Microsoft software protection velké využití CPU

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Domoo27
Level 1
Level 1
Příspěvky: 87
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Microsoft software protection velké využití CPU

Příspěvekod Domoo27 » 28 črc 2020 20:24

Zdravím,

nedávnou jsem objevil, že na pozadí jede každou minutu sppsvc.exe Microsoft Software Protection Platform Service a bere se cca 25% procesoru. Je tohle normální? Popřípadě co vůbec s tím?

Díky za odpovědi
Přílohy
ssds.png

Reklama
Domoo27
Level 1
Level 1
Příspěvky: 87
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Microsoft software protection velké využití CPU

Příspěvekod Domoo27 » 20 lis 2020 10:56

Tak po pár měsících, co jsem tuhle potvoru sledoval jsem se rozhodnul, že s tím něco udělám.

Včera jsem vyzkoušel tuhle tu kravinku vypnout přes registry a fůha, to byl rozdíl... CPU se zbytečně nepřetěžovalo, jenže! Samozřejmě jak mám ten Microsoft hrozně rád, tak jsem zjistil, že pokud vypnu sppsvc v registrech, tak Windows ztratí možnost komunikovat se serverem o aktivačním kódu PC, takže najednou ztratíte licenzi. Po opětovném zapnutí v registrech se rázem Microsoft znovu připojí a PC je aktivované.

Panebože... Máte někdo nějakou zkušenost s touhle tou kravinou? Jak je vůbec možné, že každých 5 minut je na pozadí takováhle featura, která si dovolí brat CPUčku 30%...

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Microsoft software protection velké využití CPU

Příspěvekod ITCrowd » 20 lis 2020 11:14

Je to jen takový nápad - když vypneš ten proces, co zkusit aktivovat W10 po telefonu? https://www.druhotny-sw.cz/poradna/tele ... indows-10/
Třeba si to někam uloží a bude klid.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Domoo27
Level 1
Level 1
Příspěvky: 87
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Microsoft software protection velké využití CPU

Příspěvekod Domoo27 » 20 lis 2020 11:30

Není to úplně špatný nápad, teď zůstává jen otázka, jestli si to právě ta potvora někam uloží, nebo se bude snažit stejně i po aktivaci po telefenu se spojit se serverem...

Díval jsem se na Windows, kterej je pirátsky stáhnutej a tam se takovýhle prolémy vůbec řešit nemusí :D tam je svatej klid...

Jinak zkouším teď už hodinku zatím úspěšně další metodu a to takovou, že jsem v task scheduleru vymazal absolutně restartování toho tasku, což co jsem dobbře pochopil, tak měl za úkol se restartovat každou minutu a každou minutu se tedy zapínal a komunikoval. nechal jsem zapnutej pouze task, kterej měl za úkol se připojit pouze při přihlášení a tam jsem upravil, že pokud se z nějakýho důvodu ten task nepodaří vykonat, tak se zkusí restartovat až každou 2. hodinou...

Tu hodinu co to testuju se sice ta služba občas zapne, což nechápu z jakýho důvodu, protože nemá mít proč... ALE. Už ta služba nebere 30% CPU ale kole 1%, což je značnej rozdíl.

Budu to testovat dál a snad tohle někomu pomůže, protože co si pročítám internet tak nejsem rozhodně sám, kdo tam má tuhle potvoru.

Jinak pokud se to nezdaří, tak vyzkouším právě tvou metodu, protože mě tak trochu zaujala.

**EDIT: Ještě je docela zajimavý, že sleduji i druhý PC, také s originál Windows 10, do kterého jsem teda vůbec nezasahoval a ten tuhle službu snad vůbec nespouští... Takže by mě docela zajímalo, proč je to na jednom PC tak a na druhým onak.
Přílohy
ssssssss.png


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Příliš velké teplo Příloha(y)
    od Dreake236 » 23 srp 2023 19:44 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    13
    1530
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    24 srp 2023 17:07
  • HP Hotkey UWP Service - nonstop velké vytížení CPU Příloha(y)
    od štefy » 17 lis 2023 09:13 » v Vše ostatní (sw)
    1
    1425
    od rhsCZ Zobrazit poslední příspěvek
    17 lis 2023 15:56
  • Velké změny před námi! Update fóra a přechod na nový server
    od Ltb » 15 dub 2024 12:23 » v PC-HELP -> NOVINKY
    0
    814
    od Ltb Zobrazit poslední příspěvek
    15 dub 2024 12:23
  • GPU nemá využití 100% RTX 3060ti
    od hansikczex » 02 lis 2023 10:11 » v Problémy s hardwarem
    0
    1166
    od hansikczex Zobrazit poslední příspěvek
    02 lis 2023 10:11
  • Microsoft Office - One Note
    od Søren » 12 dub 2024 21:40 » v Windows 11, 10, 8...
    5
    969
    od Søren Zobrazit poslední příspěvek
    15 dub 2024 17:06

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 2 hosti