Ochrana nového PC Vyřešeno

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

Uživatelský avatar
renek11
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 916
Registrován: leden 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ochrana nového PC

Příspěvekod renek11 » 28 dub 2020 12:55

bohnice05 píše:Ahoj, těch témat tu je už několik, ale všechny poměrně out of date, navíc vidím, že když se je někdo pokusí oživit, jsou nemilosrdně uzamčena :lol:. V sekci hardware teď poměrně hodně lidí staví nové sestavy, tak by se to mohlo hodit víc lidem. Proto dotaz pokládám.

Mám novou sestavu. PC slouží jen k hraní her, ale budu se na něm přihlašovat k některým službám a emailům. Služby logicky související s hraním: Steam, Uplay, Twitch, Discord, Battlenet. Hry budu kupovat na steamu nebo přes Operu kartou na různých stránkách se slevami.

Stačí mi v takovém případě v roce 2020 Defender a Windows firewall nebo je třeba instalovat něco dalšího? Pokud ano, stačí něco, co je “zdarma” nebo v takovém případě už bude lepší nechat nativní aplikace windows? Asi největší riziko vidím v platbě tou kartou. Stačilo by se tomu vyhnout tím, že na tom PC prostě nakupovat nebudu, ale nákup provedu na svém Macu? Tam mám bezpečnost v naprostém pořádku.

Za sebe, ale i spoustu mích kolegů ti můžu doporučit Eset Internet Security. Ano, je placený a i drahý, ale za rok utratíš 100x víc třeba za cigára, nebo jiný zbytečnosti.
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635

Reklama
Azmir
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2120
Registrován: březen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ochrana nového PC

Příspěvekod Azmir » 29 dub 2020 04:11

Používám jenom windows defender, od doby co vyšel v použitelnější formě. Už je to pěkných pár let a ještě jsem neměl žádný problém. Jak už padlo, hlavní je se chovat rozumně a neklikat a neotvírat všechno co vidím. Zastávám názor že tyhle avasty, avg a podobné ti pc víc "zaserou" než ochrání a o zatěžování pc ani nemluvě.
Intel i7 9700k - 5 GHz@1.285V + Noctua NH-D15, PALiT GeForce RTX 2080 Super GameRock, Crucial Ballistix 2x8 GB 3866 MHz@1.4V, Gigabyte Z390 Aorus Pro, M.2 NVMe 1TB Transcend MTE220S, Seasonic Focus Plus Gold 750W, Fractal Design Define S(4x140mm fans)

144 Hz QHD 27" - HP 27xq, Roccat Kone Pure Owl Eye, Hyperx Cloud Flight, Trust GXT Cada mechanical

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ochrana nového PC

Příspěvekod ITCrowd » 29 dub 2020 07:39

Spoléhat na jakýkoli nástroj od mrkvosoftu není nejrozumnější. Zvláště, když se spoléháš na někoho, kdo neumí ani pořádně napsat systém a každou druhou větší aktualizaci musí stáhnout, jelikož způsobuje víc problémů, než toho napraví.
Všichni IT profesionálové používají řešení od firem, které se antivirovou problematikou zabývají profesionálně. Každá větší firma má antivirové řešení od třetí strany. Pochybuji o tom, že kdyby opravdu stačil defender a wokenní firewall, utrácely by se peníze za srovnatelnou ochranu. V podstatě v mém okolí není žádná firma, která by spoléhala na defender.
Co se týče zatížení - každý běžící proces si bere systémové prostředky, tedy i antivir. A kolik, lze na netu dohledat.
Osobně považuji za lepší řešení řídit se tím, co dělají profesionálové.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ochrana nového PC

Příspěvekod faraon » 29 dub 2020 08:21

Pankaeas píše:Avast to podelal a nelze mu už důvěřovat.

Google to podělal a nelze mu už důvěřovat.
Facebook to podělal a nelze mu už důvěřovat.
Microsoft to podělal a nelze mu už důvěřovat.
Apple to podělal a nelze mu už důvěřovat.
USA to podělaly a nelze jim už důvěřovat.
Čína to podělala a nelze jí už důvěřovat.
Kalousek to podělal a nelze mu už důvěřovat.

Všichni to podělali a nelze už nikomu důvěřovat! :lol:

Jojo, za ty roky už jsem toho zažil opravdu hodně, a nezapomínám kdo mě v minulosti podrazil. A co se maloměkkých řešení týká...
Obrázek

Tedy k věci, Nejlepší ochrana PC je vůbec ho nepřipojovat k síti, nespouštět na něm žádné programy, a nejlépe ho vůbec nezapínat. Když už mocí mermo musíš, tak používej Linux, ideálně vypálený na CD a bootovaný live. Ten se prostě zničit nedá ;-)
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Pankaeas
Level 1
Level 1
Příspěvky: 61
Registrován: duben 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ochrana nového PC

Příspěvekod Pankaeas » 29 dub 2020 23:48

Když firma, která se nativně zabývá bezpečnosti a ochranou počítačů svých platících klientů a začne třetím stranám prodávat jejich data, tak už jí normální člověk nemuze důvěřovat.

Google, Facebook, Microsoft, apod. jsou šmíráci od samého začátku a rozhodně se tím nikdy netajili. Pro Google, Facebook i MS Windows jsou naopak programy, jak jejich smirovani zastavit. Pro Avast nic takového být nemůže. To tvé porovnání je doslova úplně mimo a sotva pochopíš spojitost. :clap:
Ryzen 3800X, Asus Crosshair VIII Formula, GTX 1080Ti, Gigabyte Aorus M.2 PCIe 4.0 1TB, G.SKill Trident 3600 MHz 32GB, Corsair RM 650x

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ochrana nového PC

Příspěvekod ITCrowd » 30 dub 2020 08:38

Panblbas - asi ti uniklo, že téma se jmenuje: Ochrana nového PC. Ani kritika prodeje dat z avastu, ani schvalování šmírovacích praktik mrkvosoftu a dalších.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Pankaeas
Level 1
Level 1
Příspěvky: 61
Registrován: duben 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ochrana nového PC

Příspěvekod Pankaeas » 30 dub 2020 08:52

ITCrowdblb: asi ti uniklo, že to má velkou spojitost. Tvé úvahy o neschopnosti Microsoftu jsou úsměvné. Tak "napiš" lepší program a pošli ho do Redmondu. Určitě budou nadšení z tvůrce článků :lol:
Ryzen 3800X, Asus Crosshair VIII Formula, GTX 1080Ti, Gigabyte Aorus M.2 PCIe 4.0 1TB, G.SKill Trident 3600 MHz 32GB, Corsair RM 650x

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ochrana nového PC

Příspěvekod ITCrowd » 30 dub 2020 09:04

To nemá. Stačí si přečíst dotaz tazatele. Ale to je zjevně nad limit tvého chápání.
Zbytek nezasluhuje komentář. Jen potvrzuje výše napsané.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Pankaeas
Level 1
Level 1
Příspěvky: 61
Registrován: duben 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ochrana nového PC

Příspěvekod Pankaeas » 30 dub 2020 09:31

ITCrowd píše:Spoléhat na jakýkoli nástroj od mrkvosoftu není nejrozumnější.


Ty nedoporučuje Microsoft. Já nedoporučuji Avast. Kde je rozdíl? :clap: Kritizovat MS umí každý osel, ale pro MS by nebyl problém udělat antivir na úrovni Bitdefenderu, Esetu nebo kohokoliv jiného. Kdyby si ovšem rozuměl problematice, tak by jsi věděl, že to prostě udělat nemůže.

Jak jsem psal, tak žádný free bych si do nového PC nedával. Vždy je to vykoupeno "něco za něco". Jen laik se může domnívat, že je tomu jinak viz. Computerworld.

Pro laika je nejlepší nějaký osvedceny bezpečnostní balik z AV testu. Nic více nepotřebuje. Když se bude hodně obávat, tak ho může doplnit antimalwarem typu Heimdal FORESIGH  a surfovat třeba v Sandboxii, což je parádní ochrana. To už záleží na každém. Způsobu ochrany je několik a dají se dobře kombinovat. Profík radu nepotřebuje a pro laika je zbytečné radit naučit se ovládat firewall. Kombinace bezpečnostního balíku a Sanboxie je hodně slušná ochrana. Výborným pomocníkem je také :
https://www.acronis.cz/kb/try-decide/
Ryzen 3800X, Asus Crosshair VIII Formula, GTX 1080Ti, Gigabyte Aorus M.2 PCIe 4.0 1TB, G.SKill Trident 3600 MHz 32GB, Corsair RM 650x

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ochrana nového PC

Příspěvekod ITCrowd » 30 dub 2020 10:17

Jak jsem psal - je to za limitem tvého chápání.
Předně - vytrhnout větu z kontextu a necitovat celý příspěvek, kde je tato věta jasně objasněna, je přinejmenším ubohé, ale naprosto hodné tebe.
A za další - doporučovat, či nedoporučovat nějaký bezpečnostní produkt na základě osobních, či pracovních zkušeností, je v souladu s tématem. Což tvá kritika prodeje dat avastu a schvalování šmírování ostatních není. Opět - je to nad tvůj limit. Pojem není průjem a kanalizace není mobilizace.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Pankaeas
Level 1
Level 1
Příspěvky: 61
Registrován: duben 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ochrana nového PC

Příspěvekod Pankaeas » 30 dub 2020 17:43

ITCrowd...no teď se mi přesně potvrdil to, že když nejsou argumenty, tak jen blabolis, aby jsi zakryl svou hloupost nebo neznalost. A ještě otacis fakta :lol: . Ty jsi fakt dobrej odborník. Tebe nemá cenu komentovat. Já dal jasnou odpověď. Ty jsi dal nesmysl v podobě free... :lol: :lol: 8)
Ryzen 3800X, Asus Crosshair VIII Formula, GTX 1080Ti, Gigabyte Aorus M.2 PCIe 4.0 1TB, G.SKill Trident 3600 MHz 32GB, Corsair RM 650x

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ochrana nového PC

Příspěvekod ITCrowd » 30 dub 2020 18:15

Co na to říct? Marnost nad marnost a nic než marnost. Ty jsi dal cosi až poté, co jsi byl upozorněn, že tvůj příspěvek byl mimo dotaz.
A k tomu ostatnímu jen tolik:
1. Abys pochopil ty a tobě podobní ten rozdíl - mějme dva řemeslníky. Jeden ti okachličkuje koupelnu perfektně a za dvě hodiny. Bohužel byl v base. Druhému to trvá dva dny, za tři měsíce se to oloupe, ale v base nebyl. Pro mě je důležitý výsledek práce a proto se rozhodnu pro prvního. A ty a tobě podobní pro toho druhého, protože ten první přece už nesmí dostat šanci!?
2. A co je ještě zajímavější - všichni ti, co kritizují avast a vychvalují šmírování ostatních - pokud používáš gůglovský účet, jedeš na jeho webové rozhraní, máš v něm uloženy kontakty svých kamarádů a dalších odob, tedy jména, tel. čísla, emaily a třeba i s fotkou, předal jsi tímto osobní údaje těchto kamarádů třetí osobě, čímž jsi porušil zákon na ochranu osobních údajů.
Jednoduše vzato ses dopustil toho stejného, co udělal avast. Ten to ovšem udělal pro peníze, což je pochopitelné. Proč to ovšem děláš ty (a tobě podobní) je nepochopitelné. Nabízí se jedniné vysvětlení - z vlastní tuposti. Což vysvětluje i ta spousta smajlíků ve tvém příspěvku.
Víc k tomu nemám co říct, jak už jsem psal několikrát - tohle je nad limit tvého chápání. Proto se ti zdají argumenty jako blábolení. Za to ty ale nemůžeš, to je prostě nedostatkem inteligence.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti