Programy na odstranění spamu

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

Uživatelský avatar
NIESRA
Level 2
Level 2
Příspěvky: 231
Registrován: březen 06
Bydliště: Bílá
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Programy na odstranění spamu

Příspěvekod NIESRA » 05 črc 2006 00:35

Chci se jen zeptat, jestli nevíte o nějakým programu na odstranění spamu a dalších věcí co nemají co dělat v počítačí. PC mi jede strašně pomalu a nevím čím to je, ale nejspíše spamami. Díky
Intel i5 9600F, 32 Gb DDR4 3333mhz, GeForce RTX 2070, 1Tb SSD M2, 4 Tb HDD...

Reklama
Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Luboš » 05 črc 2006 08:52

Podívej se do sekce Viry, antiviry, firewally na její začátek. Tam máš několik návodů.
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9511
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 05 črc 2006 16:44

Existují spamové filtry, které jsou buď přímo na serveru, nebo jsou součástí pošťáka. Já používám pošťáka Thunderbird a tam je velmi kvalitní spamový filtr, počet propuštěných spamů se u mně pohybuje kolem 1 procenta, počet jako spam identifikovaných "nespamů" 0.

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 05 črc 2006 19:03

To, že ti PC jede strašně pomalu, nebude spamem. Spam je v podstatě neškodný, jen otravující email. Pokud máš tyhle problémy, tak to může být virem, malwarem, nebo jiným šmejdem, popřípadě hardwarovou chybou. Virus se ti tam může dostat poštou, když si otevřeš infikovanou přílohu (ale to už není klasifikováno jako spam, ale zavirovaný email), nebo si jej stáhneš v programu. Pokud bys používal schránku na některém serveru, který má antivirové a antispamové filtry, tak ti to nahlásí, že na tvou adresu dorazil virus. Hlavní výhoda těchto schránek ale je v tom, že pracuješ s poštou mimo svůj počítač, a až při otevírání příloh anebo zpráv se ti dostává jejich obsah do tvého kompu. Proto, když si otevřeš takovouhle schránku a vidíš co obsahuje, můžeš každý takový nevyžádaný spam, virus, či jiný šmejd odstraňovat ještě PŘED vstupem do tvého počítače.

Ale dosti teorie - k tvému problému - vygeneruj logy z Hijackthisu a MWAVu (návody a linky mám v podpisu) a upravené dej sem.


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti