Po instalaci Windows 10 nejde dual boot do Windows 8.1

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

peno
Level 2
Level 2
Příspěvky: 178
Registrován: duben 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Po instalaci Windows 10 nejde dual boot do Windows 8.1

Příspěvekod peno » 26 led 2015 21:49

Nainstaloval jsem Windows 10 Technical Preview na jiný partition disku, na kterém mám Windows 8.1. Teď nemůžu spustit nic, než Windows 10. Zkoušel jsem i opravit boot jak instalačkou k windows 10, tak i k Windows 8.1, ale bez úspěchu. Už nevím co mám dělat, tak mi prosím pomozte.
Počítač:
AMD FX-6300
základní deska ASRock 960GC-GS FX
2×4 GB Kingston HyperX Blu 1600 MHz, 1,65 V
grafická karta GIGABYTE GTX 750 Ti Ultra Durable 2 2GB GDDR5 OC 1215 MHz Edition
zdroj 650 W Approx APP650PS
1TB HDD Samsung HD 103SJ
3TB HDD Seagate ST3000DM001
Windows 10 Pro N
monitor BenQ VW2230H

Reklama
Uživatelský avatar
lukas.sei
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1070
Registrován: leden 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Po instalaci Windows 10 nejde dual boot do Windows 8.1

Příspěvekod lukas.sei » 27 led 2015 06:31

Můžeš zkusit:
Ve windowsu zmačkni Win + R a zadej tam "msconfig". Otevře se ti malé okno nahoře v záložkách vyber spuštění počítače klikni na Windows 8.1 a potom klikni na "Nastavit jako výchozí". Po tomhle by měl PC začít používat bootmanager z windows 8.1 a ten iž by ti měl dát na výběr jaký systém chceš a nebo to rovnou nabootuje windows 8.1

Uživatelský avatar
filantan5544
Level 2
Level 2
Příspěvky: 189
Registrován: květen 13
Bydliště: Tlučná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Po instalaci Windows 10 nejde dual boot do Windows 8.1

Příspěvekod filantan5544 » 28 led 2015 13:26

:D nekteří lidé jsou i***** windows 10 se má testovat ve virtualboxu je to i doporučeno microsoftem :D :D
:::::::::.....Mojí Gramatiku Nekomentovat Vím Že dělám chybi ale není to moje vina je to tím že jsem disgrafik :D.....:::::::::

Uživatelský avatar
wattmetr
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5744
Registrován: duben 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Po instalaci Windows 10 nejde dual boot do Windows 8.1

Příspěvekod wattmetr » 28 led 2015 13:34

Nemyslím si, že bych byl idiot a Win10 testuji na samostatném PC.
Nevidím důvod, proč by každý, kdo to dělá jinak než je doporučeno musel být idiot :twisted: :twisted:
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53769
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Po instalaci Windows 10 nejde dual boot do Windows 8.1

Příspěvekod petr22 » 28 led 2015 13:41

Problem s testovanim ve virtualu je ten, ze tam nefunguje 3D akcelerace - takze temer vsechny hry a velka spousta software by na tom nesla spustit. Navic k tomu potrebujes dvojnasobnou pamet nez kdyz to mas instalovane samostatne.

Co se tyce puvodniho problemu - je tam boot manager s volbou OS nebo neni? V pripade ze neni, je potreba ho tam dodat pomoci nejake aplikace, opravit boot s nim nejspis nic neudela (zvlast kdyz je to instalace od nizsi verze).

peno
Level 2
Level 2
Příspěvky: 178
Registrován: duben 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Po instalaci Windows 10 nejde dual boot do Windows 8.1

Příspěvekod peno » 30 led 2015 01:12

Tak jsem na ten problém, po dnech bazírování, přišel. Uvědomil jsem si, že jsem kdysi měl na tomhle disku dual boot Windows 7 a 8 a i když jsem W7 už před nějakou dobou smazal, zjevně tam zůstal boot sektor z nich. Tak jsem vzal instalační disk W7 (naštěstí jsem ho ještě našel) a ten boot sektor opravil a už to všechno funguje. Jen tam mám bootovací dialog z W7 a ne W8, ale to vem čert.

A k tomu, že jsem idiot. Postupoval jsem podle návodů na dual boot na internetu a podle nich by mi vše mělo fungovat. Jen jsem si holt neuvědomil, že jsem tam kdysi měl ještě starší verzi Windows, se kterou holt instalátor W10 nepočítal a vytvořil si vlastní boot a tím mi odřízl W8.1.
Počítač:
AMD FX-6300
základní deska ASRock 960GC-GS FX
2×4 GB Kingston HyperX Blu 1600 MHz, 1,65 V
grafická karta GIGABYTE GTX 750 Ti Ultra Durable 2 2GB GDDR5 OC 1215 MHz Edition
zdroj 650 W Approx APP650PS
1TB HDD Samsung HD 103SJ
3TB HDD Seagate ST3000DM001
Windows 10 Pro N
monitor BenQ VW2230H

Uživatelský avatar
filantan5544
Level 2
Level 2
Příspěvky: 189
Registrován: květen 13
Bydliště: Tlučná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Po instalaci Windows 10 nejde dual boot do Windows 8.1

Příspěvekod filantan5544 » 30 led 2015 13:02

petr22 píše:Problem s testovanim ve virtualu je ten, ze tam nefunguje 3D akcelerace - takze temer vsechny hry a velka spousta software by na tom nesla spustit. Navic k tomu potrebujes dvojnasobnou pamet nez kdyz to mas instalovane samostatne.

Co se tyce puvodniho problemu - je tam boot manager s volbou OS nebo neni? V pripade ze neni, je potreba ho tam dodat pomoci nejake aplikace, opravit boot s nim nejspis nic neudela (zvlast kdyz je to instalace od nizsi verze).

sám pouzívám virtual box a 3D akcelerace se tam dá nastavit a navíc ještě je k zapotřebí stahnout ovladače pro grafiku jestli ma intel tak doporucuji do virtual boxu se spustením windowsem stahnou intel drivers untilyti :D
:::::::::.....Mojí Gramatiku Nekomentovat Vím Že dělám chybi ale není to moje vina je to tím že jsem disgrafik :D.....:::::::::


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů