Pomalý internet

...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
HelFix
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1735
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Pomalý internet

Příspěvekod HelFix » 04 led 2021 21:36

Dobrý den,
jsem u přítelkyně na Slovensku.

Už ze začátku, co byl zakoupen router se mi zdá, že je zde pomalý internet. Na načtení gmailu jsem čekal 5 minut. Video jsem přehrával v 480p. Film online nešel koukat, protože se furt sekal a načítal.

Bratr od přítelkyně rád nakupuje přes aliexpres a proto nakoupil router i tam - https://www.aliexpress.com/item/32799717924.html

Stačí s ním pohnout o pár centimetru a najednou je signal tak slabý, že se nedá vůbec nic.

Nevíte kde může být problém? Pomůže výměna routeru? Pokud ano, který, avšak levný (budu ho kupovat já) byste mi doporučili? Doma máme nějaký asus rt-ac**u, nevím přesně který model, stal kolem 1500 pokud si dobře pamatuji.

Díky.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalý internet

Příspěvekod ITCrowd » 04 led 2021 21:43

O jaké jde připojení?
Když připojíš pc kabelem závady zůstává?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
HelFix
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1735
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Pomalý internet

Příspěvekod HelFix » 04 led 2021 21:54

Nevím přesně co je to za typ připojení, nebydlím tady, nemám tušení a myslím si, že ostatní taky ne.
Ale popsat to mohu, jedná se o kabel zapojený do malé krabičky a z malé krabičky vede kabel do routeru, který vysílá signál.

Se zapojením kabelem jsme řešili pomalý internet, takže ano, problémy po připojení kabelem nejsou.

Pokud by došlo k výběru nového routeru - všechna zařízení jsou od routeru asi 1-12m.

Dodatečně přidáno po 4 minutách 5 vteřinách:
když jsem měřil na rychlost.sk - tak ping 800 down 0.1Mbit a upload 0.38Mbit.

To se mi nezdá v pořádku.

Tony147
Level 1
Level 1
Příspěvky: 61
Registrován: únor 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalý internet

Příspěvekod Tony147 » 04 led 2021 23:14

Nezapomněli jste vypnout mikrovlnku? xdddd

Omlouvám se za nevhodný vtípek... Zkuste zkontrolovat všechny kabely co z/do krabičky/routeru lezou, je možné že je nějaký poškozený, dále jestli máte router někde za zdí nebo u nějakého kovového předmětu (topení, lednice?...) tak za těmito objekty bude distribuce signálu horší, to se dá vyřešit přemístěním routeru, pokud nemáte dostatečný signál v nějakých místnostech doporučuji WiFi extender (viz. link). Ping máte opravdu vysoký a rychlost nízkou, je možné že je chyba na straně poskytovatele internetu. Zkuste jim zavolat a domluvit si technika.

WiFi extender: https://www.alza.cz/tp-link-tl-wa854re-d2167330.htm

Edit: Extender ti ale nevyřeší RYCHLOST internetu! jen ti prodlouží dosah WiFi sítě, internet ti naopak ale zpomalí.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalý internet

Příspěvekod ITCrowd » 05 led 2021 00:04

HelFix: Pokud nedostanu informace, těžko můžu přijít k řešení. Tedy potřebuji vědět o jaký typ připojení jde a jaká je rychlost dle smlouvy. V krabičce může být cokoli.
Ideální by bylo, kdybys mohl vyzkoušet jiný router. K tomu, co je koupený ti řeknu asi tolik - každý tplink řady 841, který koupíš v bazaru za stovku, udělá víc práce, než to, co tam aktuálně je.
Na Tonyho pozor, ten neumí nic a v každém tématu doporučuje extender. Ten ve tvém případě situaci ještě zhorší. Pravděpodobně se tu rodí další trol.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Tony147
Level 1
Level 1
Příspěvky: 61
Registrován: únor 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalý internet

Příspěvekod Tony147 » 05 led 2021 08:14

ITCrowd píše:HelFix: Pokud nedostanu informace, těžko můžu přijít k řešení. Tedy potřebuji vědět o jaký typ připojení jde a jaká je rychlost dle smlouvy. V krabičce může být cokoli.
Ideální by bylo, kdybys mohl vyzkoušet jiný router. K tomu, co je koupený ti řeknu asi tolik - každý tplink řady 841, který koupíš v bazaru za stovku, udělá víc práce, než to, co tam aktuálně je.
Na Tonyho pozor, ten neumí nic a v každém tématu doporučuje extender. Ten ve tvém případě situaci ještě zhorší. Pravděpodobně se tu rodí další trol.


Neříkám že jsem expert jako někteří tady, opět jsem jen řekl že něco takového existuje, tentokrát uznávám, že to bylo neadekvátní tématu - (proto pozdější edit), ale když se na to podíváš tak reálně, co chceš řešit? Někteří lidi nadávají že mají pomalý internet a že když si platí já vim 50Mb/s tak na WiFi mají jenom 25-30Mb/s (Což je očekávatelné) a míň když mají router v protiatomovém bunkru... :?

Neumí nic... :-) Jak jsme na to přišli? Že ze "žádných" informací vytáhnu nějakou hypotézu? To se dá naučit?

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalý internet

Příspěvekod ITCrowd » 05 led 2021 10:31

Expert skutečně nejsi, v tom s tebou souhlasím. Jsi trol a šmejd. Jen trol a šmejd píše do tématu, když nerozumí a chce škodit. Důkaz budiž proveden tvým příspěvkem, který jsi sám označil za neadekvátní. Stejný důkaz použit v případě označení neumí nic.
Nikdo ti nebrání odborné informace nastudovat, získat zkušenosti a stát se platným rádcem. Jenže pro takové, jako ty je to moc práce. A tak je jednodušší šmejdit, škodit a trolit.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
kecalek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 599
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Pomalý internet

Příspěvekod kecalek » 05 led 2021 12:27

:offtopic:
Stačí sa pozrieť na ten prístroj - https://www.aliexpress.com/item/32799717924.html - noname router - na 100% Made in China, tam v takom prípade nie sú zaručené deklarované hodnoty.
V takom prípade - radšej kúpiť riadny router a nie niečo z Číny s neznámym obsahom, hodnotami.

Tony147
Level 1
Level 1
Příspěvky: 61
Registrován: únor 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalý internet

Příspěvekod Tony147 » 05 led 2021 15:09

ITCrowd píše:Expert skutečně nejsi, v tom s tebou souhlasím. Jsi trol a šmejd. Jen trol a šmejd píše do tématu, když nerozumí a chce škodit. Důkaz budiž proveden tvým příspěvkem, který jsi sám označil za neadekvátní. Stejný důkaz použit v případě označení neumí nic.
Nikdo ti nebrání odborné informace nastudovat, získat zkušenosti a stát se platným rádcem. Jenže pro takové, jako ty je to moc práce. A tak je jednodušší šmejdit, škodit a trolit.



Jop, přesně proto tu jsem... Sherlock :clap: Měl jsi se dát spíš na kriminální, možná by jsi tam měl úspěch. ;) Hele, nechci tady vést nějaké spory nebo něco, pokud to chápu správně, fóum je od toho aby si lidi pomáhali. A dalším vedením této konverzace do příspěvku ani jeden nepřispívame. (Ano apeluj teď 'korektně' na to, že přesně to tu nedělám a že trolím a jsem šmejd který tu záměrně dělá bordel nic neumí a dle tvého názoru bych měl nechat radit jen ty nejzkušenější jako jsi bezesporu ty :D )

Malá šmejdská rada i pro tebe: Chytrý člověk ví co neví, hloupý ví všechno... nebo si to alespoň myslí.

Pěkný zbytek dne. :-) :thumbup:

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalý internet

Příspěvekod ITCrowd » 05 led 2021 15:16

HelFix: Klidně se ptej, pokud máš ještě nějaký dotaz. Na Tonyho už reagovat nebudu, varovat před ním jsem ale musel. Myslím, že už dokázal, co umí.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
HelFix
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1735
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Pomalý internet

Příspěvekod HelFix » 05 led 2021 15:32

Ještě jsem nezjistil jaké je to připojení. Prozatím jsem v administraci (ano, přesně tak, ti blázni si nezměnili přístupové heslo k administraci) udělal reboot a ping je teď 16, rychlost 50Mbit a upload 35Mbit. Takže prozatím funguje.

Ale i tak.. mám koupit nový router?

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalý internet

Příspěvekod ITCrowd » 05 led 2021 15:40

Spíše bych zkontroloval, zda není nový firmware. Pokud heslo bylo výchozí - klidně je možná přítomnost havěti. Možná tam taky byl někdo připojen, těžko říct.
Nový router můžeme vybrat až budeš vědět víc (viz. můj podpis Vybíráme router), ale pokud jim to takhle stačí a bude to fungovat, klidně bych nechal.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Pomalý počítač od stažení dockeru
    od jpanther » 01 dub 2023 19:49 » v Vše ostatní (sw)
    0
    1308
    od jpanther Zobrazit poslední příspěvek
    01 dub 2023 19:49
  • Turbo Pascal (With DOSBox) je pomalý.
    od Kopusek » 01 pro 2023 11:00 » v Programování a tvorba webu
    2
    2006
    od Kopusek Zobrazit poslední příspěvek
    02 pro 2023 10:13
  • o2 internet + o2 smart box 2
    od Glicker » 22 zář 2023 20:28 » v Vše ostatní (inet)
    4
    5045
    od Glicker Zobrazit poslední příspěvek
    25 zář 2023 16:03
  • Nejde internet na W7
    od Zeppelin » 08 srp 2023 07:51 » v Windows 11, 10, 8...
    14
    2158
    od Zeppelin Zobrazit poslední příspěvek
    08 srp 2023 21:35
  • Jak zapojit internet od O2 do tv Příloha(y)
    od cline » 30 bře 2023 16:11 » v Internet a internetové prohlížeče
    7
    2051
    od vojak3 Zobrazit poslední příspěvek
    30 bře 2023 18:11

Zpět na “Vše ostatní (inet)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host