Oba existující uživatelské účty nefunkční kvůli chybnému nastavení oprávnění účtů v registru

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Altern
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: září 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Oba existující uživatelské účty nefunkční kvůli chybnému nastavení oprávnění účtů v registru

Příspěvekod Altern » 14 kvě 2024 19:10

Nespustím v nich regedit ani cmd: "K souboru není přidružen program, který by mohl akci provést..."

Jak tedy na WinXP Home (vím - je starý, ale pro mne důležitý) vytvořit nový uživatelský účet s právy admina (defaultní je zakázaný):
- z nefunkčního uživatelského účtu (když nic nelze spustit)?
- z obrazovky přihlášení, vyvolané stiskem ctrl+alt+del? Tady však není k dispozici tlačítko Usnadnění, pouze Nápověda (a asociaci tohoto tlačítka v systému neznám), takže níže uvedený postup nelze použít:
viewtopic.php?f=46&t=215129#p1679282

Víte někdo, jak zjistit pro přihlašovací obrazovku asociaci tlačítka Nápověda se souborem v systému? Pak by neměl být problém použít postup výše od ITCrowd.

Nebo - máte zkušenost s externí aplikací pro editaci souboru registru?

Příčina: v jednom z kořenů registru jsem odepřel všechna oprávnění nikoli mnou vytvořenému návnadovému účtu s omezenými právy Administrator, ale skupině Administrators :D Když je člověk unavený, není nejlepší doba otevírat registr :D
Řešení: boot v nouzovém režimu s předchozím bypassem hesla defaultního admina, které jsem zapomněl už před dvaceti lety, když jsem nainstaloval a nastavoval os na vysokou bezpečnost a defaultního admina přejmenoval, silně zahesloval a zakázal. Možná proto mi tehdejší instal WinXP slouží bez problémů i s neaktivním avastem celých dvacet let, i přes výměnu desky.

Díky všem, kteří jste radili!
Naposledy upravil(a) Altern dne 15 kvě 2024 01:41, celkem upraveno 1 x.

Reklama
zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10935
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Oba existující uživatelské účty nefunkční kvůli chybnému nastavení oprávnění účtů v registru

Příspěvekod zeus » 14 kvě 2024 19:48

Nevim, proc jsi zamykal puvodni tema, kdyz jsi evidentne nedospel k reseni!
V XP je to temer stejne, jen vymenis cmd za osk.
Registry samozrejme muzes editovat i jinak, treba po bootu z instalacky W10.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53741
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Oba existující uživatelské účty nefunkční kvůli chybnému nastavení oprávnění účtů v registru

Příspěvekod petr22 » 14 kvě 2024 22:04

Proc se ptas znovuu na to same, kdyz uz jednou mas odpoved? Ty uz vis, co mas udelat.

viewtopic.php?f=46&t=228279&p=1783180#p1783180

Reseni je KonBoot, z jakehokoliv uctu bude automaticky admin.

Altern
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: září 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Oba existující uživatelské účty nefunkční kvůli chybnému nastavení oprávnění účtů v registru

Příspěvekod Altern » 15 kvě 2024 01:44

zeus píše:Nevim, proc jsi zamykal puvodni tema, kdyz jsi evidentne nedospel k reseni!
V XP je to temer stejne, jen vymenis cmd za osk.
Registry samozrejme muzes editovat i jinak, treba po bootu z instalacky W10.


Omylem - chtěl jsem aktualizovat text a tlačítko editace jsem na svém mobilu nenašel.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23624
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Oba existující uživatelské účty nefunkční kvůli chybnému nastavení oprávnění účtů v registru

Příspěvekod ITCrowd » 15 kvě 2024 09:09

Tak nějak nechápu, jestli je vyřešeno, či ne. Nicméně - zde: https://www.hirensbootcd.org/old-versions/ si můžeš stáhnout starší verzi HBCD, která obsahuje editor registru Registry Editor PE 0.9c. Ta umožňuje načíst hnízdo registrů uživatele a provést tam změny. Aspoň kdysi jsem na XP něco takového dělal.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10935
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Oba existující uživatelské účty nefunkční kvůli chybnému nastavení oprávnění účtů v registru

Příspěvekod zeus » 15 kvě 2024 15:06

Vyreseno ma, jen to frknul do prvniho postu. Ani nejsem nejak zvlast prekvapen...
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

Altern
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: září 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Oba existující uživatelské účty nefunkční kvůli chybnému nastavení oprávnění účtů v registru

Příspěvekod Altern » 19 kvě 2024 15:10

Účty v základu síce fungují, ale v prohlížeči událostí se stále objevují chybové hlášky, oba účty píšou, že k nim nemám oprávnění a nelze proto mimo jiné, znovu nastavit připojení na net.

S reinstalem počítám, jen situaci využívám k pokusům, abych si oživil znalosti a pokud možno pokročil dál. Legrační ale je, že dosud jsem si nevzpomněl, co jsem kromě přejmenování a zakázání udělal s defaultním adminem - i když eliminuju nebo změním heslo, stejně se, prý kvůli zabezpečení, do něj nedostanu :D Holt jsem byl před dvaceti lety při jeho blokaci docela kreativní :D

Přitom to vypadá, že by situaci pomohlo pro stávající účty zdědit oprávnění defaultního admina, ale v registru v nastavení oprávnění defaultní admin prostě není a ne a ne ho tam vrátit :D

Ale vzhledem k tomu, že mým "úžasným" zásahem do nastavení oprávnění mimo jiné důsledky v registru ZMIZEL celý obsah HKCC, budu se asi ještě dlouho mít čím bavit :D

Dodatečně přidáno po 41 minutách 24 vteřinách:
ITCrowd píše:Tak nějak nechápu, jestli je vyřešeno, či ne. Nicméně - zde: https://www.hirensbootcd.org/old-versions/ si můžeš stáhnout starší verzi HBCD, která obsahuje editor registru Registry Editor PE 0.9c. Ta umožňuje načíst hnízdo registrů uživatele a provést tam změny. Aspoň kdysi jsem na XP něco takového dělal.


Díky za užitečný tip! Jen - nebude problematické použít to CD, které je uváděno jako x64, na os 32bit?

Dodatečně přidáno po 46 minutách 9 vteřinách:
petr22 píše:Proc se ptas znovuu na to same, kdyz uz jednou mas odpoved? Ty uz vis, co mas udelat.

viewtopic.php?f=46&t=228279&p=1783180#p1783180

Reseni je KonBoot, z jakehokoliv uctu bude automaticky admin.


Protože té hrůzy jsem v nastavení zabezpečení napáchal mnohem víc a nestačí přístup k cmd a regedit :D Ale - jak vidíš - především se snažím s důsledky své "geniality" si poradit sám.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23624
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Oba existující uživatelské účty nefunkční kvůli chybnému nastavení oprávnění účtů v registru

Příspěvekod ITCrowd » 19 kvě 2024 19:58

Díky za užitečný tip! Jen - nebude problematické použít to CD, které je uváděno jako x64, na os 32bit?
A proto jsi dostal odkaz na old verze a můžeš si vybrat. Kromě toho jsi se na to ani nepodíval, protože to CD je plné utilit a záleží na konkrítní utilitě, zda umí 32, či 64 bit (bývá to u ní doplněno).
A jako další nástroje k použítí pro tvůj případ (pro reset admin hesla):
NTPWD: Utility to reset windows nt/2000/xp administrator/user password (Dos Freeware).
NTPWEdit 0.3: Password editor for Windows NT based systems to change or remove passwords for local system accounts (Windows Freeware).
Offline NT Password Changer 2010-06-27: Utility to reset/unlock windows NT/2000/XP/Vista/7 administrator/user password (Linux Freeware).
Password Renew 1.1: Utility to set/reset windows NT/2000/XP/Vista/7 (32bit only) passwords (Windows Freeware).
Nauč se číst odkazy, které jsou ti doporučeny, ono je to opravdu užitečné. Jinak budeš za víš koho...
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Altern
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: září 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Oba existující uživatelské účty nefunkční kvůli chybnému nastavení oprávnění účtů v registru

Příspěvekod Altern » 19 kvě 2024 20:45

ITCrowd píše:
Díky za užitečný tip! Jen - nebude problematické použít to CD, které je uváděno jako x64, na os 32bit?
A proto jsi dostal odkaz na old verze a můžeš si vybrat. Kromě toho jsi se na to ani nepodíval, protože to CD je plné utilit a záleží na konkrítní utilitě, zda umí 32, či 64 bit (bývá to u ní doplněno).
A jako další nástroje k použítí pro tvůj případ (pro reset admin hesla):
NTPWD: Utility to reset windows nt/2000/xp administrator/user password (Dos Freeware).
NTPWEdit 0.3: Password editor for Windows NT based systems to change or remove passwords for local system accounts (Windows Freeware).
Offline NT Password Changer 2010-06-27: Utility to reset/unlock windows NT/2000/XP/Vista/7 administrator/user password (Linux Freeware).
Password Renew 1.1: Utility to set/reset windows NT/2000/XP/Vista/7 (32bit only) passwords (Windows Freeware).
Nauč se číst odkazy, které jsou ti doporučeny, ono je to opravdu užitečné. Jinak budeš za víš koho...


Křivdíš mi - šel jsem tam, důkladně si přečetl obsah a nadšeně stáhnul do mobilu - je tam fakt hodně užitečného. Jen jsem se soustředil na podstatu problému a neměl tedy čas to stáhnout do polofunkčního PC a vypálit. Předchozí verzi už dlouho užívám, ale jen pro základní testování - RAM, HDD. A zaskočilo mě to označení, které jsem si vyložil jako výhradní určení pro 64bit.

Hele - jsem jednak postarší a navíc samouk a bez možnosti dobrého kontaktu s lidmi kolem IT, takže to mám těžší, než ti, kteří mají dobré základy. A po pár hodinách s laborováním s oprávněními v registru mám fakt dost. Ale právě před chvílí se mi manipulací s přenášením oprávnění na kořenech registru povedlo rozjet síťové připojení, tak píšu.
Momentálně by pro mě bylo nejvíc užitečné vědět, zda chyby v Prohlížeči událostí nejsou důsledkem užití Kon Bot, ať už zbytečně neřeším ta oprávnění:

"Systém Windows vás nemůže přihlásit, protože nelze načíst váš profil."
"Volání LoadUserProfile skončilo neúspěšné s touto chybou:
Přístup byl odepřen."
"Služba Služby IPSEC byla ukončena s následující chybou:
Ověřovací služba není známá."
(přitom jsem normálně přihlášený v profilu...)

Že jsem lama, to fakt nemusím číst - to vím :D Ale dělám všechno, co mi logika dovolí, aby se to lepšilo :D

Jo a - heslo už dávno resetované mám. Ale: "Nmůžete se přihlásit z důvodu omezení účtu". Co jsem s tím defaultním adminem před dvaceti lety udělal, fakt netuším. Zkusil jsem všechno, co mě napadlo, ale bez úspěchu. Přesto, že net user ten účet ukazuje, jako aktivní :D

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10935
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Oba existující uživatelské účty nefunkční kvůli chybnému nastavení oprávnění účtů v registru

Příspěvekod zeus » 20 kvě 2024 11:45

heslo už dávno resetované mám. Ale: "Nemůžete se přihlásit z důvodu omezení účtu".

Kdyz se chces dovzdelavat, tak omezeni uctu nastavime kde? Tip - je to jeden modul do MMC.

A na ten rozjeb*nej registr - XP maji adresar \Windows\repair kde je ten registr sice postarsi, ale zarucene(*) funkcni.

(*) i kdyz u tveho vytuneneho softwaroveho dilka si timto slovem nemuzu byt az tak jisty
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

Altern
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: září 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Oba existující uživatelské účty nefunkční kvůli chybnému nastavení oprávnění účtů v registru

Příspěvekod Altern » 20 kvě 2024 15:07

1. Uz jsi zapomněl? Home edition = konzole zabezpečení blokovaná :D

2. Zkusil jsem už všechny postupy přes cmd, které jsem tehdy znal a mohl použít.

3. Copak defaultního admina lze známými příkazy takto "odstavit"?

4. Pro zajímavost ještě ověřím, že ani v nouzovém režimu se k němu nepřihlásím. Nemůžu vyloučit ani to, že tehdy jsem smazal v registru jeho klíč :D A pokud jo, dvacet let stabilní a nenapadnutý os je důkazem, že to nebyla chyba. Prostě tehdy mi to ještě docela myslelo :D

Dodatek: kromě těch chybových hlášek už všechno, co jsem zatím zkusil, funguje. Takže do šíleností typu nahradit celý kořen nějakým defaultem zatím nejdu. A i reinstal by pro mě znamenal výzvu - co s defaultním napadnutelným adminem, takže pokud registr dobře nezvládnu, mohl bych po reinstalu být zase rychle tam, kde už jsem :D
Naposledy upravil(a) Altern dne 20 kvě 2024 15:13, celkem upraveno 1 x.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53741
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Oba existující uživatelské účty nefunkční kvůli chybnému nastavení oprávnění účtů v registru

Příspěvekod petr22 » 20 kvě 2024 15:11

Pripoj ten comp primo do netu. Kdyz jsme instalovali jeste XP, byly zavirovane driv nez skoncila instalace.

Jedina vec co dokaze skutecne zabezpecit takto deravy os je napr. Integrity Control od McAfee.

Prejmenovat admina a smazat mu registr nicemu nepomuze, jen se pak do OS sam nemuzes dostat.
Nenapadnutelny OS se takto vytvorit neda a rozhodne ne z 25 let stare verze Windows ktera ma tisice
bezpecnostnich chyb bez aktualizace za 10+ let od ukonceni podpory. Nakaza se do PC nedostane tak,
ze uhadne heslo lokalniho admina.

V kazdem pripade - Konboot nic nemeni, co bylo rozbite v registru bylo rozbite uz predtim. Konboot jen
umozni prihlaseni jakehokoliv uzivatele ktery ntim ziska prava admina a muze provest zmeny aby ta prava
mel i po restartu.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Operační systém nefunkční kvůli nastavení oprávnění v registru
    od Altern » 14 kvě 2024 01:47 » v Windows 11, 10, 8...
    3
    602
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    14 kvě 2024 08:31
  • excel tabulka - oprávnění
    od Myerina » včera, 07:17 » v Kancelářské balíky
    3
    154
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    včera, 23:45
  • Položka v registru nejde odstranit Příloha(y)
    od Minapark » 30 pro 2023 06:34 » v Vše ostatní (sw)
    5
    1524
    od Tint Zobrazit poslední příspěvek
    30 pro 2023 09:29
  • Downgrade W10 na W7 kvůli čištění PC
    od Gudernatsch » 08 dub 2024 11:23 » v Windows 11, 10, 8...
    18
    3962
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    15 dub 2024 22:19
  • paypal zruseni učtu - zablokovana simka
    od p3v4x » 02 říj 2023 20:16 » v Vše ostatní (z oblasti IT)
    15
    7678
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    05 říj 2023 19:18

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů