Avast

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

SOS
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: říjen 20
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Avast

Příspěvekod SOS » 17 říj 2020 11:15

Hned v úvodu musím napsat, že jsem ohledně pc víceméně laik. Prosím tedy o radu-názor.
Dnes se mi nepodařilo spustit notebook, pořád dokola se načítal, probíhaly automatické opravy, až mi vyskočila tabulka, kde se mi podařilo NTB obnovit z posledního bodu obnovení asi před dvěma dny.
Včera jsem instalovala MS Teams (kvůli online vyučování dcery), během instalace mi naskočilo okno Avastu, že je zapnutá pouze pasivní ochrana, tak jsem zapnula tu aktivní, ale restart PC jsem odložila na druhý den, jelikož se mi to v průběhu instalace MS Teams nehodilo. A večer se jako bonus automaticky instalovaly aktualizace Windows 10.myslím si, že něco z toho za to nespuštění může. Osobně bych to tipla na Avast? Už jednou se mi díky antiviru PC sesypal. Možná souběh aktualizací a odloženého restartu? Nebo náhoda? Fakt tomu skoro nerozumím.
Proto prosím radu, zkušenosti, proč to tak bylo,co dělat nebo nedělat, aby se to ne opakovalo. Event. doporučení nějakého antiviru, ideálně zdarma, pokud něco trochu kvalitního je.
Děkuji moc

Reklama
Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3195
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Avast

Příspěvekod atari » 17 říj 2020 13:56

Občas některý antivir tohle dělá. Já AVAST nemám rád, takže moje hodnocení Avastu není objektivní. Ale pokud je podezření na Avast, tak ho zkus vypnout, nejlépe odinstalovat a pak zkusit ten Teams.

Já používám placený ESET (ten tyhle problémy nedělá) a pak zdarma Comodo (má i češtinu). S tím Comodem jsem problémy ještě nezaznamenal.

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3195
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Avast

Příspěvekod atari » 17 říj 2020 13:59

Aha, pro laiky: ten ESET a Comodo jsou vždy na různých PC. Na jednom PC je nutno vždy instalovat jen jeden antivir !!

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Avast

Příspěvekod petr22 » 17 říj 2020 14:02

Avast a McAffee jsou antiviry, u kterych jsem opakovane videl nekompatibilitu po aktualizacich
Windows ktera zabranila spusteni pocitace.

U McAffeeho dokonce musi byt skripty ktere nepovoli aktualizaci Windows pokud neni detekovana
konkretni verze McAffee (vsechny aktualizace jsou instalovany vzdy se zpozdenim).

SOS
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: říjen 20
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Avast

Příspěvekod SOS » 17 říj 2020 14:03

Máme tam jen ten Avast, to, že víc antivirů nedělá dobrotu už vím. Zkusím ho odinstalovat a uvidíme, co se bude dít, každopádně díky

SOS
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: říjen 20
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Avast

Příspěvekod SOS » 17 říj 2020 14:05

McAffee právě vypršela asi před měsícem platnost, dala jsem tam proto ten Avast, jak tak na to koukám, možná nebude od věci, koupit radši třeba ESET

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Avast

Příspěvekod petr22 » 17 říj 2020 14:06

Comodo Internet Security je zdarma a je to antivir i firewall.

ESET bych kupoval ak kdyz Comodo nebude delat dobrotu.

McAffee je ZLO, to nedoporucuji, neustale resime jen problemy.....

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Avast

Příspěvekod ITCrowd » 17 říj 2020 15:05

Proč se jmenuje téma avast, když jde zjevně o problém nespuštění počítače, po čemž musí člověk pátrat v textu?
Jak víš, že se ti počítač sesypal kvůli antiviru? Křišťálová koule, neodborný odhad, kouřové signály? Kdo ti dělal analýzu?
Klidně ho odinstaluj, ale z mé zkušenosti avast na vině nebude.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3195
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Avast

Příspěvekod atari » 17 říj 2020 16:11

Nebuď na ní tak přísný ... :-) . Vždyť víš že je v tom laik.

V každém případdě, když odinstaluje ten Avast, a dá něco jiného, tak si polepší ...

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Avast

Příspěvekod ITCrowd » 17 říj 2020 16:18

Nejsem přísný...
Když si založím téma s názvem avast, popíšu, že mi padá pc a že už mi jednou antivir (ani neřečeno, že avast) sesypal počítač, co asi tak dostaneš za odpověď? Pochopitelně - odinstaluj avast - navíc když to sám nabídneš.
Blbé na tom je, že se potkaly (teoreticky) tři věci. Ale dotaz lze položit i tak, že se zjistí skutečná závada, a o to tu jde.
Ale každý štěstí svého strůjcem jest....
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Avast

Příspěvekod Pic » 17 říj 2020 16:34

Avast používám již po mnoha let a to již od XP, až po nynější W10 a to postupně na 3 PC a neměl jsem s tím žádné problémy. Ovšem nestahuji nic co nepotřebuji, natož co nabízejí někteří "odborníci" na př. vyčištění PC, zrychlení ap. Tedy nepodezírám Avast.
Doufám, že půsodní antivir je odstraněn (správně - odinstalován).
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3195
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Avast

Příspěvekod atari » 17 říj 2020 18:28

Tipnul bych to taky na tu aktualizaci WIN. Včera, když mi Mrkvosoft vnutil aktualizaci WIN 10, tak mi to poškodilo MS Office 2010.


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti