Win 10 nefunguje nastavení jasu

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Bary-Jan
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: únor 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Win 10 nefunguje nastavení jasu

Příspěvekod Bary-Jan » 08 kvě 2020 17:55

Zdravím,

přešel jsem na win 10. čistá instalace na nový ssd disk. licence zakoupena na ebay od prověřeného prodejce. Tudíž tady by mělo být vše v pořádku.
Přesto některá nastavení nejsou tak jak by měla být dle stránek podpory microsoft tudíž nelze ovládat nastavení jak bych chtěl, potřeboval.

Konkretně mne nejvíce trápí nastavení jasu. Display svítí naplno a nelze jej nijak stahnot, ne přes nastaveni win. Leda přimo si otevřit aplikaci k ovládání graficke karty a tam stahnout jas, kontrast ale to stejně jen častečně.
Přepínání denní-noční režim bez reakce.
Stejně po vypnuti, zapnuti počitače nebo restartovani se zase vše vratí a svítí opět jak lucerna...
Je to dosti otravne a neda se na pc pracovat.

Verze 1909
Build 18363.778

Díky za každou radu

Reklama
JuRas
Level 1
Level 1
Příspěvky: 91
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Win 10 nefunguje nastavení jasu

Příspěvekod JuRas » 08 kvě 2020 18:09

To máš zřejmě notebook? Obvykle se nastavuje přes funkční klávesy, nebo přes ovládací panely. U stolního PC pak nastavíš přímo na LCD monitoru.

Bary-Jan
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: únor 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Win 10 nefunguje nastavení jasu

Příspěvekod Bary-Jan » 08 kvě 2020 18:39

Ano, zapomněl jsem napsat.
Je to notebook Lenovo G510 cca 2015 kupovaný. Byl určen pro win 7,8 .
Původem měl 4GB RAM a Hybrid ssd hdd. Nyní jsem rozšířil na 8GB RAM a čistě ssd.
Win 10 Pro

Funkční klávesy též bez reakce.
Nastavení-Obrazovka.
Barva, Windows HD Color, Měřítko a Rozložení, Více Obrazovek, Lepší spánek.

Toť vše co lze nastavit, v žadné z možnosti neni uprava jasu v běžném režimu. Pouze u nočního režimu je lišta na kolik procent nastavit u nočnihi režimu, nicmeně to nefunguje a nočni režim se stejně nezapne, nevypne.

JuRas
Level 1
Level 1
Příspěvky: 91
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Win 10 nefunguje nastavení jasu

Příspěvekod JuRas » 08 kvě 2020 20:00

Ve správci zařízení nemáš žádný otazník? Doinstalovával jsi nějaké drivery? U tohoto notebooku je více uživatelů s tímto postížením. Řešili to odinstalováním grafického ovladače a nainstalováním nejnovějšího ze stránek Lenova.

Bary-Jan
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: únor 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Win 10 nefunguje nastavení jasu

Příspěvekod Bary-Jan » 08 kvě 2020 20:17

Ve správci zařízení je vše. Veškere ovladače ktere byly potřeba si win natahal sam po spuštěí a co jsem kontroloval na strankach Lenova když se tento problem naskytl tak ovladače jsou všechny v nejnovější verzi ktera je možna pro tento počitač. Byla podpora a ovladače pro win 7,8 k tomuto modelu. Pro win 10 nikoli.
Odinstalovat a znovu nainstalovat ovladače na grafiku jsem nezkoušel. Nevím jak se to bude tvářit když nechám jen jednu nebo je odinstaluji obě Tato verze má Intel HD graphics 4600 a AMD Radeon HD 8750M. Předpokládám, že Intel je na desce integrován.
Jsem jediný uživatel

JuRas
Level 1
Level 1
Příspěvky: 91
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Win 10 nefunguje nastavení jasu

Příspěvekod JuRas » 08 kvě 2020 21:06

Teď se dívám, že na stránkách Lenova jsou pro tvůj notebook ke stažení drivery i pro win10. Asi bych začal ACPI drivery a po neúspěchu třeba i tou grafikou.

Bary-Jan
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: únor 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Win 10 nefunguje nastavení jasu

Příspěvekod Bary-Jan » 08 kvě 2020 22:31

u všech driveru na seznamu mi piše, že již bylo staženo. KDyž se podivam přes spravce zařizení tak se shoduje.
Jinak jsem zkoušel odinstalovat jednu a pak druhou grafiku a chvilku to funguje jak má, da se nastavit jas jak funkčni klavesou tak se ukaže i v rychlem nastavení lišta pro ručni volbu jasu v postrannim panelu oznameni jak má být a jas je stlumeny.
V momentě kdy restartuju počitač tak zase září jak lucerna. Zkusil jsem prvni odinstalovat Intel, tak to začalo fungovat. po restartu se automaticky nainstaloval driver intel a bylo vše zase spatně. Dal jsem zakazat intel a nechal jsem jen AMD tak se nedalo ovladat nic a zařilo na max a nasledně i po restartu.
Když jsem zakazal AMD a nechal Intel tak se změnilo a fungovalo, ale po restartu zase znova ne i když zustalo AMD zakazano a dle mě nefunkčni. Tak nevim kde je zakopanej pes.

Dodatečně přidáno po 40 minutách 15 vteřinách:
Asi sem našel problem, ale netušim jak to řešit. Po každem restartu zustane zakazano...
Správce zařízení - Monitory - Obecný monitor PnP

Když je zakazano tak nic nejde jak má, jas na 100pro. Když to povolim tak vše v pořadku. Ovladač je Intel.

JuRas
Level 1
Level 1
Příspěvky: 91
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Win 10 nefunguje nastavení jasu

Příspěvekod JuRas » 09 kvě 2020 08:21

Nastavení v ovladači Intel po restartu při zakázaném monitoru. Projít zda tam není nějaká detekce zobrazovacího zařízení či něco podobného. Pak bych zkoušel dál, třeba i uninstall grafického driveru Intel přes DDU. Pak nainstalovat ten poslední driver ze stránek Lenova.
Stejnou věc už na zdejším fóru řešili: https://pc-help.cnews.cz/viewtopic.php?t=195004


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • WIN7 nefunguje uprava jasu
    od Bary-Jan » 08 říj 2023 14:02 » v Windows 11, 10, 8...
    16
    5913
    od Bary-Jan Zobrazit poslední příspěvek
    08 lis 2023 09:53
  • Nastavení RAM
    od Torrman » 21 led 2024 15:13 » v Problémy s hardwarem
    5
    833
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    21 led 2024 23:36
  • Nastavení routeru
    od nej017 » 26 úno 2024 07:42 » v Sítě - hardware
    3
    578
    od nej017 Zobrazit poslední příspěvek
    26 úno 2024 16:12
  • Nastavení modemu - bridge
    od FIDLIK » 08 úno 2024 16:26 » v Sítě - hardware
    0
    559
    od FIDLIK Zobrazit poslední příspěvek
    08 úno 2024 16:26
  • Nastavení prohlížeče fotek
    od Alvakim04 » 23 srp 2023 10:40 » v Windows 11, 10, 8...
    4
    2704
    od Baronjame86 Zobrazit poslední příspěvek
    18 zář 2023 08:42

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam[Bot] a 8 hostů