Bios - Gigabyte - jak nastavit?

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

mag21
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: září 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Bios - Gigabyte - jak nastavit?

Příspěvekod mag21 » 26 zář 2006 11:30

Mam zakladní desku giga byte K8VT800 Pro jak mam nastavit bios pro řadný chod windows xp professional (na internetu jsou ruzná nasavení biosu ale žadné položky neodpovidají mému biosu prosim o nastavení přimo biosu na zakladní desku giga byte K8VT800 Pro

Reklama
Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 26 zář 2006 12:48

Možná to bude znít podivně, ale nejlepších výsledků dosáhneš, pokud se v BIOSu vůbec nebudeš hrabat. Každou změnou, kterou v nastavení provádíš, ovlivňuješ konkrétní HW, konkrétním způsobem. Každý počítač má "ideální" nastavení jiná. Pokud se tedy ptáš, kde stáhnout nejlepší nastavení, je vidět že o BIOSu nic nevíš a proto je pro tebe a tvůj počítač (a do budoucna i pro nás...) nejlepší zapomenout, že něco takového existuje :wink:

Spíš nám napiš, co se ti na chodu tvého počítače nelíbí a my se ti pokusíme problém odladit. 8)
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 27 zář 2006 06:46

Pro každého, kdo by řešil podobný problém a hledal v tomto topicu inspiraci, jen doplním, že jsem od mag21 dostal v soukromé zprávě podrobnější popis závady.
od te doby co jsem mněl vytaženou baterku z zakladní desky mi když naběhne windows xp professional strašně dlouho trvá než se zobrazí hlavní panel ve windows je tam jen takový tmavě modry obrys hlavního panelu bez napisu start a ikonek programu ktere se spoušti při startu na pravo skoušel jsem v biosu dat load dafault seting load optimal seting ale nepomohlo to skoušel jsem i zformatovat disk a nainstalovat windows na sformatovaný disk a dělalo to i když byl nainstalovaný jenom windows a ovladače žadne jiné programy

Máš v BIOSu nastavený aktuální čas? Možná by nebylo od věci BIOS flasnout, jak jsem se koukal na stránkách výrobce, tak máš na desce nějaký hyper, super, nej,... DualBIOS a snad je BillGates ví, co se s ním mohlo vyndáním baterky stát (možná by poradil výrobce). Stáhni si u GigaByte nový BIOS a drž se rad pro flashování od výrobce.
Víc ti bohužel nedokážu poradit, neboť mě nic jiného nenapadá. Ještě bych se zeptal, tak trochu mimo téma. Kolikrát jsi si už vynadal do starých zvířat (nejedná se o lvi), že jsi se do toho vrtal? :wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Luboš » 27 zář 2006 09:17

karlos ti vysvětlil problém úplně přesně. Napadla mě ještě jedna otázka: nepokoušel jsi se o přetaktování procesoru, sběrnice nebo videokarty? Nepřidával jsi do počítače nový hardware? A hlavně: pokud nevíš co ti nějaká změna v nastavení (nejen BIOSu) způsobí, tak nic neměň. Fakt.
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 27 zář 2006 21:38

BIOS a nastavení - konec spekulacím (1. část)
http://www.pctuning.cz/index.php?option ... &Itemid=37
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů