Bratrovo PC

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Motis
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: leden 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Bratrovo PC

Příspěvekod Motis » 25 kvě 2020 19:40

Dobrý večer,
Otáčím se na vás s prosbou. Můj bratr si v lednu koupil pc, nevím proč nešel za mnou, pomohl bych mu ho složit, ale koupil si už hotový se zárukou. K problému, PC mu jednou při hraní her hodilo modrou obrazovku s chybou, od té doby PC nejede. Ze začátku se snažil analyzovat chybu a skenoval disk, skoro půl dne a nic, myslel jsem, že zamrzl, tak jsem pc na "tvrdo" vypnul, povedlo se mi doklikat normálně k přihlášení win, ale pc byl zpomalený, po zadání hesla opět modrá obrazovka s chybou. Zkusil jsem přeinstalovat win se zachováním souborů, bratr se přihlásil probíhalo nastavování win (takové to "všechno pro vás připravujeme") a opět to samé. Otázka je, neví někdo co by to mohlo být? Disk? Nebo vir, který jsem nesmazal, tím, že jsem tam nechal data? Kdyby to byl disk, nenačetl by se win vůbec ne? Nebo může jen pomalu umírat?

Předem děkuji za jakkoukoliv radu.
Jinak na pc jsou Win 10

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bratrovo PC

Příspěvekod petr22 » 25 kvě 2020 19:44

Vyndej disk, pripoj ho do PC ktere funguje a spust na nem Crystal Disk Info, to ukaze stav disku.

Motis
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: leden 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bratrovo PC

Příspěvekod Motis » 25 kvě 2020 19:47

Mám strach se mu v tom hrabat, abych případně nenarušil záruku.

Azmir
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2120
Registrován: březen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bratrovo PC

Příspěvekod Azmir » 25 kvě 2020 20:55

Máš dvě možnosti, bud se v tom budeš hrabat(záruku tím neporušíš, pokud něco nepoškodíš, což by nemělo hrozit, pokud nejste nemehla) nebo to budeš reklamovat.
Intel i7 9700k - 5 GHz@1.285V + Noctua NH-D15, PALiT GeForce RTX 2080 Super GameRock, Crucial Ballistix 2x8 GB 3866 MHz@1.4V, Gigabyte Z390 Aorus Pro, M.2 NVMe 1TB Transcend MTE220S, Seasonic Focus Plus Gold 750W, Fractal Design Define S(4x140mm fans)

144 Hz QHD 27" - HP 27xq, Roccat Kone Pure Owl Eye, Hyperx Cloud Flight, Trust GXT Cada mechanical

Uživatelský avatar
Grander
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1882
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bratrovo PC

Příspěvekod Grander » 25 kvě 2020 21:11

Ještě bych zkontroloval, zda se točí všechny větráčky, toto by mohlo způsobit i přehřátí některé z komponent.

Motis
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: leden 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bratrovo PC

Příspěvekod Motis » 25 kvě 2020 21:44

Super, děkuji za tipy, mrknu na to, díky moc :)

SGvagon
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 261
Registrován: listopad 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bratrovo PC

Příspěvekod SGvagon » 26 kvě 2020 05:57

Tzn. ten počítač nemá SSD ale HDD na systém? Osobně bych si vytvořil úplně novou instalaci Windows 10 a zkusil systém kompletně přeinstalovat. Pokud jsou na disku nějaká důležitá data, tak je můžeš zazálohovat přes jakoukoliv distribuci Linuxu (Lubuntu, Ubuntu, Mint, ... ) . Samozřejmě pokud to naskočí.


Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů