Divné upozornění od Googlu

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

Tomáš.Novotný
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 141
Registrován: prosinec 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Divné upozornění od Googlu

Příspěvekod Tomáš.Novotný » 11 dub 2019 20:57

Ahoj, potřeboval bych pomoc s jednou věci. Zničeho dostávám upozornění od Googlu respektive od nějaké stránky a nevím jak to odstranit, nevíte nějaký způsob jak ? Přílože budete mít obrázek. Všem díky za pomoc
Přílohy
něco divného 2.png

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Divné upozornění od Googlu

Příspěvekod ITCrowd » 11 dub 2019 21:28

Zruš chrome.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Blitzkrieg
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 680
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Divné upozornění od Googlu

Příspěvekod Blitzkrieg » 11 dub 2019 21:47

Je trochu smutné, když tvůrce článků (a velice kvalitních) takhle zbytečně spamuje fórum... Proč by měl Chrome rušit? Protože považuješ Google za zlo nebo máš v PC 4 GB RAM, a tak ti vadí jeho nenažranost (v tomto směru)? Promiň, ale tohle je extrémně subjektivní a tazateli tím nepomůžeš... 8)

K tazateli: Nastavení -> Rozšířená nastavení -> Nastavení obsahu -> Oznámení
Buď to zablokuj celé (pokud toto nevyužíváš) a nebo najdi kýženou stránku, která tě otravuje a tu nastav na blokováno...

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Divné upozornění od Googlu

Příspěvekod ITCrowd » 12 dub 2019 07:52

Smutné je, že tolik uživatelů používá špehovací prohlížeč od gůgla.
Jsou dvě možnosti - okno vyskakuje jen při chromu, pak bych chrome nepoužíval a je klid. Nebo okno vyskakuje i v jiném prohlížeči, pak sekce hijackthis.
Tazatel se neozval, tak je zbytečné se tím zabývat.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
JegenaJk
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1083
Registrován: prosinec 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Divné upozornění od Googlu

Příspěvekod JegenaJk » 12 dub 2019 10:06

Jak už tu bolo spomenuté , riešenie HiJackThis...
Ak potrebuješ pomoc , tak kľudne napíš do PM :) Rád pomôžem :thumbup:

Tomáš.Novotný
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 141
Registrován: prosinec 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Divné upozornění od Googlu

Příspěvekod Tomáš.Novotný » 12 dub 2019 10:10

Děkuji za odpověd, ted sem to vymazal a bloknul, snad se to nebude opakovat, jinak se ozvu do sekce HiJackThis. Chci se zeptat, co je tak špatného na Chromu ? Je to jediní normální prohlížeč, zkoušel jsem Operu nebo Firefox ale prostě ten Chrom mě s toho vyšel nejlíp.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Divné upozornění od Googlu

Příspěvekod petr22 » 12 dub 2019 10:22

Prece za Chrome stoji velka a zla megakorporace Google, pricemz mezi zle megakorporace samozrejmne
patri i Microsoft, Apple nebo Intel. Proti zlym megakorporacim pak stoji AMD, Linux a open source.

Ciste technicky - nejlepsi nastroje na spehovani uzivatelu a jejich dat jsou prohlizece internetu a antiviry,
u tech neni podezrele, kdyz lezou po disku a neco nekam posilaji po netu. Nicmene tahle hlaska zcela
urcite nepochazi od Google.

Krome Chrome muzes vyzkouset open source variantu Chromium.

Uživatelský avatar
šulda
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1373
Registrován: srpen 08
Bydliště: Tam kde se vrány otáčejí
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Divné upozornění od Googlu

Příspěvekod šulda » 12 dub 2019 10:34

Tomáš.Novotný píše:Je to jediní normální prohlížeč, zkoušel jsem Operu nebo Firefox ale prostě ten Chrom mě s toho vyšel nejlíp.

Jediný normální není. Je to jen o tom komu co vyhovuje. Já zas nechápu jak někdo může používat Chrome nebo dokonce IE. A na víc mi nikdy při instalaci "něčeho" nikdy nebyla nucena instalace např. zmíňené Opery nebo FF. Což se o Chromu říct nedá.
Člověk se pořád učí.

nations112
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1043
Registrován: září 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Divné upozornění od Googlu

Příspěvekod nations112 » 12 dub 2019 10:49

Opravdu má někdo v dnešní době potřebu tuhle věc ještě řešit?
Fajn, nebude mě špehovat Google, ale dalších x věcí okolo, včetně samotného systému.
To samé jak s tím Huawei. Nechává mě to naprosto chladným, sám sem si teď jeden koupil a tuhle věc absolutně neřeším. Nepočítám s tím, že u jiných značek to je jiné a každého určitě zajímá nějaký jouda z česka. :smile:

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Divné upozornění od Googlu

Příspěvekod ITCrowd » 12 dub 2019 10:50

Že gůgl sleduje, je dokazatelné jednoduše - zkus si použít google vyhledávač pro nějaký produkt - třeba router. vejdi do obchodu a něco si projdi. Pak přejdi na libovolnou stránku (třeba pc-help). A v banneru gůgl adrvert se najednou objeví odkazy na routery. Zajímavá náhoda, že? :-)
O sledování pomocí woken 10 toho je na internetu tolik, včetně návodů na zakázání tohoto chování, že ironie o zlých korporacích nebude namístě.
Že to gůglu usnadníš používáním jeho prohlížeče (případně jeho DNS) je nasnadě.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

nations112
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1043
Registrován: září 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Divné upozornění od Googlu

Příspěvekod nations112 » 12 dub 2019 11:17

A mě zrovna tohle třeba vyhovuje. Kolikrát jsem díky tomu našel, co jsem potřeboval, nebo výhodněji. Je to služba, která nabízí přesně to, co klienti chtějí.
Telemetrie ve widlích mě nechává naprosto chladným. Je mi to prostě jedno a někde ten feedback na zlepšení a optimalizace brát musí. Nejsem takový ten fanatik, co si desítky nedal kvůli tomu, že neustále má pocit, že ho někdo sleduje, ručně prochází každou aktualizaci, aby náááhodou něco.
Asi jsem z generace, která to bere jako běžnou věc a chápu, že starší to mohou brát jinak, ale tak to bylo vždycky. Například v mém okolí tohle neřeší absolutně nikdo a to je drtivá většina z nich vystudovaných a z oboru. Naopak takoví ti, dejme tomu méně vzdělaní, ti mají problém snad se vším.

Uživatelský avatar
Blitzkrieg
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 680
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Divné upozornění od Googlu

Příspěvekod Blitzkrieg » 12 dub 2019 11:36

Já jsem na tom stejně jako nations112. :-)

Zaprvé tě dneska sledují prakticky všichni, takže ani moc nemáš na výběr. A to, co se dnes jeví jako dobrá alternativa může být nakonec ještě větší šmejd než celý zlý Google...

Za druhé, aby ses vyhnul šmírování od Googlu, tak bys musel používat jiný vyhledávač. A na tento značný diskomfort nejsem ochotný přistoupit, duckduckgo je sice ještě relativně v pohodě (oproti alternativám v pravém slova smyslu = Bing apod.), ale i tak ti nenajde to, co Google... Proto nemám nejmenší výhrady k používání Chromu.

Za třetí, portfolio Google je extrémně rozsáhlé a pokud se naučíš využívat služby tohoto ekosystému, tak ti to značně usnadní práci - já využívám Gmail, Disk, Keep, Kalendář (+ připomenutí), samozřejmě YouTube a používám telefon s Androidem a mám i Android TV. Můžeš si hrát na "hrdinu" a všechny tyto služby odmítat (+ konkurenční typu MS), ale ve výsledku tím pouze sám sebe znevýhodníš a znesnadníš si práci. Někomu to za ten dobrý pocit stojí, někomu zase rozhodné ne...

A když jsme u toho, tak čeho se vlastně lidí tak bojí? No tak ví Google o tvé historii prohlížení, možná si přečte i tvůj mail, poznámky, události v kalendáři a soubory v cloudu. Případně se i dozví, kdes daný den byl (historie polohy) apod. Mně je to úplně jedno - tato data jsou samozřejmě zpracovaná strojově a navíc nemám co skrývat. Tohle může být problém snad jen pro teroristy a politické a podnikatelské špičky, na které by se takto dala vytáhnout špína... BFU to může být opravdu jedno a větší škodu mu způsobí až na něj někdo vytáhne jeho staré příspěvky z FB.


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti