Windows10 nestabilita

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Montes
Level 3
Level 3
Příspěvky: 644
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Windows10 nestabilita

Příspěvekod Montes » 14 úno 2021 22:10

Zdravím, asi před týdnem jsem dělal rovní údržbu PC. Vyměna pasty na CPU, odstranění prachu a když jsem byl v tom, tak jsem rovnou udělal OS. Problém je následující.. Systém občas zamrzne, občas to hodí modrou smrt, která má pokaždy jinej kod chyby.. Ta poslední: PAGE FAULT IN NONPAGED AREA. Ty ostatní si nepamatuju. Systém jsem se rozhodl dneska znova přeinstalovat a rovnou jsem si udělal nový boot na flashku, kdyby náhodou.

Ovladače nainstalovaný, win update hotový, win aktivovaný. do PC jsem sotva nainstaloval Chrome a už to zamrzlo. Chci se zeptat, jak bych měl dále postupovat, aby mi věděl někdo napovědět. Mám Ryzen5 3600, 16ku RAMku a GTX 970

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows10 nestabilita

Příspěvekod petr22 » 14 úno 2021 22:30

Ten Ryzen 3600 nemuze byt starsi nez jeden a pul roku - proc menis pastu ?
Vyschla za tech par mesicu byt nemuze a ted bude zase pul roku trvat, nez
ziska optimalni vlastnosti. Pasta se meni jen kdyz vyschne - tzn tak 5-7 let
nejdrive.

O tehle chybe toho tu najdes dost - vcetne nastaveni offsetu u napajeni procesoru
v BIOSu. Je ale divne, ze by to zaclo delat proto ze jsi sundal chladic z desky.

Ovladace od AMD chipsetu jsou nainstalovane ? Aktualni, z webu AMD.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows10 nestabilita

Příspěvekod ITCrowd » 15 úno 2021 08:35

1. Dobře si vzpomeň na všechny kroky, které jsi udělal. Zvláště pak na to, kdy ti kam sjel šroubovák, co jsi mohl špatně zapojit, nebo zničit.
2. Pečlivě si prostuduj tento návod: viewtopic.php?f=118&t=129195 Nastav systém dle návodu, a vlož příspěvek do BSOD sekce. Uvidíme, zda se něco ukáže.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
gogo1963
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5664
Registrován: srpen 19
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows10 nestabilita

Příspěvekod gogo1963 » 15 úno 2021 08:42

pokud byl chladič přilepený na cpu a ten se povytáhl, při zpětné montáži chladiče mohlo dojít ke všemu možnému nepěknému ... pokud to ale najede, může být jen ohnutý pin, v lepším případě ... samozřejmě nemusí ...
i7 10700/Grandis 3/ z490 Meg Unify/XPG GAMMIX S11 Pro 500GB/Samsung 970 EVO PLUS 1TB/ Define R5/ Patriot Viper 4 16GB Kit 3400/ 4TB Skyhawk/ RX 6600 XT/ CORSAIR 750W RM750x/sound blaster zx/ Dell S2721DGF /MSI RX 6600 XT GAMING X 8G /4TB Ironfolf pro

Montes
Level 3
Level 3
Příspěvky: 644
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows10 nestabilita

Příspěvekod Montes » 15 úno 2021 10:16

CPU mě taky napadl, že by nějakej pin mohl být ohlej, tak jsem to schválně rozebral a nevypadá to.. CPU do patice zapadne krásně, což by asi nezapadl, kdyby byl ohlej pin. Pastu na CPU jsem se rozhodl vyměnit, protože když už to bylo venku, tak jsem si řekl proč ne.. Hlavně jsem tam dal nějakou fajnovější, než tu od výrobce, ale jesti to má nějaký učinky netuším.. CO se týče failu, že bych něco pojebal šroubovákem težko říct.. Snažím se být opatrnej co to jde.. Každopádně PC dneska běží už 2 hodiny a zatím bez problému.


Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů