Win 10 oprávnění standartního účtu

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

lukes.danek
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: prosinec 20
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Win 10 oprávnění standartního účtu

Příspěvekod lukes.danek » 09 led 2021 09:51

Dobrý den,
máme se dětma na win 10 dva účty, jeden pro mě jako administrátor a jeden standartní pro ně na hry. Chtěl bych se zeptat jak nastavit omezení pro jejich standartní účet, aby nemohli stahovat a instalovat programy? Zároveň, ale ať nemusí zadávat heslo administrátora, abysi ty hry mohli vůbec pustit. Jde mi o to, že stahují cheaty a kravinky na minecraft a nechci mít počítač plný bordela a virů, ale ať si hrají co chtějí. Uhlídat se to nedá :D Děkuji za pomoc :)

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Win 10 oprávnění standartního účtu

Příspěvekod petr22 » 09 led 2021 09:54

Technicky neproveditelne tak jak je pozadovano.

Jediny zpusob jak zabranit stahovani z internetu je zakazat sitove pripojeni k internetu, pak
ovsem nebude fungovat ani Minecraft pokud hraji online.

Ty veci do MInecraftu se neinstaluji jako programy, tedy nejsou potreba zadna opravneni krome
pristupu do slozky kde je instalovan Minecraft. Zablokovat zapis do slozky s Minecraftem opet povede
k jeho nefunkcnosti.

Existuje jisty zpusob jak to udelat - nainstalovat nejakou aplikaci, ktera bude blokovat uplne vse krome
toho co se primo povoli - pak pujde jen spustit Minecraft, ale nebude fungovat treba ani prave tlacitko mysi.

lukes.danek
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: prosinec 20
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Win 10 oprávnění standartního účtu

Příspěvekod lukes.danek » 09 led 2021 10:37

To s tím programem je pro mě neproveditelné, ale díky za tip. Čekal jsem, že tam bude v nastavení rodičovská kontrola nebo něco podobného. Nejde jen o minecraft, ale oni stahují i cheaty do cska a GTA, už mají ban snad na všem. Jako kluk jsem hrál dost a nikdy jsem nebyl zabanován, mám chuť je zaškrtit :D
Teď to funguje tak, že všechno co vyžaduje oprávnění správce po nich chce heslo a to když jsem v práci jim tam fakt nedám.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Win 10 oprávnění standartního účtu

Příspěvekod ITCrowd » 09 led 2021 10:50

Řešitelné to ovšem je, ale nikoli způsobem, jaký požaduješ. Sám jsem tento způsob použil kdysi - ještě v dobách W98, kdy klientovi jeho vnukové několikrát "složili" počítač. Tam se o nějakých právech ani nezdálo.
To řešení je dualboot.
Tedy dva kompletní systémy na jednom PC. Úplně nejlépe, pokud bude mít každý svůj disk. Pokud by to tak bylo, pak:
- boot se vybírá ze startu BIOSu klávesou (někde F8, někde F10, někde F12). Jako výchozí je systém potomků.
- v systému potomků povolíš účet administrator, v tomto účtu označíš svůj disk, v něm zakážeš všechna práva účtu dětí k tomuto disku. Ve správci zařízení zakážeš svůj disk a zařadíš ho do skrytých. Pak zakážeš účet administrator (tak jak byl před tím). Tím je zabezpečeno, že se děti na tvůj disk nedostanou.

Potomkům pak klidně můžeš nechat vyšší práva. A nechť si se svým systémem dělají co chtějí.
A i když jsou za další disk výdaje, za ten klid to stojí.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
šulda
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1373
Registrován: srpen 08
Bydliště: Tam kde se vrány otáčejí
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Win 10 oprávnění standartního účtu

Příspěvekod šulda » 09 led 2021 13:23

lukes.danek píše: mám chuť je zaškrtit :D

Sry za moralizaci, ale začni sám u sebe.
Člověk se pořád učí.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů