Antivirus | Windows Defender?

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

Uživatelský avatar
kupjec
Level 3
Level 3
Příspěvky: 558
Registrován: září 12
Bydliště: Opava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Antivirus | Windows Defender?

Příspěvekod kupjec » 25 úno 2021 15:03

Zdravím,

abych zbytečně nezakládal vlákno s hloupým dotazem na "nejlepší antivirus" (kdy může v podstatě každý napsat svého oblíbence a je to jako ptát se na nejlepší jídlo) jsem si radši pročetl článek: https://www.av-comparatives.org/tests/r ... ober-2020/ a vyvodil tuto myšlenku:

Dlouhodobě jsem byl uživatelem Avastu (a poslední 2 roky s avastem jsem jel na placené edice), ale nyní jsem rok jen na zabudovaném Windows Defenderu o kterém jsem si myslel, že je (i viz odkaz) úplně v pohodě. (Z avastu jsem přešel, protože dle testů WDef. systém nijak nezatěžuje a výkonnostně je shodný).

Po pročtení fóra zde jsem se ale dostal k tomu, že nevaruje třeba při šifrování disku v pozadí a jestli s tím uživatel souhlasí (důležitá data je logické si ukládat na NAS, ex. disk či aspoň cloud), ale i tak mi přijde zvláštní, že by s ním někdo v dnešní době při normálním chování se na PC (nestahovaním kdejaké ptákoviny apod.) došel až na Windows defenderem neviděné zašifrování disku a pokud je pravda, že mu takové věci unikají, tak bych uvažoval o přechodu na jiný a 100% spolehlivý a neotravný antivir.

Došel jsem k závěru, že nejlepší bude nákup KASPERSKY či free Comodo (které ale vypadá, že staví na stejné politice jako free avast a bude to jedna velká reklamní otrava, ne? Nepotřebuji o svém antiviru každý den slyšet.)

Takže k otázce:

1. Co si myslíte o nákupu KASPERSKY z aukra/ebay (cca 250,- 1PC/1ROK) vs nákup na ofiko webu (1100,-). Ten aukro klíč by měl být úplně v pohodě legit a Kaspersky ty peníze nějakým způsobem už získal, ne?

2. Je dle vás Windows Defender opravdu jen tupý bodyguard před dveřmi banky, který když jdete banku vykrást danými dveřmi, tak funguje na 100%, ale zadem vůbec nezjistí, že je už týden všechno pryč anebo jsou to jen "pomluvy"? :D

3. Je Comodo jedna velká notifikace alá Free Avast anebo mu jde zalepit pusa?

Díky za názory!
Sestava na mém profilu. | // Telefon: Nothing Phone (1) +Galaxy Watch Active 2

Reklama
Uživatelský avatar
sojkin626
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2009
Registrován: prosinec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Antivirus | Windows Defender?

Příspěvekod sojkin626 » 25 úno 2021 15:08

1) kupuji pravidelně, nejlepší edice mě vyjde na cca 200 ročně

2) raději ho nepoužívám, testy a zkušenosti mluví za vše

3) používal jsem ho krátkou dobu, někteří si ho vychvalují, ale mě nevyhovoval, přišel mi otravný a kdysi jsem na něj viděl spíše negativní komentáře - cca 3 roky zpět...

Odesláno z mého Mi A1 pomocí Tapatalk
Lenovo W540-i7-4900MQ 2,8GHz / Nvidia quadro K2100M 2GB / 16GB DDR3 / Windows 10 PRO # NVIDIA SHIELD TV PRO (2017) 500GB# Xbox One X#NVIDIA SHIELD K1 # Acer S1003#Xiaomi Mi A1

sim20
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 652
Registrován: říjen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Antivirus | Windows Defender?

Příspěvekod sim20 » 25 úno 2021 15:26

Jen doplním, že Defender umí jako ochranu před ransomwarem řízený přístup ke složkám.

Uživatelský avatar
kupjec
Level 3
Level 3
Příspěvky: 558
Registrován: září 12
Bydliště: Opava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Antivirus | Windows Defender?

Příspěvekod kupjec » 25 úno 2021 15:27

@sojkin626 děkuji za konkrétní odpovědi a úhel pohledu. Nejdůležitější pro mě je ten bod 1, jelikož toho Kaspersky za nízkou cenu nabízí hodně.

Internet na mě v testech křičí ještě Bitdefender, s ním zkušenosti máte?

Zároveň se chci všem omluvit za dlouhý úvod, sám se po zpětném čtení divím kolik toho textu je. Chtěl jsem ale shrnout "nastudované" informace pro všechny, kdo budou v budoucnu sami tápat jestli nechat Windows Defender nebo přejít a případně na co.
Sestava na mém profilu. | // Telefon: Nothing Phone (1) +Galaxy Watch Active 2

Uživatelský avatar
Babis
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1885
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Antivirus | Windows Defender?

Příspěvekod Babis » 25 úno 2021 16:14

Kaspersky, Eset, Avira, Avast, Bitdefender apod.. všechno to jsou kvalitní možnosti. Dle mého názoru stačí i free Avast nebo Comodo. Mám dokonce dojem, že u těch free verzí jdou vypnout reklamy. Dřív jsem to rozhodně dělal, nevím jestli to ještě jde. Mrkni do nastavení.

dvorakj
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4834
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Antivirus | Windows Defender?

Příspěvekod dvorakj » 25 úno 2021 16:48

bitdefender je divny. mel sem vse a nej mi prisel eset (drahy), pak kaspersky a hodne me prekvapil norton antivirus. Ten zral kdysi snad pulku zdroju cpu, ted je to v klidu.


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti