Programování ?

Místo pro dotazy a rady ohledně programovacích jazyků (C++, C#, PHP, ASP, Javascript, VBS..) a tvorby webových stránek

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Qinter
Level 2
Level 2
Příspěvky: 172
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Programování ?

Příspěvekod Qinter » 16 zář 2019 12:54

Anglicky umím, takže to beru aji skoro jako takové +.
Zatím nic nechci platit, chci si k tomu sednout, něco si přečíst, zkusit a pak, jestli by mě to bavilo a šlo. Třeba mě to vůbec nechytne ( i když teď mě to zajímá ).

Dodatečně přidáno po 1 hodině 3 minutách 3 vteřinách:
Ten Python vypadá zajímavě, co jsem se teď rychle díval na internet, tak je prý pro začátečníky lehčí. Ve škole však bude Java. Má smysl dělat 2 najednou? Nebo se z toho popletu jenom?

Reklama
Uživatelský avatar
dom324
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3161
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Programování ?

Příspěvekod dom324 » 16 zář 2019 14:07

"V budoucnu půjdu nejspíš na VŠ - jediné o čem vím, že se zde programuje jsou roboti, nic jiné mě nenapadá. Jestli víte něco dalšího, napište."
Kámoš pár měsíců zpět dokončil VUT v Brně, strojírenská fakulta, obor něco s matematikou. Říkal, že programování je úplný základ a že si neumí představit jak by tu školu bez něj udělal.

Začni s C nebo Pythonem. Osobně si myslím, že ze začátku je lepší tu teorii vzít hodně lehce a vrhnout se rovnou na samotné programování. Můžeš zkusit Scratch a podobné blbůstky, ale mě nikdy nebavily, všechno mi v nich připadalo zdlouhavé a připadal jsem si strašně omezený. Navíc je podle mě uspokojivější udělat program co počítá kvadratické rovnice (ne že by to ve Scratchi nešlo), než udělat myšáka co kreslí dům nebo se vyhýbá pohybujícím objektům.

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7356
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Programování ?

Příspěvekod faraon » 16 zář 2019 18:55

Qinter píše:Kdyby to byli roboti, programuje se v Javě?

Viděl jsem program, který v NASA řídil robotické sváření kosmických raket. Byl napsaný v GWBasicu!
Ale ve tvém případě půjde spíš o výukovou pomůcku, tak si můžeš pro začátek zkusit trochu hrát: http://karel.oldium.net/. Je tam i podrobný manuál.

Java není vhodná jako první jazyk, to už ten Python je pro tenhle účel mnohem lepší.
Ani angličtinu hned nepotřebuješ, začni si číst v češtině: https://www.root.cz/knihy/ponorme-se-do-pythonu-3/
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Uživatelský avatar
Qinter
Level 2
Level 2
Příspěvky: 172
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Programování ?

Příspěvekod Qinter » 18 zář 2019 16:06

Faraone, díky za PDF knihu, v buse a volných chvílích už vím co budu dělat. Knihu jsem až teď stáhl, i když jsem tvůj příspěvek viděl v den založení téma. Prostě jsem to přehlídl :DD.
Začal jsem s naucse-python, mají web stránku, kde se lze učit také od začátku, ale nějak se mi jejich postup nelíbil. Skončil jsem u lekce kde se měla programovat nějaká hra s žábou - hry mě nezajímají, tak jsem si radši našel jiný zdroj - itnetwork.
(Možná jsem udělal chybu, ale itnetwork mi připadá sympatičtější)
Mám otázku - z naucse-python to učí tak, že - napíšu příkazy do Visual Studio Code. Abych program spustil, najedu do cmd od Windows, najedu do složky kde je program a pak napíšu >>> python jméno.py . A jsem v mém programu.Jak mám udělat, abych nemusel chodit do cmd od Windows ale přímo z Python aplikace s tím, že chci spouštět programy napsané ve Visual Studio Code (VSC)? Vím že i Python má svůj editor, ale ten VSC se mi líbí víc.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Vhodné materiály pro výuku programování
    od Zakk » 31 říj 2023 16:24 » v Programování a tvorba webu
    1
    1234
    od Gerete Zobrazit poslední příspěvek
    31 říj 2023 17:40
  • Výběr repasovaného notebooku na programování
    od HelFix » 13 bře 2024 10:59 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    1184
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    20 bře 2024 10:51
  • 2x 27" IPS vs 34" VA . programování, webdesign
    od Hakosuka » 26 úno 2024 13:12 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    398
    od Hakosuka Zobrazit poslední příspěvek
    26 úno 2024 13:12

Zpět na “Programování a tvorba webu”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 3 hosti