Druhý "neexistující" profil WIN10

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Volume997
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 100
Registrován: květen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Druhý "neexistující" profil WIN10

Příspěvekod Volume997 » 10 srp 2020 20:02

Ahoj, od poslední reinstalace win10 se mi děje problém zobrazený na videu. Nevím vůbec o co se jedná, kvůli tomuto jsem win několikrát přeinstaloval, i za použití flashky.
Klasicky jsem win nainstaloval,přihlásil Microsoft účet a vytvořil povinné heslo do winu, a jak mnoho lidí zná, zadal jsem do startu „netplwiz“ abych si heslo odebral, protože ho nechci zadávat, jelikož není jiná možnost.
V počítači jsem žádný druhý účet nevytvářel, ani není vidět jako další uživatel. Jak se vrátím zpátky, do stavu že heslo chci zadávat, tak tento problém nemám..
Další věc, která mne na tom všem udivuje je to, že svůj účet vidim přihlášený celkem 3x (https://ctrlv.cz/RdJg), tomu taky nerozumím.

Nevěděl by někdo prosím, co s tím ?
Pod textem máte 3 odkazy, okno po napsání „netplwiz“, kde je zobrazena role mého účtu, záložka v nastavení se zobrazením ostatních účtů (žádné nejsou) a dále že mám tedy profil 3x :D Jde mi primárně o to, abych nemusel furt jak trubka zadávat heslo k Winu10.

Děkuji za odpovědi.

https://ctrlv.cz/eIKZ
https://ctrlv.cz/RdJg
https://ctrlv.cz/dJmP
https://youtu.be/9EXPVdx-wjw

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Druhý "neexistující" profil WIN10

Příspěvekod ITCrowd » 10 srp 2020 20:45

Předpokládám, že ti jde o to, aby tvůj profil startoval automaticky a bez nutnosti zadávat heslo.
Na to existuje hodnota v registru autoadminlogon, defaultusername a defaultpassword.
Spusť si editor registru (regedit) a postupuj dle návodu: https://support.microsoft.com/cs-cz/hel ... in-windows
Heslo se nemaže, ale vložíš ho do defaultpassword. defaultusername bude tvůj účet. A autoadminlogon nastavíš na 1.

Obrázky se kládají jako příloha přímo do příspěvku (pravidla). Sám bys taky neklikal na bůhvíjaký odkaz vedoucí bůhvíkam.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Volume997
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 100
Registrován: květen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Druhý "neexistující" profil WIN10

Příspěvekod Volume997 » 10 srp 2020 22:34

Podle toho návodu se nemohu orientovat, v regedit nemám vůbec položku Defaultusername, ani password :D

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Druhý "neexistující" profil WIN10

Příspěvekod ITCrowd » 11 srp 2020 00:02

A směješ se čemu? Tomu, že neumíš číst? Citace ze stránky:
Poznámka: Jestliže hodnota DefaultPassword neexistuje, je třeba ji přidat. Chcete-li tuto hodnotu přidat, postupujte takto:

V nabídce Úpravy klikněte na příkaz Nový a pak přejděte na položku Řetězcová hodnota.
Zadejte text DefaultPassword a pak stiskněte klávesu ENTER.
Poklikejte na položku DefaultPassword.
V dialogovém okně Upravit řetězec zadejte heslo a klikněte na tlačítko OK.


Stejné platí pro položku DefaultUserName.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Volume997
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 100
Registrován: květen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Druhý "neexistující" profil WIN10

Příspěvekod Volume997 » 11 srp 2020 07:24

Ale to uz tam neni napsane, jsem v tomhle naprosty laik a pokud to tam neni, urcite by me nenapadlo neco vytvaret.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Druhý "neexistující" profil WIN10

Příspěvekod ITCrowd » 11 srp 2020 07:46

Víš co je zajímavé?
Každý lenoch, který je líný si pořádně přečíst návod, se schovává za to, že je laik.
A neopomene to uvést, přestože je naprosto jasné, že kdyby byl odborník, poradil by si sám a neptal by se tady.
Co si myslet o inteligenci člověka, který i přes citaci trvá na tom, že to tam není napsané, ponechávám na tobě.
A zajímavé je, že všichni tito doplňují příspěvek rozesmátým smajlíkem.
V tom článku to jasně uvedeno je:
AutoAdminLogon.png
Navod


A ještě upozornění - v registru se rozlišují malá a VELKÁ písmena. Tedy název DefaultPassword není stejný jako defaultpassword.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Volume997
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 100
Registrován: květen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Druhý "neexistující" profil WIN10

Příspěvekod Volume997 » 11 srp 2020 08:08

117737785_1487145834819539_5383518795961440734_n.jpg
Postupoval jsem podle návodu, a podle mého očekávání se mi ta samá chyba stále vyskytuje. Opět se mi zobrazil druhý účet, který tam prostě nemá být, auto přihlášení mi naskočí samo právě na ten druhý profil a napíše že špatné heslo. K tomu druhému účtu se nejde vůbec nijak přihlásit.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Druhý "neexistující" profil WIN10

Příspěvekod ITCrowd » 11 srp 2020 08:11

To jsi sprasil tím netplwizem.
Zjevně jsi vytvořil další profil (bez hesla). Poznáš to tak, že ve složce (obvykle) C:\Users budeš mít dva stejné adresáře.
Přičemž jeden účet je lokální a druhý je navázán na účet mrkvosoftu.
Chceš-li autologon, nemůžeš používat přihlášení PINem.
A zrovna tak nelze použít autologon v případě prázdného hesla (což je opět psáno v článku).
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Volume997
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 100
Registrován: květen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Druhý "neexistující" profil WIN10

Příspěvekod Volume997 » 11 srp 2020 13:23

Takze reinstall winu, muzu klidne se zachovanim dat? To by nemelo vadit, ne?

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Druhý "neexistující" profil WIN10

Příspěvekod ITCrowd » 11 srp 2020 13:27

Pokud reinstall, tak kompletní čistou instlaalci se ztrátou dat. Jestli chceš nějaká zachovat, pak si je zazálohuj.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Volume997
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 100
Registrován: květen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Druhý "neexistující" profil WIN10

Příspěvekod Volume997 » 12 srp 2020 07:32

Dva účty v Users mám, ale ne stejné. petrs a Veřejné tam mám, přičemž v každé je něco úplně jiného.

Volume997
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 100
Registrován: květen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Druhý "neexistující" profil WIN10

Příspěvekod Volume997 » 17 srp 2020 10:35

Ahoj, tak jsem udělal čistou instalaci.. ALE. Já potřebuju přihlásit svůj microsoft účet, a kdykoliv to udělám, a postupu přesně dle návodu, tak se mi problém opakuje.
Win10 totiž vyžaduje vytvoření PINu, ať MS účet přihlašuju během instalaci, nebo až z prostředí Windows. Vždy po přihlášení na mě rovnou vyskočí ať vytvořím PIN, během instalace toto nejde zavřít, přeskočit, nic. A ve windowsu to jde vykřížkovat, ale po restartu PC vyplnim heslo a opět to chce PIN. Už si s tím opravdu nevím rady..


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Druhý SSD do notebooku
    od Myerina » 19 kvě 2023 10:07 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    1308
    od Gerete Zobrazit poslední příspěvek
    26 črc 2023 15:30
  • Druhý disk (nesystémový) je vytížen na 100% Příloha(y)
    od Jonsh » 02 dub 2023 13:17 » v Problémy s hardwarem
    14
    1540
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    03 dub 2023 18:11
  • Excel - filtr hyperlinku na druhý list Příloha(y)
    od mikiracan » 06 čer 2023 11:49 » v Kancelářské balíky
    2
    2441
    od mikiracan Zobrazit poslední příspěvek
    18 srp 2023 10:17
  • Druhy router v byte pre rozsirenie pripojenia?
    od lubo007 » 19 srp 2023 11:33 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    722
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    19 srp 2023 19:36
  • odstranění automatického přepnutí na druhý monitor
    od tominaxx » 19 črc 2023 15:36 » v Windows 11, 10, 8...
    5
    1394
    od tominaxx Zobrazit poslední příspěvek
    19 črc 2023 22:45

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů