Poškodený? WinXP Pro - oprava?, reinštalácia? alebo čo?.

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Juro
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: říjen 06
Bydliště: Bratislava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Poškodený? WinXP Pro - oprava?, reinštalácia? alebo čo?.

Příspěvekod Juro » 21 lis 2006 15:44

Vážení. Rád sa vŕtam v PC softe a neviem toho dosť o ňom. Začalo to tým, že mi fyzicky odišiel HD a nedalo sa z neho nič zachrániť. Kúpil som si nový (Maxtor 120GB) a dal si naň nainštalovať všetko potrebné (WinXP Pro, Microsoft Office, NOD32 a.p). Pretože som sa pri "prave NOD32 potreboval dostať do núdzového režimu, skúšal som to. Nedalo sa ani po radách z PC- Helpu (citujem svoj dotaz: "Po stisku klávesu F8 ve správné chvíli otevře se možnost výberu bootu ze" (4 možnosti). Když zvolím možnost: z HD a znovu tisknu F8 nereaguje to a otevře se Win. Když se pokouším se dostat do nouzového režimu klávesem F5 otevře se síce ta správna obrazovka ale nejde z ní šipkama vybrat nejakou možnost režimu (svíti Normally). Dá se z toho dostat jen "tvrdým" resetem Tlačítkem nad vypínačem. Nedávno jsem odstraňoval nějakou havěť (trojany a.p.) a něco jsem i mazal s registru. Jsem odvážnej pokročilej začátečník tak jsem to asi přehnal. Pisím i report z Hijack This" a poslednú radu:"Šmejda už tam nemáš, takže tvůj problém bude už v poškozených woknech díky těm šmejdům. Asi by bylo nejlepší využít možnosti Konzoly pro zotavení systému".Rozhodol som sa niečo urobiť s "těma Woknama" ale tak, aby som neprišiel o nič uložené alebo ev. aj naištalované na PC. Kúpil som ešte jeden HD (Maxtor 80GB), na ktorom by som mal rezervu dát a inštalačných programov (moja predstava) keby zasa fyzicky odišiel niektorý z diskov. Potreboval by som "lamovský" návod ako a kde (na koniec IDE kábla alebo na druhý slot v strede káblu) nainštalovať ten nový HD a ako určiť či bude primary master či slave alebo secondary master či slave ( teraz mám na konci primary IDE kábla HD 120GB a na sekondary IDE kábli obe ATAPI zariadenia (CD vypalovačku a CD prehrávačku - obe používam rovnako často). Ďalej potrebujem poradiť či opraviť nainštalovaný WinXP Pro (konzolu pro zotavení systému nemám nainštalovanú), alebo naištalovať a ako ďalší WinXP Pro na ten istý HD a vyberať si jeho spúšťanie alebo nejaké iné vhodné riešenie (podstatné ale je urobiť to tak tak, aby som neprišiel o nič uložené alebo ev. aj naištalované na PC). Ďakujem predom všetkým, ktorí sa pokúsia mi poradiť , prípadne mi dajú link kde by som sa k takým návodom dostal.
Co s načatým večerem?

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 21 lis 2006 16:24

Pokud Ti běží Windows a chceš přidat další disk, je řešení celkem jednoduché. Vypni PC! Jak píšeš máš na primary IDE pouze jeden disk, připoj jej tedy jako druhý na střed kabelu a nastav jumpery na prvním na master a na druhém, který přidáváš slave(nastavení bývá na HD zobrazené). Restartuj PC a klávesou del (většinou) se dostaneš do biosu. Tam nastav automatické rozpoznání disků a pak se podívej zda je disk správně rozpoznán a následně bios ukonči "Save & Exit". Pak po naběhnutí WinXP přejdi na Správu disků. Jestliže se nový disk zobrazuje, klikni na něj pravým myšítkem a vytvoř logickou jednotku a naformátuj. To už asi znáš, když se v PC hrabeš. Stačí?
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Laptop alebo pocitac do 600-700€ Příloha(y)
    od ShadowWord:Pain » 15 črc 2023 22:44 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    10
    1522
    od ShadowWord:Pain Zobrazit poslední příspěvek
    29 črc 2023 17:29
  • RTX 5xxx alebo kupit 4xxx
    od ShadowWord:Pain » 15 zář 2023 19:40 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    7
    2204
    od Gerete Zobrazit poslední příspěvek
    17 zář 2023 00:53
  • Win 10 - Automatická oprava
    od prochy7b » 29 bře 2024 16:19 » v Windows 11, 10, 8...
    12
    1923
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    31 bře 2024 11:07
  • Oprava TV Blaupunkt B50A148TC Příloha(y)
    od Tvrbar » 17 pro 2023 19:37 » v Problémy s hardwarem
    6
    943
    od Tvrbar Zobrazit poslední příspěvek
    18 pro 2023 19:40
  • Oprava telefonu, co vše bude potřeba - Xiaomi Redmi Note 11
    od HelFix » 05 úno 2024 07:55 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    10
    1688
    od Serg01 Zobrazit poslední příspěvek
    07 bře 2024 02:35

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů