antivirus

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

Harakiri27
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: březen 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

antivirus

Příspěvekod Harakiri27 » 18 bře 2018 10:46

Zdravím chci se jenom zeptat zda se do domácnosti vyplatí koupit si plnou verzi antiviru nebo jen free měl jsem placenej avast a nepřišlo mi že bych za ty peníze nějak moc jeho funkce využival spíše jsem jen dělal virové testy a podobně tak se chci zeptat na váš názor jestli je lepší free a nebo placený a popřípadě jaký free antiviru je hodně dobrý protože avast mi poslední dobou nějak blbne při aktualizaci :/

Reklama
Uživatelský avatar
Cleric
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2424
Registrován: červen 12
Bydliště: Kolín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: antivirus

Příspěvekod Cleric » 18 bře 2018 11:57

Koukni se na Comodo https://www.comodo.com je tam free verze, která nabízí plnohodnotný antivir a firewall. Od placené licence se liší pouze v tom že nemá uložiště a odměnu v dolarech pokud by antivir a FW selhal, plus 24 hodinovou podporu.
Fractal D. Meshify C TG MB MSI MAG B550 TOMAHAWK CPU AMD Ryzen 5 5600X GPU Radeon Sapphire RX6600 XT RAM G.SKill Aegis 16GB HDD SSD M.2 ADATA XPG Gammix S11 1TB HDD 2 TB PSU Be quiet! 11 550W AOC C24G1 144Hz Mobil Apple iPhone 13Pro 256GB Tablet Samsung Galaxy Tab S7

cunik.cz
Level 3
Level 3
Příspěvky: 623
Registrován: leden 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: antivirus

Příspěvekod cunik.cz » 18 bře 2018 12:09

Pokud máš v PC důležité informace, fotky a bankovní konto tak rozhodně placený. Eset, Bitdefender nebo Kaspersky jsou asi nejlepší volbou. Zkus trial verzi každého z nich a uvidíš. Za mne tedy Eset. Jako free potom Avira. Má super detekci ale je jenom anglicky a německy

dvorakj
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4834
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: antivirus

Příspěvekod dvorakj » 19 bře 2018 01:19

ja zkousel kaspersky, eset i bitdefender. vsechny jsou ok

kaspersky - levny, obsahla konfigurovatelnost, rusky (coz mi je jedno)
bitdefender - zmatane menu, hned smaze/vyleci infikovany soubor, nepodarilo se mi na nem nastavit disable na treba 10 min. white list mi moc nefungoval. pro zacatecnika ideal
eset - rozsahle moznosti konfigurace, prijemne prostredi, dobre udelane prostredi pro bankovni stranky, je drahy - dvojnasobek ceny Kasperskyho

nakonec mam eset (2x pc, 1x mobil) k me maximalni spokojenosti

Uživatelský avatar
TRNX
Level 3
Level 3
Příspěvky: 598
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: antivirus

Příspěvekod TRNX » 19 bře 2018 07:15

Taky používám Kasperskeho a super. Každopádně hodně lidí tady doporučuje Comodo ve free. Ten by měl stačit. I přes antivir jde dostat do PC havěť, takže i s ním je třeba být opatrný.

Uživatelský avatar
helpik
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: srpen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: antivirus

Příspěvekod helpik » 30 čer 2018 06:16

Za mě Bitdefender Internet Security, používám řadu let a naprostá spokojenost. I cena na 3 roky je víc než slušná.

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8726
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: antivirus

Příspěvekod richchie » 30 čer 2018 09:27

Vyzkoušej to comodo.Je stejně kvalitní jako placené jen ten firewall je znatelně lepší než zbytek a je na úrovni kasperského.
https://www.av-test.org/en/antivirus/home-windows/

pokud ho budeš zkoušet tak čti co instaluješ.Současná instalace je na čtyři kliky.Jejich servery jistě nebudeš používat tak na první obrazovce vše odškrtat.Vybereš záložku komponenty a podíváš se co se ti bude hodit.V základu je antivir a firewall.Další tři nemusíš instalovat pokud nechceš.Comodo dragon je pro prohlížení v sandboxu nebo virtuální plochy,ale není nutné.Mě se tam zobrazuje i opera nebo IE.Dále je tam ochrana při nakupování(myslím si,že zbytečná instalit a záleží na tobě) dále geek buddy je vzdálená podpora,která je po měsíci placená a taktéž zřejmě nebudeš instalovat.Dáš instalovat.Tady je takový náhled-
https://www.youtube.com/watch?v=VHJhckEoxQ0

Pokud máš nainstalováno a zkontrolováno tak do nastavení-úlohy-úlohy firewallu-zamaskovat porty.
Pokud budeš chtít i sledovat aktivitu tak úlohy containmentu-sledování aktivity a je třeba doinstalovat killswitch.No a nic nezkazíš tím,že znovu uděláš kontrolu a to plnou.Zbytek nastavení záleží na tobě a já maximálně dám své-
antivir-při změně stavu
firewall-uživatelská sada pravidel
auto-containment-povoleno
hips-bezpečný režim
viruscope-povoleno
filtrování stránek-povoleno.

Uživatelský avatar
Petison
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2055
Registrován: březen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: antivirus

Příspěvekod Petison » 04 črc 2018 17:39

Kup Kaspersky internet security na E bay za 170 Kč. Měl jsem licenci koupenou a celej rok bez problému.Avast ti akorát rozes... windows :-)

dvorakj
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4834
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: antivirus

Příspěvekod dvorakj » 04 črc 2018 19:25

Ksspersky je nejlevnejsi, i kdyz se koupi normalne. a celkem casto maji slevove akce. Staci koupit Kaspersky antivirus, internet security toho navic moc neumi.

cunik.cz
Level 3
Level 3
Příspěvky: 623
Registrován: leden 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: antivirus

Příspěvekod cunik.cz » 04 črc 2018 20:27

Zase ale Internet Security má Firewall. Antivirus ho nemá

dvorakj
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4834
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: antivirus

Příspěvekod dvorakj » 04 črc 2018 21:44

to si nejsem tak jisty, musel bych to nainstalovat.
Ve srovnani jejich verzi tam nic o FW neni.
ale tazatel si muze nainstalovat cokoliv v trialu, zkusit, a vybrat si.
ja jsem si nejvice oblibil eset, mam ho na 2 pc.

cunik.cz
Level 3
Level 3
Příspěvky: 623
Registrován: leden 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: antivirus

Příspěvekod cunik.cz » 04 črc 2018 23:09

Eset mám taky a nemůžu si ho vynachválit. Otázka je jestli je lepší než Kasperky. Já příští rok co mi skončí licence na AVG tak budu chtít na NTB nějaký free Antivir. Zajímá mne zda-li je lepší Avira nebo Avast. Nebo potom free verze Kasperkyho. Kámoš ji má a říká že je to good


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti