Nováček v programování Vyřešeno

Místo pro dotazy a rady ohledně programovacích jazyků (C++, C#, PHP, ASP, Javascript, VBS..) a tvorby webových stránek

Moderátor: Mods_senior

Panda133
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: prosinec 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nováček v programování

Příspěvekod Panda133 » 14 pro 2020 01:27

Dobrý den,
Rád bych se naučil programovat v C#, ale nevím jakou literaturu(nebo internetovou stranku.) mám zvolit. Na YT jsem našel podstatně stejné návody a postupy které mají ukázat základy, a tak žádám vás o nějakou radu.
ps: angličnitnu zvládám, nejaké zakady jsem pochytil.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nováček v programování

Příspěvekod ITCrowd » 14 pro 2020 07:49

Vítej na PC-HELP!
Stačí se řídit pravidly a dřív, než položíš dotaz prohledat témata, zda se podobný dotaz již neřešil.
Takže třeba zde: viewtopic.php?f=61&t=218286
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
satik
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3509
Registrován: leden 15
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nováček v programování

Příspěvekod satik » 14 pro 2020 12:25

Určitě nic nezkazíš na https://www.itnetwork.cz/
PC: MSI RTX 4090 Suprim X, AMD Ryzen 9 7950x3D, ASUS Crosshair HERO X6670E, 64GB RAM@6000CL30, Fractal Define Torrent, Seasonic PRIME TX 1600W, SSD Seagate Firecuda 530 M2 2TB +
4TB + 4TB SATA Micron 5200 ECO
Periferie: Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG, Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX300, Valve Index

Filip Šimoník
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: leden 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nováček v programování

Příspěvekod Filip Šimoník » 12 led 2021 19:15

Ahoj nováčku! já sice nejsem žádnej extra programátor, ale něco umím, pokud chceš programovat v C#, tak ti doporučím program VISUAL STUDIO, ve kterém si nainstaluješ programovací jazyk C#, a pak můžeš kodit a kodit. za mě je ale C# špatný:

většina kurzů je spíš na JavaScript(ve kterém programuji já), nebo na python, tyto dva jazyky jsou nejpopulárnější a tobě bych doporučil JavaScript ;)

kanoe222
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 352
Registrován: červenec 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nováček v programování

Příspěvekod kanoe222 » 12 led 2021 20:13

Urcite sa neuc javascript ako prvy jazyk.

Dopletie ta to v mnohich veciach ktore tam funguju "az zazracne dobre", ale za cenu toho ze ten jazyk je paskvil, ktory absolutne kasle na typovu bezpecnost a tvari sa ze v nom bezi cokolvek, az do momentu kym to spadne. Navyse ked chces robit so C#-om, predpokladam ze chces robit aplikacie na PC, nie webove stranky, lebo to je jedina poriadna domena javascriptu. Javascript ma sice aj ine uplatnenia, ale je to take kostrbate, nikto normalny ho nepouziva inde ako na webove stranky. Plus k nemu potrebujes vediet vzdy nieco naviac, kdezto so C# si mozes vystacit kludne s cistim jazykom, nepotrebujes k tomu vediet jeden/dva dalsie aby si vobec nieco poriadne urobil. C# vie tiez webove veci, ale hodi sa skor na backend, frontent aj tak musis pisat v niecom inom.

C# ako prvy jazyk moze byt tiez dobry, ale osobne by som tiez odporucil bud C alebo C++ aspon zaklady (nic svetoborne v tom nemusis napisat, ale vediet aspon zaklady ako funguje v tich jazykoch sprava pamete, ako sa odovzdavaju parametre hodnotou, referenciou, ako funguje enkapsulacia, to ti nikdy nemoze uskodit) a nasledne zacni so C#-om.

PS: inak ano, na C# je najlepsie visual studio. Je to sice moloch, ale ked si na neho zvyknes (a vo firmach ho pouzivaju bezne) tak uz sa ti moc nebude chciet inam, pretoze to dokaze snad vsetko :)

Joshua88
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: únor 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nováček v programování  Vyřešeno

Příspěvekod Joshua88 » 21 úno 2021 14:15

Podle mna je také důležitá praxe a tréninig, proto bych zkombinoval nejake samostudium is praktickým vytvořením nějaké věci


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Pomoc / Stavění PC do 20K / Nováček Příloha(y)
    od blatantq » 16 pro 2023 18:38 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    32
    1467
    od Martab Zobrazit poslední příspěvek
    26 pro 2023 11:04
  • Vhodné materiály pro výuku programování
    od Zakk » 31 říj 2023 16:24 » v Programování a tvorba webu
    1
    1377
    od Gerete Zobrazit poslední příspěvek
    31 říj 2023 17:40
  • Výběr repasovaného notebooku na programování
    od HelFix » 13 bře 2024 10:59 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    1438
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    20 bře 2024 10:51
  • 2x 27" IPS vs 34" VA . programování, webdesign
    od Hakosuka » 26 úno 2024 13:12 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    514
    od Hakosuka Zobrazit poslední příspěvek
    26 úno 2024 13:12

Zpět na “Programování a tvorba webu”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti