Host file vir?

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

Uživatelský avatar
NiZe269
Level 2
Level 2
Příspěvky: 192
Registrován: květen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Host file vir?

Příspěvekod NiZe269 » 28 črc 2020 19:47

Zdravim, Dnes se mi stal takový divný případ. Projížděl jsem Youtube a z ničeho nic mi v Windows Defender vyjela notifikace že byla nalezena hrozba. Když jsem tuto notifikaci rozklikl jednalo se o SettingsModifier:Win32/HostsFileHijack
v C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts. Soubor jsem smazal po přečtení pár příspěvků na googlu. Jak je toto možné? A co to mohlo způsobit? Počítač mám nový ani ne měsíc. Nic extra na něm ani nemám kromě věcí jako herní platformy (Steam, Origin, Epic atd) a potom programů. Navíc jsem dnes ani nic z internetu nestahoval.
Naposledy upravil(a) NiZe269 dne 28 črc 2020 20:11, celkem upraveno 1 x.

Reklama
Uživatelský avatar
NiZe269
Level 2
Level 2
Příspěvky: 192
Registrován: květen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vir z ničeho nic?

Příspěvekod NiZe269 » 28 črc 2020 20:10

Po restartování pc takto vypadá můj host file. Nic tam neni připsáno a pokud se nepletu takto by měl vypadat defaultně ne? Děkuji předem za pomoc
Přílohy
download.png

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Host file vir?

Příspěvekod ITCrowd » 28 črc 2020 21:21

hostfile skutečně vypadá v pořádku.
Pravděpodobně planý poplach. Zruš defender a pořiď si nějaký skutečný antivir.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
NiZe269
Level 2
Level 2
Příspěvky: 192
Registrován: květen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Host file vir?

Příspěvekod NiZe269 » 28 črc 2020 22:03

Děkuju za pomoc. Mohl by jsi mi nějaký doporučit? Nejlépe zdarma nechce se mi moc měsíčně platit antivir ale pokud bude stát za to tak bych nad tim uvažoval

Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43060
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Host file vir?

Příspěvekod jaro3 » 29 črc 2020 16:43

Pokus o úpravu souboru hosts malwarem není nic zvláštního. Po jeho smazání ( souboru hosts) se po restartu vytvoří nový .
Antivir bych si vyzkoušel jaký chceš , který Ti bude vyhovovat.
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti