Obnova bodu obnovení

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Obnova bodu obnovení

Příspěvekod Myloš » 12 zář 2006 18:13

V závislosti na kapacitě disku, respektive na přiděleném místu, ruší služba obnovení systému staré body obnovy.
Zajímalo by mě, jestli je (a je-li, pak jaká) možnost prodloužit trvanlivost konkrétnému bodu, případně je-li možné s těmito body nějak lidsky nakládat, například rušit nepotřebné, nebo se spolehnout na to, že konkrétní body nebudou systémem zrušeny.

Zásahy do registrů? Specializovaný soft?

Reklama
Uživatelský avatar
Weslo
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3548
Registrován: červenec 06
Bydliště: Obříství/Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Weslo » 12 zář 2006 20:14

no nastavit se to určo dá..ale celej tenhle systém podle mě je k ničemu..akorát zabírá RAM a místo na disku
E2180 | DFI LP UT ICFX 3200 TR2/G | 2x 1GB DDR2 800Mhz A-Data | ASUS HD 3650 512MB | WD 200GB | Corsair VX450 450W | Windows Vista Ultimate
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 12 zář 2006 20:34

Weslo píše:no nastavit se to určo dá..ale celej tenhle systém podle mě je k ničemu..akorát zabírá RAM a místo na disku


Moje řeč! :lol:
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
liborek
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2703
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod liborek » 12 zář 2006 21:32

K ničemu...No nevím,ale párkrát už mě vytáhl z bryndy.Možná bych se s ní vytáhl i jinak,ale určitě ne tak lehce.Fakt je,že je blbý,že se nedá nijak ovládat.V 98 to bylo řešený jinak a podle mě líp.

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Proč?

Příspěvekod Myloš » 13 zář 2006 04:18

Pánům Weslovi a El Diablovi:
Položil jsem otázku. Jestliže na ni neznáte odpověď, respektive pokud neznáte jiné řešení (cesta, která mě nenapadla), prosím Vás touto cestou, abyste se zdrželi zbytečných připomínek.
Jestliže si touto cestou hodláte nahromadit hvězdičky, je mi Vás líto. Pakliže se neumíte bavit jinak a svůj volný čas věnujete zbytečným komentářům, zvolte si, prosím, jiné fórum. Dědkuji převelice.

Pro zpřehlednění zapleveleného vlákna proto pokládám otázku znovu. Je tu, prosím, někdo, kdo zná odpověď na následující otázku?:
Je nějaká možnost, jak prodloužit trvanlivost konkrétnému bodu obnovy, případně je nějak možné s těmito body nějak lidsky nakládat, například rušit nepotřebné, nebo se alespoň spolehnout na to, že konkrétní body nebudou systémem zrušeny?
Zásahy do registrů? Specializovaný soft?

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Proč?

Příspěvekod guest » 13 zář 2006 06:33

Myloš píše:Pánům Weslovi a El Diablovi:
Položil jsem otázku. Jestliže na ni neznáte odpověď, respektive pokud neznáte jiné řešení (cesta, která mě nenapadla), prosím Vás touto cestou, abyste se zdrželi zbytečných připomínek.
Jestliže si touto cestou hodláte nahromadit hvězdičky, je mi Vás líto. Pakliže se neumíte bavit jinak a svůj volný čas věnujete zbytečným komentářům, zvolte si, prosím, jiné fórum. Dědkuji převelice.

Pro zpřehlednění zapleveleného vlákna proto pokládám otázku znovu. Je tu, prosím, někdo, kdo zná odpověď na následující otázku?:
Je nějaká možnost, jak prodloužit trvanlivost konkrétnému bodu obnovy, případně je nějak možné s těmito body nějak lidsky nakládat, například rušit nepotřebné, nebo se alespoň spolehnout na to, že konkrétní body nebudou systémem zrušeny?
Zásahy do registrů? Specializovaný soft?

O nějakém softu nevím. Jediné, co mne napadá je možnost přidělit BO větší místo v paměti, tím pádem se tam BO vejde víc a pak ten jeden určitý může být k dispozici. Já to moc nepoužívám i když už mi to taky párkrát pomohlo. Teď to řeším tak, že když je vše relativně O.K., tak BO vymažu a začnu znova.

Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Luboš » 13 zář 2006 08:34

Zrušení starých bodů obnovení:

V Exploreru (nebo Total Commanderu apod.) klikni pravým tlačítkem na označení disku, vyber Vlastnosti a na kartě Obecné klikni na Vyčistění disku. V dalším okně jdi na záložku Další možnosti a pak dole klikni na Vyčistit. Pokud další dialogové okno potvrdíš přes Ano, tak se ti vymažou všechny uložené body obnovy kromě posledního.

Vypnutí nebo omezení nástroje Obnovení systému:

Klikni pravým tlačítkem na ikonu Tento počítač, pak Vlastnosti a Obnovení systému. Pokud nechceš ukládat informace o pozdějším obnovení systému na některých oddílech (jednotkách), pak klikni na požadovanou jednotku, klikni na Nastavení a zaškrtni volbu Vypnout nástroj Obnovení systému na této jednotce.

Pokud chceš pouze omezit velikost místa pro ukládání dat pro Obnovu systému, tak dle předchozího odstavce nastav jednotku a po kliknutí na Nastavení pohybem posuvníku nastavíš max. velikost tohoto prostoru.

Pokud ovšem nechceš vůbec používat nástroj Obnovení systému (nedoporučuji !), tak v předchozí záložce Obnovení systému zaškrtni volbu Vypnout nástroj Obnovení systému na všech jednotkách.

Všechny předchozí volby pak potvrď přes OK.

Pozn.:
Nástroj Obnovení systému vyžaduje min. 200 MB volného místa na systémovém disku. Po nové instalaci systému se tento prostor nastaví na 12% dostupného místa na disku.
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Myloš » 13 zář 2006 08:46

Když mně jde především o to, – když i třeba vymažu všechny body obnovy – jak uchovat jeden konkrétní starý bod.
Ve win98 to bylo daleko jednodušší – kopie adresáře winsows, reboot do dosu, smazání nefunkčního a jeho náhrada onou konkrétní historickou zálohou.
Ve winXP toto nejde a zálohovat celou oblast (pálit na DVD) se mi nechce; zvlášť když se starám i o cizí počítače, na kterých není víc oblastí a céčko má 40GB i víc.

Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Luboš » 13 zář 2006 09:05

V mém předchozím příspěvku jsem uvedl všechny možnosti, které můžeš použít pro manipulaci s body obnovení. O ostatních nic nevím, tudíž zachování libovolného bodu obnovení neexistuje. Buď je zachováš všechny anebo pouze ten poslední. Pokud bych na netu našel další informace, tak je sem samozřejmě doplním.
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Myloš » 13 zář 2006 09:24

Právě mě napadlo cosi, co by mohlo být oním hledaným, ale zdráhám se takovou brutalitu provést:
V adresáři System Volume Information (do kterého se sice ani admin nedostane, ale může nad ním převzít vládu přes přidělení práv přístupu) jsou v podadresáři _restore{blablahausnumeroblabla} další podadresáře RPnn (nn je číslo) – novější smazat.

Mate mě ale, že je totéž i na ostatních discích, je-li pro ně záloha vytvořena.

Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Luboš » 13 zář 2006 13:14

Pokud nevíš co to udělá, tak raději individuelně jednotlivé podadresáře nemaž. Nevíš jaké jsou vazby v celém systému Obnovení.
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Obnovení smazaných dat
    od stadli » 16 říj 2023 19:24 » v Problémy s hardwarem
    1
    1274
    od newwes Zobrazit poslední příspěvek
    17 říj 2023 09:15
  • Obnoveni ztracenych fotek z telefonu pri kopirovani do pc
    od Dizzy66 » 21 led 2024 17:08 » v Vše ostatní (sw)
    2
    1326
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    23 úno 2024 07:12
  • Obnovení facebook profilu-jiné jméno
    od freestyy23 » 08 lis 2023 21:04 » v Vše ostatní (inet)
    6
    5660
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    11 lis 2023 00:48

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů