Vypínaní systému

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
irudji
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 112
Registrován: květen 06
Bydliště: Velká Polom
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Vypínaní systému

Příspěvekod irudji » 26 lis 2006 13:36

Čau lidi.

Mám takový problém. Nedávno jsem upgradoval počítač. Vyměnil jsem paměti procesor, základní desku a graf. kartu. Na stré konfiguraci se mi sytém vypínal daleko rychleji a teď to trva i něco přes minutu od toho co kliknu na vypnout než se PC konečně vypne. Neexistuje nějaký posup jak vyladit systém aby se to vypínání trochu urychlilo? Kámoš má podobnou konfiguraci (Semprona 3000+ ale ne 64bit ) a u něho je to otázka vteřin.

Prosím pomozte.
Asus M51 Sr, 3 GB RAM , C2D T8100, ATI Mobility Radeon 128 MB, 250 GB disk

Reklama
Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9511
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 28 lis 2006 13:19

Řešil jsem podobný problém: počítač se nevypnul, když v okamžiku vypínání běžela jedna z aplikací - pokud si dobře vzpomínám, byl to TV program 365 dní. Při kliku na Start/vypnout skončila jen tahle aplikace a teprve napodrzhý se comp vypnul. Taky pozoruju, že pokud běží Opera současně se Zone Alarm, trvá vypínání déle, než když v okamžiku vypínání alespoň jedno z toho neběží. Vím, není to rada typu "klikni sem a bude to OK", jen chci ukázat, s čím vším to může souviset.

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 28 lis 2006 16:40

Může ti to dělat i nastavení antiviru - nevím, který máš, ale například Avast i AVG mají v nastavení kontrolu souboru při ukládání, vypínání apod. Někdy tohle dělají i aktualizace woken. Ale to bys tam měl hlášku, že se komp po jejich nainstalování vypne sám. Projdi si nastavení svých programů.

Uživatelský avatar
irudji
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 112
Registrován: květen 06
Bydliště: Velká Polom
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod irudji » 29 lis 2006 08:23

No ja mám AVAST ale nemůžu nikde najít tu položku kterou mám vypnout aby se to zrychlilo.
Asus M51 Sr, 3 GB RAM , C2D T8100, ATI Mobility Radeon 128 MB, 250 GB disk

alessio
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: listopad 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod alessio » 29 lis 2006 12:54

No nevim, vetsinou kdyz se takle kompletne meni hardware se zakladni deskou, tak se ten system rozesere... bych asi nainstaloval znova, bude nejjednodusi :wink:

Uživatelský avatar
zlobyl
Tvůrce článků
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1760
Registrován: duben 06
Bydliště: Slaný
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod zlobyl » 29 lis 2006 21:19

Já si také myslím, že to bude antivirem-zkus jiný.
Občas se totiž stává, že se antivirus se základovkou nepohodne.
Znám to, protože můj kamarád si kupoval nový PC a chtěl tam NODa, ale za boha živého se mu ho nepodařilo korektně rozeběhnout (ani po reinstalu woken).
Tak tam hodil AVG a světe div se, zcela bez problémů.Přitom na jeho 2.PC s jinou základovkou, ale také s winXP SP2 se mu ze stejné instalace podařilo NODa korektně nainstalovat a spustit.
:idea:

Uživatelský avatar
irudji
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 112
Registrován: květen 06
Bydliště: Velká Polom
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod irudji » 04 pro 2006 12:46

No tak jsem změnil Antivir na Avira Antvir a je to pořád stejné. Vypínání trvá kolem 2 minut. Myslím že by to mělo jít rychleji.
Asus M51 Sr, 3 GB RAM , C2D T8100, ATI Mobility Radeon 128 MB, 250 GB disk

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 04 pro 2006 13:07

Ještě bych to nahodil i takhle: Navýšil jsi i velikost RAMky? Automaticky se ti zvedne i swapovací soubor.
Ony totiž wokna mají takovou sobeckou vlastnost, vždy si ukrojit z RAMky co největší podíl pro sebe a to i když to zrovna nepotřebují. V malé RAMce probíhá fluktuace procesů mnohem rychleji, než ve velké a uvědom si, že během práce na kompu je RAMka více či méně zaplněna různými procesy, které čekají na pozadí, až na ně přijde řada v běhu. A to mnohdy i přesto, že už jejich mateřská aplikace dávno skončila. V malé RAMce se proběhnuvší procesy ihned ukládají, aby uvolnily paměť pro jiné - právě potřebné. Ve velké RAMce tyto procesy zůstávají v pohotovosti a zaplňují RAMku do maximální možné výše.
Potom si představ, že tyto procesy se ukládají na harddisk až při vypínání kompu. Při velikosti RAMky 1GB a swapovacího souboru cca 1 - 1,5GB je to uložení 2 až 2,5GB dat - a to už potom nějaký čas trvá.

Potom vzniká taková přímá úměra:

Čím vyšší kapacita RAMky = tím vyšší kapacita swapu = tím delší čas při vypínání kompu.
Neber to samozřejmě jako vyčerpávající vysvětlení - příčin může být samozřejmě více. Tohle je jen jedna z nich.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů