FireWall a Antivirus

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

Filip Šimoník
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: leden 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

FireWall a Antivirus

Příspěvekod Filip Šimoník » 12 led 2021 19:28

Ahoj, mám důležitý dotaz. Mám nový PC, který bych rád ochránil FireWallem, antivirem a podobně.
Rád bych věděl, jestli z vás někdo neví, jak se dá bez viru zadarmo stáhnout ofiko FireWall a antivirus, které budou fungovat skvěle a můj počítač ochrání na 100%
:thumbup: :thumbup: :thumbup:

Reklama
Uživatelský avatar
Coxx-cz
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1098
Registrován: listopad 11
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: FireWall a Antivirus

Příspěvekod Coxx-cz » 12 led 2021 19:32

Pokud u pouzivani PC premyslis, tak ve vetsine pripadu neni zadny antivirus ani firewall potreba.

Pokud mas zajem o dodatecnou ochranu firewallem nebo antivirem, pak se da doporucit treba ESET nebo Kaspersky - oba jsou samozrejme placene, da se stahnout jejich 30 denni zkusebni verze na otestovani.
DESKTOP: CPU AMD Ryzen 5 3600 | GPU EVGA RTX 2060 SUPER SC | MB ASUS Prime X370-PRO | PSU Be quiet! Pure Power 11 - 500W | RAM Crucial Ballistix Sport LT Grey 2x8 GB | SSD Kingston A2000 1TB | Cooler Arctic Freezer 34 | BOX SilentiumPC Signum SG1X TG
LAPTOP: Lenovo ThinkPad X390 i7 | 16 GB RAM | 512 GB SSD
PHONE: Xiaomi Mi 9

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: FireWall a Antivirus

Příspěvekod petr22 » 12 led 2021 19:36

Premysleni muze jakz tak nahradit antivirus, ale jak chces premyslenim nahradit firewall a HIPS?

Loguj nekdy komunikaci na sve verejne IP adrese, co vsechno se k tobe pokousi probourat,
bez firewallu se to vzdy povede, pokud neni dostupna a instalovana zaplata.

Takove Windows XP maji primo na netu bez firewallu cas do napadeni v jednotek minut, a premyslet
muzes sebevic.

Antivir a firewall zdarma - Comodo Internet Security.

Uživatelský avatar
Coxx-cz
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1098
Registrován: listopad 11
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: FireWall a Antivirus

Příspěvekod Coxx-cz » 12 led 2021 19:41

Tak urcity firewall a filtraci provozu obstara uz samotny modem/router + firewall maji W10 a dalsi novejsi operacni systemy uz zabudovany v sobe, tudiz si nemyslim ze je nutne doinstalovavat nejaky dalsi v podobe extra softwaru.
DESKTOP: CPU AMD Ryzen 5 3600 | GPU EVGA RTX 2060 SUPER SC | MB ASUS Prime X370-PRO | PSU Be quiet! Pure Power 11 - 500W | RAM Crucial Ballistix Sport LT Grey 2x8 GB | SSD Kingston A2000 1TB | Cooler Arctic Freezer 34 | BOX SilentiumPC Signum SG1X TG
LAPTOP: Lenovo ThinkPad X390 i7 | 16 GB RAM | 512 GB SSD
PHONE: Xiaomi Mi 9

Uživatelský avatar
Grander
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1888
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: FireWall a Antivirus

Příspěvekod Grander » 12 led 2021 21:04

jak se dá bez viru zadarmo stáhnout ofiko FireWall a antivirus, které budou fungovat skvěle a můj počítač ochrání na 100%


Ten způsob uvažování je trochu mimo. Kontext skrytý za sdělením zní cca: chci mít 100% ochranu, aniž bych sám pro to musel cokoliv udělat, a nechci za to ani platit (ne, že by bylo nutné si pořizovat placené řešení).
Jenže žádná 100% ochrana neexistuje, tím spíš, pokud se uživatel chová na kompu jako hovado.


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti