BitTorrent otázka

...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
liborek
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2703
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

BitTorrent otázka

Příspěvekod liborek » 26 srp 2006 20:32

Moc toho nenastahuji a tak nevím.Stahuji původním BitTorrentem klientem.Net mám celkem rychlý,ale i tak vím,že mi to přes torrent nepojede nijak závratně.Jenže asi jsem si vzal na poprvé velké sousto.Stahuji 8giga soubory.Ovšem rychlost stahování se pohybuje tak od 5 do 10 KB/s.Upload je asi trojnásobný.Je to normální,že je to tak pomalý?Zatím stahuji jen když jsem na počítači ,jsem asi v jedné třetině a už to stahuji tři týdny.Počítám,že se to před koncem umrtví a nebudu mít nic.Jenže zase to nechat běžet celý dny tak to přijde pěkně draho při té rychlosti.Jak to dojedu tak zkusím třeba Azareus,ale tohle musím dojet.Nejde to v tom klasickém nějak zrychlit.Nebo taky, nedá se nějak přejít na novýho klienta a přitom neztratit co už je stažené?

Reklama
Uživatelský avatar
Weslo
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3548
Registrován: červenec 06
Bydliště: Obříství/Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Weslo » 26 srp 2006 20:40

no nevím jestli 8GB soubor je znak toho že moc nestahuješ :lol: :lol: ale jestli jsem torrenty pochopil dobře tak je lepší mít veřejnou IP a taky něco sdílet..nazačátku stahování je to pomalý a pak je to prej lepší..

já tahám na StrongDC++ a je to good..ale 8GB soubory fakt ne..mám rekord 5,66GB(BFME2)
E2180 | DFI LP UT ICFX 3200 TR2/G | 2x 1GB DDR2 800Mhz A-Data | ASUS HD 3650 512MB | WD 200GB | Corsair VX450 450W | Windows Vista Ultimate
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS

Uživatelský avatar
Jidhash
Tvůrce článků
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1392
Registrován: listopad 05
Bydliště: six feet under Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Jidhash » 26 srp 2006 20:46

u torrentů je důležité kolik lidí daný soubor nabízí, čím více tím větší rychlost stahování, IP adresa na to nemá žáden vliv a taky nemusíš nabízet ke stažení vůbec nic.Přechodem na jiného klienta nic moc nevyřešíš

Uživatelský avatar
Weslo
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3548
Registrován: červenec 06
Bydliště: Obříství/Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Weslo » 26 srp 2006 21:27

Kód: Vybrat vše

kolik lidí daný soubor nabízí,


jinak řečeno sdílí
E2180 | DFI LP UT ICFX 3200 TR2/G | 2x 1GB DDR2 800Mhz A-Data | ASUS HD 3650 512MB | WD 200GB | Corsair VX450 450W | Windows Vista Ultimate
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS

Uživatelský avatar
Jidhash
Tvůrce článků
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1392
Registrován: listopad 05
Bydliště: six feet under Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Jidhash » 26 srp 2006 21:30

2 Weslo
ano, ale nefunguje to jako u strongu, že musíš mít nahashované soubory aby tě na nějaký hub vůbec pustili :smile:
u torrentu je sdíleným souborem již ten, který stahuješ ( přesněji řečeno ta část, kterou si už stáhl )

Uživatelský avatar
liborek
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2703
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod liborek » 26 srp 2006 22:07

Opravdu nestahuji,ale tohle je první věc co mám rychlý net /keště jednou nějaký MP3/a to ho mám už víc jak půl roku.Je to prostě nesehnatelný hudební DVD.Jinak jsem nestáhl ani ň.Není to zrovna rozšířená muzika tak to asi stahuje málo lidí.Trpělivost.Hlavně aby to nezmizlo.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9505
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 27 srp 2006 10:13

Nastavení rychlostí Up a Down v Bit Torrentu máš v pořádku? Nastavená hodnota rychlosti Up musí být asi o 15 - 20 % menší, než je rychlost Up tvýho připojení. Pokud tam tato rezerva není, výrazně to zpomaluje download.

Uživatelský avatar
liborek
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2703
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod liborek » 27 srp 2006 16:19

Tam se to nastavuje jen tím jezdcem a mám to nastavený o dost menší a stejně i pokud to nastavím tím jezdcem i někam k výšinám kterých nikdy nedosáhnu.Na tu rychlost to stejně nemá prakticky žádný vliv.Tedy ať to dám dolů nebo nahoru,téměř nic se nemění od 5 do 11KB/s pořád.V BitTiorrentu toho víc nastavovat nejde.Tedy myslím toho klienta.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 28 srp 2006 08:12

Je dost možný že sem někde něco přehlídl Ale i tak Aby mi to dobře stahovalo měl bych stahovat v kuse a neodpojovat se Pokud tomu dobře rozumím Podporováni jsou právě tito účastníci sdílející dotyčný soubor ti kteří se odpojují zízkávají ze sítě již jen paběrky. A druhá věc veřejná IP adresa je pro rychlé stahování podmínkou. Tu máš alespoň nějaké vysvětlení jen je to k jinému klijentu http://www.utorrent.cz/help/nat.php Pokud si pasiv pomůže ti pevné směrování portu na tom se ale musíš dohodnout s poskytovatelem připojení.
Ještě poznámečka on je Jindash takovej skromnej kluk tu už o torentech něco napsal http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?t=5527
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
liborek
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2703
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod liborek » 28 srp 2006 21:12

Já to raděj nechám zatím tak,neb už v tom stejně tápu.Net používám,ale o nějaké znalosti nemůže být řeč.O nějakém otvírání portů nemám ani ponětí a vyznat se v problematice IP adres to už, v mém věku, ani nebudu zkoušet.Tak zůstanu u toho základního a holt se smířím s tím,že když budu chtít stáhnout někdy něco většího tak to bude déle trvat.Maximálně zkusím pár jiných klientů,třeba některý rozjedu i s mými ,,znalostmi"rychleji.Nebo až budu v nějakým důchodě pořídím si chytrou knihu o netu. :idea:

Uživatelský avatar
Weslo
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3548
Registrován: červenec 06
Bydliště: Obříství/Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Weslo » 29 srp 2006 09:13

holt nejde to jen tak..bohudík...ale na druhou stranu proč by ses to nemohl naučit už teď ...stačí projít Inet a za pár tejdnů je z tebe odborník na torrenty
E2180 | DFI LP UT ICFX 3200 TR2/G | 2x 1GB DDR2 800Mhz A-Data | ASUS HD 3650 512MB | WD 200GB | Corsair VX450 450W | Windows Vista Ultimate
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS

Uživatelský avatar
Jidhash
Tvůrce článků
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1392
Registrován: listopad 05
Bydliště: six feet under Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Jidhash » 29 srp 2006 09:58

Weslo píše:...stačí projít Inet a za pár tejdnů je z tebe odborník na torrenty

naprosto souhlasím, člověk se naučí nejvíce když něco potřebuje a hlavně si to sám "osahá" 8)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Vše ostatní (inet)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů