Antivirus Vyřešeno

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

DonMilanez
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 349
Registrován: srpen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Antivirus

Příspěvekod DonMilanez » 06 lis 2020 08:45

Ahojte. Rada by som sa vas opytala na momentalne najlepsi antivirus pre pocitac.
1. Treba mi mat internet security antivirus a taktiez antivirus pre system alebo staci systemovy?
2. Antivirus by som si rada kupila s licenciou a podporila rozvoj kybernetickej bezpecnosti.
3. Aky je Momentalne najlepsi antivirus? Niektori tvrdia, ze staci mat malwarebytes for free a problem je vyrieseny.

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Antivirus

Příspěvekod petr22 » 06 lis 2020 09:22

1. antivir zasadne pouze JEDEN
2. Comodo Internet Security je zdarma, jinak Kaspersky
3. Malwarebytes neni antivirus, dale viz bod 2

Nekdo muze tvrdit ze staci Defender ve Windows 10, nicmene tomu nijak nevadi kdyz malware
sifruje vsechna data na disku, Comodo to zablokuje.

DonMilanez
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 349
Registrován: srpen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Antivirus

Příspěvekod DonMilanez » 06 lis 2020 09:46

V tom pripade kaspersky>eset?

Uživatelský avatar
sojkin626
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2009
Registrován: prosinec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Antivirus

Příspěvekod sojkin626 » 06 lis 2020 10:51

Já používám placeného Kaspersky spolu s free malwarebatyes, s tím, že jednou za čas malwarebatyes zapnu.
Používám tuto kombinaci cca dva roky a jsem spokojený.
Pořád ale platí, že antivirus není všemocný a neochrání před nedbalostí a blbostí uživatele.

Odesláno z mého Mi A1 pomocí Tapatalk
Lenovo W540-i7-4900MQ 2,8GHz / Nvidia quadro K2100M 2GB / 16GB DDR3 / Windows 10 PRO # NVIDIA SHIELD TV PRO (2017) 500GB# Xbox One X#NVIDIA SHIELD K1 # Acer S1003#Xiaomi Mi A1

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9497
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Antivirus

Příspěvekod mmmartin » 06 lis 2020 11:40

DonMilanez píše:... aky je Momentalne najlepsi antivirus?

Otázka je stejně nesmyslná, jako třeba Jaké je nejdobřejší jídlo?
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

dvorakj
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4834
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Antivirus

Příspěvekod dvorakj » 06 lis 2020 11:45

kaspersky je i levny. ja mam na jednom kompu kaspersky a na druhem norton. s obema jsem spokojeny. eset je drahy, bitdefender furt s necim otravoval a hodne veci tam neslo nastavit.

Uživatelský avatar
sojkin626
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2009
Registrován: prosinec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Antivirus

Příspěvekod sojkin626 » 06 lis 2020 11:57

Dříve jsem používal i Comodo, internet security včetně firewallu je free, ale připadal mi dost otravný.
Kaspersky mi sednul se svou cenou, neotravuje mě a jsem zkrátka spokojený s jeho rozhraním.
Občas ale zase free malwarebatyes najde něco co Kaspersky ne (nešlo o hrozbu, šlo o nějaký soubor Ashampoo snap programu), ale co kdyby... Proto se přikláním k používání kombinací těchto dvou.

A já používám tyto dva protože jsem se tu v nějakém tématu kdysi dočetl, že je tato kombinacemi dobrá.

Ale takových témat tu bylo mraky, žádná ochrana není dokonalá...

Odesláno z mého Mi A1 pomocí Tapatalk
Lenovo W540-i7-4900MQ 2,8GHz / Nvidia quadro K2100M 2GB / 16GB DDR3 / Windows 10 PRO # NVIDIA SHIELD TV PRO (2017) 500GB# Xbox One X#NVIDIA SHIELD K1 # Acer S1003#Xiaomi Mi A1

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Antivirus

Příspěvekod ITCrowd » 06 lis 2020 12:14

Už od win 98 používám free kombinaci avast + zone alarm.
V práci máme kompletní eset.
Domnívám se, že je v podstatě jedno, jaký produkt použiješ. Nejdůležitější je, co už zde padlo - chovat se rozumně.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8726
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Antivirus

Příspěvekod richchie » 06 lis 2020 18:38

sojkin626 píše:Dříve jsem používal i Comodo, internet security včetně firewallu je free, ale připadal mi dost otravný.
Kaspersky mi sednul se svou cenou, neotravuje mě a jsem zkrátka spokojený s jeho rozhraním.
Občas ale zase free malwarebatyes najde něco co Kaspersky ne (nešlo o hrozbu, šlo o nějaký soubor Ashampoo snap programu), ale co kdyby... Proto se přikláním k používání kombinací těchto dvou.

A já používám tyto dva protože jsem se tu v nějakém tématu kdysi dočetl, že je tato kombinacemi dobrá.

Ale takových témat tu bylo mraky, žádná ochrana není dokonalá...

Odesláno z mého Mi A1 pomocí Tapatalk


Tak jen a pouze comodo neumíš nastravit.Používám ho spoustu let a to ještě předtím než bylo nějaké security a to pouze firewall+antivir jiného výrobce a nikdy jsem nezaznamenal,že by comodo otravovalo.Jen pouze tam co jsem si nastavil.Co se týče malwarebytes tak to není žádný zázrak.Dost zatěžuje pc a spousta lidí si stěžuje na vadné aktualizace a problémy se softem a jeho chodem.

No a pro tazatelku-tenhle free soft bez problémů nahradí tady již zmiňované placené softy-
https://www.comodo.com/home/internet-security/free-internet-security.php
kde nebudeš potřebovat jiný soft a pokud budeš chtít použít nějaký online scan pro jistotu tak pravděpodobně nikdy nic nenajde.Pokud budeš instalit tak čti co děláš a vyber jen součásti,které budeš potřebovat
https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=cs&prev=search&pto=aue&rurl=translate.google.cz&sl=en&sp=nmt4&u=https://help.comodo.com/topic-72-1-772-9552-CIS-Installation.html&usg=ALkJrhiEp3tuFcXe6RTftBPtI7V_O0-21w

No a tady malý pomocník proti bonzákům a taktéž free-
https://www.safer-networking.org/products/spybot-anti-beacon/

Uživatelský avatar
sojkin626
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2009
Registrován: prosinec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Antivirus

Příspěvekod sojkin626 » 06 lis 2020 19:16

Je to možné, tvého názoru si cením, ne že bych ho neuměl nastavit, ale jsem zvyklí věci používat tak jak jsou, nemám zapotřebí se v něčem vrtat.
Comodo byl otravný a co jsem ještě kdysi četl zkušenosti, tak žádná sláva to nebyla.

Ale snad je jasné, že každý si vychválí produkt, který používá.
Jsem spokojený s Kaspersky + malwarebatyes.

Nechť ať si každý udělá obrázek sám, navíc žádný antivir ho neochrání před blbostí, která vzniká mezi klávesnici a židlí.

Odesláno z mého Mi A1 pomocí Tapatalk
Lenovo W540-i7-4900MQ 2,8GHz / Nvidia quadro K2100M 2GB / 16GB DDR3 / Windows 10 PRO # NVIDIA SHIELD TV PRO (2017) 500GB# Xbox One X#NVIDIA SHIELD K1 # Acer S1003#Xiaomi Mi A1

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8726
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Antivirus

Příspěvekod richchie » 06 lis 2020 19:44

Nemám potřebu nic vychvalovat.Jen fakta.Firewall comoda odjakživa patří mezi nejlepší na trhu a mnohá placená řešení hravě strčí do kapsy.A antivir je jen druhé řešení.Dnes v první řadě firewall,který dělá co má.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Antivirus

Příspěvekod petr22 » 06 lis 2020 19:52

Samozrejmne ze je otravny - kdyz ho mas v rezimu, kde se od tebe uci, co ma delat, tedy kdyz narazi
na neco co nezna, tak se zepta co ma delat. Ty mu reknes co ma udelat a zaskrtnes aby se priste neptal.

Kdyz ten ucici rezim vypnes, ptat se nebude a bude rovnou blokovat. Stejne funguje spousta dalsich programu,
je to jen o nastaveni. U Comoda staci zapnout "herni" rezim a nebude otravovat s nicim.

Malwarebytes neni antivir, je to program na hledani malware - muze fungovat spolecne s antivirem.


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host