Rootový adresář Vyřešeno

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Rootový adresář

Příspěvekod guest » 19 pro 2006 11:02

Zdravím všechny. Snažím se podle tohoto : http://www.svethardware.cz/art_doc-FADE ... 3DB1B.html integrovat do Office XP SP3 , ale vyskytl se problém. Cituji:
Integrace Service Pack 3 do instalace Office XP

Pro integraci SP3 pro Office XP budete potřebovat instalační CD s tímto kancelářským balíkem a administrátorský update Service Pack 3. Ten je podstatně větší než klasický update, u českých Office se jedná o soubor OfficeXpSp3-kb832671-fullfile-csy.exe o velikosti 60 558 368 byte (odkaz na této stránce dole). Asi 18MB velká verze client je pro tento případ nepoužitelná.

V rootovém adresáři instalačního CD se nachází soubor setup.exe. Ten spusťte s následujícím parametrem:

setup.exe /a
Problém spočívá v tom, že nemůžu najít rootový adresář. Můžete mi někdo poradit. Dávám sem screen zkopírovaných OFFICE.
http://das-konsult.cz/forum/album_pic.php?pic_id=1114
Díky!

Reklama
Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9511
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 19 pro 2006 11:33

V rootovém adresáři instalačního CD

Na vloženém obrázku je adresář z disku c:\, nikoliv z instalačního CD. Rootový = kořenový adresář - tj. ten nejnadřazenější. Takže pokud máš CD mechaniku označenou např. písmenem D, je rootový adresář D:\

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 19 pro 2006 12:17

mmmartin píše:
V rootovém adresáři instalačního CD

Na vloženém obrázku je adresář z disku c:\, nikoliv z instalačního CD. Rootový = kořenový adresář - tj. ten nejnadřazenější. Takže pokud máš CD mechaniku označenou např. písmenem D, je rootový adresář D:\

No dobře, ale když napíšu do SPUSTIT setup.exe\F, zak to hlásí, že systém nemůže soubor najít. Tak kde dělám chybu?

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9511
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 19 pro 2006 12:25

V čem je chyba nevím, ale zkus si v commanderu otevřít F:\ (pokud F je u tebe CD mechanika, ze které instaluješ) a tam si najdi soubor F:\setup.exe, klikni na něj pravou myší a zvol Spustit (nebo stačí na něj dvakrát kliknout)

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 19 pro 2006 12:38

mmmartin píše:V čem je chyba nevím, ale zkus si v commanderu otevřít F:\ (pokud F je u tebe CD mechanika, ze které instaluješ) a tam si najdi soubor F:\setup.exe, klikni na něj pravou myší a zvol Spustit (nebo stačí na něj dvakrát kliknout)

A to je ten problém. Pokud najdu v TC F:\, pak tam jsou ty samé soubory, jako na CD nebo na C:\
http://das-konsult.cz/forum/album_pic.php?pic_id=1115

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 19 pro 2006 16:40

Jestli Ti dobře rozumím, tak máš stejné soubory v adresáři C:Office, jako v F:\ . Potom tedy nemáš v mechanice aktualizaci, ale původní OFFICE. Máš uvedenou aktualizaci na CD, která je požadována? Vlož ji tedy do mechaniky a Start - Spustit - do okénka napiš F:\setup.exe /a - potom klikni na OK. Aktualizační program by si měl OFFICE na C nalézt.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

root

Příspěvekod guest » 19 pro 2006 17:17

Ne, nerozumíme si. Je fakt, že na C:/ mám ty samé soubory jako jsou na tom CD, ale to jen proto, jelikož jsem si to CD ráno zkopíroval.
Tedy na CD mám OFFICE , který podle návodu potřebuji zkopírovat /proto hlledám ten rootový adresář/ a až to budu mít zkopírované tak tam přidám ten SP3, který mám stažený také na C:/.
Problém je v tom, že to CD se nezkopíruje z toho nadřazeného adresáře, ale zkopírují se normálně OFFICE /což je na tom prvním screenu/ a k tomu nejde SP3 integrovat. :-(
Teď jsem to zkusil podle té poslední rady, dal jsem tam CD s OFFICE a tohle je výsledek:
http://das-konsult.cz/forum/album_pic.php?pic_id=1116

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 19 pro 2006 17:37

Kde máš originál na C nebo na cdéčku? Tam kam jsi uložil originál musíš mít ten soubor setup.exe. Jestli máš originál na C, tak tam musí být i setup.exe a to zde C:\setup.exe, ostatní soubory pak máš v tom adresáři Office na C:\OFFICE. Podívej se zda tam ten soubor je.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 19 pro 2006 17:56

Pic píše:Kde máš originál na C nebo na cdéčku? Tam kam jsi uložil originál musíš mít ten soubor setup.exe. Jestli máš originál na C, tak tam musí být i setup.exe a to zde C:\setup.exe, ostatní soubory pak máš v tom adresáři Office na C:\OFFICE. Podívej se zda tam ten soubor je.

No není, vždyť jsem dával screen. OFFICE mám jak na CD tak na hardu, ale zobrazí se mi jenom toto:
http://das-konsult.cz/forum/album_pic.php?pic_id=1114
Setupů je tam až až, Word , Excel ,PP atd., ale tady k tomu se to nedá integrovat.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 19 pro 2006 18:05

Mluvím o originálu aktualizace - kam jsi ji stáhl?
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 19 pro 2006 18:18

Máš vůbec originál OFFICE instalačku? Koukal jsem, že obě verze OFFiCE t.j. 2000 i XP mají v adresáři OFFICE soubor setup.exe a o ten se jedná. Jakou vlastně aktualizuješ verzi OFFICE?
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

  Vyřešeno

Příspěvekod Pic » 19 pro 2006 18:35

Jestli C:\OFFICE a F:\OFFICE jsou stejné tak to není originální instalačka, protože tam právě chybí setup.exe, kterým se instaluje Office i aktualizuje. Dokonale jsi mne zmátl. Nejprve musíš mít originál instalačku OFFICE XP, tu dáš do mechniky u Tebe asi F do řádku spustit napíšeš F:\setup.exe /a , pak pokračuješ podle postupu jak máš odkaz v dotaze.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!


Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů