Nefunguje rozšířené zobrazení na projektor Vyřešeno

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Serg01
Level 1
Level 1
Příspěvky: 65
Registrován: červenec 21
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Nefunguje rozšířené zobrazení na projektor  Vyřešeno

Příspěvekod Serg01 » 02 bře 2024 16:17

Ahoj, v místnosti s projektorem jsem upgradoval HDD na SSD v notebooku (Asus E5-571) a po nové instalaci Windows 10 nefunguje rozšířené zobrazení na druhou obrazovku.

Windows Update po pár minutách našel nějaký ovladač grafiky a rozlišení na displeji notebooku se nastavilo na normální (hned po instalaci bylo cca 800x600), ale ve správci zařízení to vidělo grafiku jako neznámou (s otazníkem). Tak jsem nainstaloval ovladač grafiky ze stránek výrobce notebooku, ale rozšířený výstup stejně nefunguje - ale aspoň začalo fungovat duplikování obrazovky.

Předtím než jsem nainstaloval ten ovladač ze stránek Asusu, tak jsem v nastavení zobrazení zkusil zaškrtnout 3D zobrazení a to způsobilo že po připojení HDMI kabelu displej notebooku zčernal a jen problikával kurzor myši. Podařilo se mi to vypnout až po přepnutí do "zobrazení jen na druhou obrazovku" - po pár pokusech Win+P naslepo, kde jsem zase našel to zaškrtávátko 3D zobrazení a mohl jsem ho vypnout - bez připojeného HDMI kabelu (druhého monitoru) tam to zaškrtávátko vůbec není - to má Windows celkem blbě vymyšlený, že to nejde jednoduše vypnout.

Takže momentálně funguje zobrazení na jednu z obrazovek a nebo "Duplikovat".
Když nastavím "Rozšířit", tak se Windows tváří že je vše v pořádku, ale na projektoru je "No signal".

Kromě Windowsu je tu dual-boot s Debianem, a tam rozšířené zobrazení na projektor funguje bez problému. Na původním HDD (taky Windows 10) to fungovalo taky bez problému.

Nenapadá někoho kde by mohl být problém? Jestli to způsobilo to zapnutí toho 3D a nepodařilo se mi to vypnout pro všechny displeje?

Dodatečně přidáno po 44 minutách 22 vteřinách:
Tak asi vyřešeno, ani nevím jak.
Zkrátka jsem zkusil nastavit nejnižší obnovovací frekvenci pro ten projektor (24 Hz), tak to začalo fungovat a když jsem chtěl zkusit nastavit zase zpátky tu vyšší (60 Hz) - protože s tou to fungovalo i na HDD - tak už se tam mezitím objevilo víc možností a u některých bylo napsáno "prokládaný". Takže "60 Hz" nefunguje, ale "60 Hz (prokládaný)" funguje.

Reklama
  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DenyKr a 57 hostů