Domácí síť Vyřešeno

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Domácí síť

Příspěvekod ITCrowd » 24 led 2021 17:47

kurčák - byl bys velice laskav, kdyby ses nepletl do témat, kterým nerozumíš.
"Jen pro jistotu, nejsi na notebooku pripojen k jine siti? :)" - zbytečný příspěvek, tazatel již byl požádán o ipconfig, ze kterého lze jednoznačně určit tuto možnost.
"a nemate puvodni kabel od stareho ISP v routeru?" - tato možnost byla jasně vyločena v plánku sítě
"nejrychlejsi je vse nastavit znova." - to je jako bys radil na jakoukoli závadu, že nejrychlejší je přeinstalovat systém
"jak psal kolega, vypnete ten powerline a uvidite." - zbytečný příspěvek
"jelo to pres jinou sit." - to bylo prokázáno pomocí ipconfig. Navíc chybí vysvětlení k čemu vlastně došlo a proč.
"ale kazdopadne tam teda nekde v baraku mate zasity router (mikrotik)" - zbytečný příspěvek. V baráku může být třeba sto routerů. A v městě taky bývá.
"to vim ze nema vliv na funkci, jen si muze dat ukol hledat zapomenuty routr." - není důvod. Očividně mu ten mikrotik nepatří a jak bylo prokázáno, v mikrotiku problém nebyl.
Tedy všechny příspěvky mimo mísu, nebo zbytečné.
Pro pořádek ocituji pravdila fóra - bod 2g:
jakákoliv forma SPAMu není tolerována, za SPAM lze považovat i krátké a nic neříkající odpovědi
Naposledy upravil(a) ITCrowd dne 24 led 2021 17:55, celkem upraveno 1 x.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Domácí síť

Příspěvekod ITCrowd » 24 led 2021 17:49

stardatrain píše:No, my žijeme v rodinném domě na vesnici, takže ten router je buď u nás nebo někde přes zahradu u sousedů. Každopádně se ale jmenuje podle bývalé majitelky domu. Na WPS jel/jede ten TP-link, takže ten to evidentně celý pokazil.

Pokud by to bylo v tvém domě, pak se může jednat o pozůstatek zařízení bývalého providera. I tak si ho ale nemůžeš ponechat, můžou ho chtít zpět.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Domácí síť

Příspěvekod ITCrowd » 24 led 2021 17:52

Ajen dodám, že na ten tplink se lze také připojit přes jeho IP adresu, takže si ho můžeš nastavit dle libosti. Konfigurační rozhraní vypadá nějak takhle:
Přílohy
pwllineconf.png
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

stardatrain
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: leden 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Domácí síť

Příspěvekod stardatrain » 24 led 2021 17:59

Díky za všechno. Mám ještě stupidní dotaz: Je možné, že ten router v domě nebo okolí není? Zatím jsem ho tedy nehledal a asi budu nucen volat bývalému majiteli, případně bývalému providerovi.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Domácí síť

Příspěvekod ITCrowd » 24 led 2021 18:05

Možné to je.
Co by určitě stálo za pokus - zjistit, zda od toho switche tplink na půdě nejsou protažené kabely do místností. Pak bys ho mohl využít k LAN zasíťování.
A pokud ho chceš hledat - protože je připojení očividně funkční, pak někde na domě bude wifi anténa. Od té půjde UTP kabel (standardní síťový LAN) do toho mikrotiku. A z něj pravděpodobně do switche.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

stardatrain
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: leden 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Domácí síť

Příspěvekod stardatrain » 24 led 2021 18:09

Kabely protažené z půdy jsou. Nejsou však v jednotlivých místnostech využity, jelikož nemají koncovky - prostě jsou to jen dráty ze zdi.
Co by znamenalo, kdyby router v domě nebyl? Jednalo by se o nebezpečí?

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Domácí síť

Příspěvekod ITCrowd » 24 led 2021 18:11

Ne, neznamenalo. Jak už jsem psal, v bytových domech vedle sebe koexistuje na sta routerů a nevadí to ničemu. problém byl v použití WPS.
Na dráty ze zdi se dají nakrimpovat koncovky, přípaně zapojit zásuvky.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

stardatrain
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: leden 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Domácí síť

Příspěvekod stardatrain » 24 led 2021 18:15

Dobrá, díky za vše. Snad jsem vám moc nezkazil neděli xD

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Domácí síť

Příspěvekod ITCrowd » 24 led 2021 18:17

není zač, od toho jsme tu. Pokud je to vše, označ téma jako vyřešené (zelené zatržítko).
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

stardatrain
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: leden 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Domácí síť

Příspěvekod stardatrain » 24 led 2021 18:19

Jestli teda ještě můžu poslední dotaz. Jak je možné, že se tohle stalo z ničeho nic?


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti