře nové okno.

Lukkys4
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 120
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kde se naučit tvorbu oken v Javě

Příspěvekod Lukkys4 » 25 kvě 2020 17:08

Toto vypadá docela dobře, paráda, děkuji :)

Uživatelský avatar
Zakk
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 713
Registrován: únor 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kde se naučit tvorbu oken v Javě

Příspěvekod Zakk » 25 kvě 2020 17:50

Tak zrovna Swing už je považovanej za zastaralej.. modernější měl bejt JavaFX, ale ten se zase v praxi moc neujal.. alespoň tak nám to říkali ve škole.. ve školách se používá JavaFX spolu se Scene Builderem (kterej pomáhá v tom, že si můžeš komponenty přidávat a rozmístit graficky)

V praxi se asi celkově už spíš používaj nějaký webový frameworky jako Spring..

Ale jen tak pro zábavu/naučení můžeš v klidu kouknout jak na Swing tak FX..

Na tutoriály koukni tady https://www.itnetwork.cz/java (je tam i swing i fx)


Nebo si ještě případně můžeš zkusit udělat Android apku přes Android Studio.

Lukkys4
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 120
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kde se naučit tvorbu oken v Javě

Příspěvekod Lukkys4 » 25 kvě 2020 18:06

A co se týče možností, přidává JavaFX nějaké třeba lepší možnosti co Swing nemá?
Nebo kdybych chtěl naprogramovat hru, šlo by poznat v tom jak to vypadá jestli jsem to dělal v JavaFX nebo ve Swingu?
A ještě jedna otázka, kdybych dělal v JavaFX, bylo by to rychlejší, nebo jednodušší, nebo si mám zvolit podle toho, co mně více vyhovuje?

Dodatečně přidáno po 2 hodinách 12 minutách 31 vteřinách:
Tak s IT networkem jsem skončil po tom, co jsem zjistil že tutoriál jak stáhnout Gradle si koupím za 80Kč :D :D


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Win 10 otevírání oken
    od tomkaspi » 22 lis 2023 00:04 » v Windows 11, 10, 8...
    1
    901
    od X Zobrazit poslední příspěvek
    22 lis 2023 03:33

Zpět na “Programování a tvorba webu”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti