Otevřel jsem virus co dál?

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

BaworakM3
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 110
Registrován: leden 10
Bydliště: Třebíč
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Otevřel jsem virus co dál?

Příspěvekod BaworakM3 » 29 kvě 2014 20:49

zdravím,
píšu ted z jiného pc, přišel mě e-mail od Bert Hesselink, než jsem na internetu našel informaci že se jedná o vir tak jsem ho stihl i otevřít byl to nějaký program .. nešel spustit.
Dočetl jsem se že ten vir muže poškodit PC a ješte obrat o peníze..

Chtěl bych se zeptat jestli to mám oznámit policii a jak?
A jestli se tomu mužu nějak ubranit hned po otevření programu jsem vyrhnul PC z elektriky zatím jsem ho nezapnul..

Píšu to narychlo byl bych rád za každpou radu, děkuji

Reklama
Uživatelský avatar
Oxxid
člen BSOD týmu
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6194
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Otevřel jsem virus co dál?

Příspěvekod Oxxid » 29 kvě 2014 23:48

Pokud mas podezření ze je PC nakažen a bojis se ho zapnout, tak nastartuj do nouzového režimu a do sekce na fóru HijackThis vlož log z programu HijackThis.

Do nouzového rezimu se dostaneš opakovaným mačkáním klávesy F8 po startu počítače do te doby než ti vyskočí požadovaná nabidka. Zvol nouzový režim se siti. Dale postupuje podle rádců v HijackThis sekce.

P.S.: Zvládl jsi si založit účet na tomto fóru, založil jsi si emailový účet, už umis Googlit, ale základní pravidla bezpečného chování na internetu ti nejsou známa? Tj. otevřít spustitelný soubor v neznámém emailu...

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Otevřel jsem virus co dál?

Příspěvekod Pic » 30 kvě 2014 00:47

Pokud máš antivir Avast, odpoj se ze sítě (nejlépe vztáhnout síťový kabel z PC) a pak zapni PC a vlez do nastavení Avastu - Testy a vyber test před spuštěním PC, potvrď a pak restartuj PC. Test proběhne ještě před spuštěním Windows a trvá podle velikosti disků v PC případně i dost dlouho a je třeba hlídat průběh, protože při nalezení viru se bude dotazovat, jak s ním naložit a musíš vybrat možnost z uvedené nabídky, aby test mohl pokračovat. Na konci oznámí výsledek testu a jak bylo s viry naloženo. Test je účinný protože viry nejsou před spuštěním Windows aktivní a snadněji se likvidují.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti