Rada ohledně skenu malware

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: memphisto, Mods_senior, Security team

Skeleton
Level 3.5
Level 3.5
Pohlaví: Muž

Rada ohledně skenu malware

Příspěvekod Skeleton » 25 srp 2020 19:43

Ahoj,

dost se mě teď lidi (moji zákazníci) ptají, jaký antimalware sken je užitečný mít nainstalovaný v PC a jestli je Spybot od dob Win XP ještě potřeba (Imunizace).

Já osobně jsem teď po dotazech několik zákazníků přemýšlel, že do každého PC budu dávat Malwarebytes a adwcleaner. Sem tam (1x za půl roku) projedu svůj PC skenem a Defender brání PC celkem úspěšně tzn bez nákazy. Je to dobrý nápad, pro běžné uživatele?

Pak padlo pár dotazů na Spybot a konkrétně Imunizace jestli se vyplatí?

Poslední dotaz kdy se mě slovy jeden člověk ptal na to, jestli používám Spybot Antibeacon nebo Donotspy10? Jsou tyhle programy proti špehování bezpečné a má je smysl použít?

Díky za Vaše příspěvky.

► Zobrazit spoiler

Reklama
Santo
Level 2
Level 2

Re: Rada ohledně skenu malware

Příspěvekod Santo » 25 srp 2020 20:20

Přesně ta tvá kombinace se mi osvědčila - Windows Defender + Malwarebytes Antimalware + AdwCleaner. Jedu na tom tak 4 roky a spokojenost.

Spybot znám jen z vlaku, ale jednou mi tak domršil Windows, že jsem musel obnovovat ze zálohy. Dříve jsem také úspěšně používal Hijackthis.
Intel Core i5-10500 + SPC Fera 3, MSI MAG Z490 Tomahawk, G.SKILL 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz CL16 Aegis, Gainward GeForce RTX 3070 Phoenix, 2x Transcend MTE220S (512GB + 1TB), Be quiet! Straight Power 11 850W, Be quiet! Pure Base 500DX, AOC 24G2U

ITCrowd
Tvůrce článků
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5

Příspěvekod ITCrowd » 25 srp 2020 22:27

Osobně používám už řadu let avast free, zone alarm a spybotem projíždím cca 1x měsíčně. K mrkvosoftím věcem důvěru nemám.

Asi neřeknu nic nového, ale můžeš mít zabezpečení jaké chceš, když najdeš správného BFU, je úplně jedno, jaký sw použiješ.
dave.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Skeleton
Level 3.5
Level 3.5

Příspěvekod Skeleton » 26 srp 2020 05:46

Mě spíš šlo o skenování, kdy třeba Defender je dobře hodnocený antivir podle německé společnosti, která dělá testy nejpoužívanějších antivirů proti průchodu malware.
Dobře malware sken dotaz beru jako uzavřený.

A co ten Spybot Antibeacon nebo jiné programy na omezení špehování ve Win10, používá jej někdo, nebo to nemá smysl?
► Zobrazit spoiler

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5

Příspěvekod richchie » 26 srp 2020 17:09

Free v češtině a vše v jednom-
https://www.comodo.com/home/internet-security/free-internet-security.php

Co se týče defendru tak za poslední měsíc mělo 2x výpadek celé centum zabezpečení a z toho podruhé defender špatně fungoval celé čtyři dny.
Spybot jsem měl naposledy na xp a (nepoužívám,protože není třeba) pravděpodobně se ve funkcích nic nezměnilo.
Malwarebytes-poměrně dost lidí si stěžuje na jeho funkčnost(špatné aktualizace+zátěž systému) a já,když ho zkoušel tal letěl z pc do pěti minut.
adwcleaner-polož si otázku jestli je vhodný pro jedince kterému to bude instalovat.
co se týče-špehování ve Win10 tak je lepší po instalu projet to ručně a povypínat a sledovat to,protože vidle v rámci aktualizací stejně znovu funkce zapínají.

Diallix
Level 2
Level 2
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod Diallix » 20 zář 2020 11:17

Spybot sa uz dlhsiu dobu nepouziva. Spolupracujem s Avirou preto, lebo ich detekcia je jednou z tych lepsich.
---
Hľadáme nové posily do nášej CyberSecurity UNIT jednotky. Viac informácií o tom, čo to obnáša a ako sa pripojiť nájdete tu:CyberSecurity UNIT
----
Bezpečnostná autorita fóra viry.cz Certifikát
----
Momentálne aktívny ako:
- konzultant, vývojár a tutor výskumu inteligentného malwaru.
- tutor v SQL (TSQL, PLSQL), objektového programovania (c++,c#,php) pre študentov.

Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”