Domácí síť Vyřešeno

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

kurčák
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: leden 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Domácí síť

Příspěvekod kurčák » 24 led 2021 16:44

jak psal kolega, vypnete ten powerline a uvidite.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Domácí síť

Příspěvekod ITCrowd » 24 led 2021 16:47

Udělej, co jsem řekl.
K tomu navíc - na notebooku spusť příkazový řádek s právy správce. Do příkazového řádku zadej příkaz:

Kód: Vybrat vše

netsh wlan delete profile name="*"

Tím odstraníš všechny wifi sítě. A pak se připoj na tu svou.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

stardatrain
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: leden 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Domácí síť

Příspěvekod stardatrain » 24 led 2021 17:07

powerline jsem tedy vypnul a spároval znova. Plus napsal příkaz do notebooku. Na gabrielu již se připojit nemohu a všude již svítí Vodafone. Děkuji za pomoc, pánové :)
Stále si však nedokážu vysvětlit včerejší problém s načítáním některých stránek...

kurčák
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: leden 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Domácí síť

Příspěvekod kurčák » 24 led 2021 17:12

jelo to pres jinou sit.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Domácí síť

Příspěvekod ITCrowd » 24 led 2021 17:14

Pravděpodobně jsi hrál na notebooku. Z nějakého důvodu se notebook připojil na síť gabriela. Tedy ses nemohl připojit na nic ze své vnitřní sítě a projevily se problémy s překladem na některé stránky díky změněnému DNS.
Kdybys byl na LANce, nestalo by se to. Doporučuji ke čtení: viewtopic.php?f=8&t=212022
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

kurčák
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: leden 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Domácí síť

Příspěvekod kurčák » 24 led 2021 17:19

ale kazdopadne tam teda nekde v baraku mate zasity router (mikrotik)

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Domácí síť

Příspěvekod ITCrowd » 24 led 2021 17:26

To ale vůbec nic neznamená.

Co bys ještě měl udělat je ověřit, že se všechna tvá bezdrátová zařízení připojují na tvou síť. Najdi si v routeru systémový log, v něm uvidíš všechna zařízení, která jsou k routeru připojena. Buď můžeš kontrolovat dle MAC adres, nebo prostě zařízení připojíš a ono do logu "přiskočí".
A klidně doplň do svého tématu na živě, kde ti bylo pomoženo :-)
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

stardatrain
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: leden 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Domácí síť

Příspěvekod stardatrain » 24 led 2021 17:30

Právě mě napadlo to zkontrolovat. Všechna zařízení svítí na Huawei správně. Předtím tam byl jen můj desktop. O tom routeru absolutně netuším. Vím jen, že na půdě je switch TP-link. Pokud není někde ve zdi, tak nevím kde může být.

kurčák
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: leden 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Domácí síť

Příspěvekod kurčák » 24 led 2021 17:38

to vim ze nema vliv na funkci, jen si muze dat ukol hledat zapomenuty routr.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Domácí síť

Příspěvekod ITCrowd » 24 led 2021 17:38

Hledat ho nemusíš. Představ si kolik v paneláku existuje routerů vedle sebe. Každá domácnost má svůj.
Možné je, že jsi se v minulosti někdy připojoval na sousední wifi a notebook si tu síť pamatoval.
A další možnost je použití WPS, což je největší zvěrstvo, co znám. Pomocí WPS můžeš připojit cokoli k čemukoli bez znalosti jakéhokoli hesla.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

stardatrain
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: leden 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Domácí síť

Příspěvekod stardatrain » 24 led 2021 17:41

No, my žijeme v rodinném domě na vesnici, takže ten router je buď u nás nebo někde přes zahradu u sousedů. Každopádně se ale jmenuje podle bývalé majitelky domu. Na WPS jel/jede ten TP-link, takže ten to evidentně celý pokazil.

kurčák
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: leden 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Domácí síť

Příspěvekod kurčák » 24 led 2021 17:44

hledej, treba bude router zadarmo :))


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti