nastavení kontroly aktivit na pozadí - windows 10

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Dawe?!
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: listopad 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

nastavení kontroly aktivit na pozadí - windows 10

Příspěvekod Dawe?! » 10 lis 2020 12:10

Zdravím, snad se neptám na něco zodpovězeného. Každopádně po hodině gůglování a zkoušení jsem nenašel co hledám, tak snad tu se najde moudrý člověk.
Pokaždé co jsem dělal na PC s Windows tak po čase byl zapatlaný nevyžádanými appkami o kterých jsem často ani nevěděl , teď jsem udělal slušný upgrade PC a chci si to tu zachovat čistý aniž bych si ubral možnost zkoušet nové programy atp... Sháním něco, co bude kontrolovat aktivitu na pozadí každé instalované aplikace a dohlížet na to aby se instalovala pouze konkrétní aplikace a žádné další podprogramy. V každé odpovědi na tuto otázku na google odkazovali pouze na nástroje integrované ve Windowsech a to mi přijde opravdu směšné, to je jen tak na oko něco čemu absolutně nevěřím(nehledě na to že v kartě "přidat nebo odebrat programy" nevidím většinu aplikací co v PC jsou). Chci mít plnou kontrolu nad tím jakým programům konkrétně přiděluji jaké oprávnění. Vlastně to samé co mají například jablka, alespoň telefony, pokaždé když instaluji appku, tak se mě to ptá při spuštění jaké oprávnění jí chci udělit a u každé appky se to ptá na jeden stejný dotaz, že mi to chce házet nějaký upozornění - samozřejmě, že to vždy zamítnu a tak mám na horní liště krásně čisto a jen důležité věci. Možná by stačil správce historie aktivit a po každé instalaci programu bych to projel a označil nevyžádaný části a detailně odstranil. Už teď po dvou hodinách se mi podařilo dostat (dokonce drze na plochu) nevyžádané appky a to jsem instaloval převážně oficiální nástroje, vždy když se to ptalo na instalaci externích doplňků tak jsem nesouhlasil a odškrtával..
Sorry za sloh, ale za funkční radu klidně zaplatím, jsem z toho zoufalej.

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53611
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: nastavení kontroly aktivit na pozadí - windows 10

Příspěvekod petr22 » 10 lis 2020 12:50

Nic takoveho bohuzel neexistuje.

A nejsou to jen aplikace tretich stran - primo aktualizace Windows si se systemem dela co chce,
odinstalovava a instaluje aplikace, meni nastaveni, menni opravneni. Kdyz si to uzivatel nastavi,
Windows 10 to zmeni podle sebe.

Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: nastavení kontroly aktivit na pozadí - windows 10

Příspěvekod Fox_25 » 10 lis 2020 15:48

Ohledně OS se dá udělat custom ISO kde si člověk udělá systém k obrazu svému, u W10 to bohužel znamená i odříznutí aktualizací což je řešitelné LTSC verzí a přechod na jiný průzkumník souborů kvůli Cortaně.

S aplikacemi je to snazší, aplikace se nainstaluje na virtuálním OS a pak ji stačí překopírovat. Co se pamatuju dá se to udělat i se systémovými nástroji, ale není to úplně snadné. A pokud bude aplikace vyžadovat i záznamy v registrech, ty se musí samozřejmě překopírovat taky.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53611
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: nastavení kontroly aktivit na pozadí - windows 10

Příspěvekod petr22 » 10 lis 2020 16:05

Tak LTSC neni tak uplne legalni reseni, ze....

Uživatelský avatar
Grander
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1889
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: nastavení kontroly aktivit na pozadí - windows 10

Příspěvekod Grander » 10 lis 2020 16:21

Jo hochu, to holt si musíš dávat pozor, co děláš, a když něco instaluješ, tak si taky číst, co ti to píše, a odškrtnout, když ti to během instalace k programu nabízí další dva, a ne jen klikat pořád na „Další“. Taky by bylo dobré neinstalovat hned každou kravinu, ale jen to, co potřebuješ, a když chceš něco jen vyzkoušet, tak buď instalovat do sandboxu, nebo si vyloženě vytvořit virtuální počítač (např. přes VirtualBox) a instalovat do něj.

Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: nastavení kontroly aktivit na pozadí - windows 10

Příspěvekod Fox_25 » 10 lis 2020 19:01

petr22
Já vím, pro koncového uživatele je tu max verze "professional", bohužel mrkvosoft trochu zapomenul že skutečně stabilní systém nepotřebují jenom velké firmy a jednoúčelová zařízení.

Grander
Tohle bohužel tak úplně neplatí, stáhl jsem si program ze stahuj a s programem se nainstaloval i mcafee av a lištička od seznamu. Na stránkách o tom nebyla ani zmínka a při instalaci programu šlo akorát nastavit kam se má nainstalovat a v infu při instalaci bylo info pouze o programu, že se bude instalovat něco dalšího tam uvedeno nebylo. Samozřejmě to není pravidlo a nejspíš to byla nějaká chyba, ale možné to bohužel je.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • PC byl restartován z důvodu procesu kontroly chyb
    od mvesely » 14 čer 2023 20:40 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    3
    2003
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    15 čer 2023 07:37
  • Windows 11 - Start - Nastavení Příloha(y)
    od M.I.RASL » 28 lis 2023 19:10 » v Windows 11, 10, 8...
    9
    1670
    od M.I.RASL Zobrazit poslední příspěvek
    29 lis 2023 14:06
  • Nastavení RAM
    od Torrman » 21 led 2024 15:13 » v Problémy s hardwarem
    5
    902
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    21 led 2024 23:36
  • Nastavení routeru
    od nej017 » 26 úno 2024 07:42 » v Sítě - hardware
    3
    718
    od nej017 Zobrazit poslední příspěvek
    26 úno 2024 16:12
  • No signal na monitoru po nastavení RAM
    od Shashekk » 29 říj 2023 08:22 » v Problémy s hardwarem
    5
    1076
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    29 říj 2023 12:20

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů