Špatný GSM signál

...

Moderátor: Mods_senior

kajicek94
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 133
Registrován: červenec 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Špatný GSM signál

Příspěvekod kajicek94 » 27 čer 2019 19:58

Zdravím,
řeším s TMB špatný signál v bydlišti. Dle jejich technika a měření Cetinu je oblast na tom obecně dobře a nemají pro mne řešení (prý na nic nepřišli), jak jinak.
Měření přes NetMonster - když mám vynuceno v nastavení pouze 2G (EDGE 900), tak je telefon většinou připojen pouze k jednomu bodu operátora (RXL vetšinou -90 dBm), konkr. CR Střemošice, občas Podhořany u Nových hradů.
Když mám automaticky LTE/3G/2G, tak většinu času tráví na Střemošnicích, ale RSRP je vetšinou -115 dBm, ovšem též si při pohybu po domě mění místa operátora a to často, což se u EDGE tolik neděje.
Neřešíte či jste neřešili podobný problém? Nevíte, zda mohu svépomocí vyřešit ten můj?
Další info: Mám Huawei P20 lite, APN: internet.t-mobile.cz, upřednostňovaný typ sítě je LTE/3G/2G automaticky, VoLTE a Wi-Fi volání zapnuto
Díky za odpověď :-)

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Špatný GSM signál

Příspěvekod petr22 » 27 čer 2019 20:22

Zmena operatora nebo poridit telefon s lepsim GSM prijimacem/vysilacem.

Co take pomuze je vylezt na strom nebo na strechu (provozuje soused na chalupe).

Stavet vykrivaci vysilac kvuli tobe nikdo nebude, zesilovac je take
prilis draha zalezitost.

kajicek94
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 133
Registrován: červenec 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Špatný GSM signál

Příspěvekod kajicek94 » 27 čer 2019 20:51

petr22 píše:Zmena operatora nebo poridit telefon s lepsim GSM prijimacem/vysilacem.

Co take pomuze je vylezt na strom nebo na strechu (provozuje soused na chalupe).

Stavet vykrivaci vysilac kvuli tobe nikdo nebude, zesilovac je take
prilis draha zalezitost.

Aha... Telefon mám lehce přes 6 měsíců a nový si kupovat teď nechci. TMB mi dal pro 3 čísla, kterých se to týká dost slušnou nabídku, která končí až v roce 2021 a pochybuji, že kdybych požádal O2 nebo Vodafone, tak mi vyjdou vstříc (myslím, že ani nedorovnají).
V domě (v obýváku) je místo, kde signál funguje dostatečně (vážně známka 4 - lepší to většinou nikde není), ale když chci s někým mluvit, tak z praktických důvodů nehodlám rušit/vyhodit celou rodinu. Navíc GSM hovory na některých frekvencích funguje OK, jak zmiňuji (2G[900] ok, LTE[800] nikoliv) - nejde na telefonu nastavit automatické přepínání, že pokud je LTE vypnuto, tak telefon poběží pouze na 2G?
Předpokládám, že nikdo nic stavět nebude, ale nechápu, proč 2 km vzdálený bod operátora pro připojení mne nedokáže pokrýt a telefon si musí "šahat" až 11 km daleko a někdy i dál k jinému stožáru.
Děkuji za odpověď :-)

Zivan
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2446
Registrován: leden 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Špatný GSM signál

Příspěvekod Zivan » 27 čer 2019 23:04

Tak muzes na telefonu vypnout LTE, jen ti pak pomaleji pojede net. Ale jestli mas doma wifi, tak by slo zapinat LTE mimo domov. Mozna i automaticky dle polohy.

Jinak ja mel podobny problem v byte s Vodafonem. USB modem pripojeny do notebooku a dokola prepinal mezi 3 BTS a z toho jedna mela dost slaby signal. Netusim proc, ale podobne to zrejme delal i telefon, protoze hovor obcas vypadaval.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Špatný GSM signál

Příspěvekod petr22 » 27 čer 2019 23:08

Kazda BTS je jinak zatizena a podporuje jine standardy.

Na vzdalenejsi BTS te to muze hazet protoze je mene zatizena a videl jsem
i BTS, ktere nepodporuji LTE. Ta blizsi zase muze byt vice zatizena.

Bud rad ze to nejak funguje, soused musi bud na pudu, na strom nebo za chalupu
na kopec, jinak signal nema vubec. A kazdy telefon se chova jinak - jeho Samsung
nema na zemi signal vubec, muj Iphone funguje (nekdy) pred chalupou smerem k BTS.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • PDF spatny text Příloha(y)
    od eipa » 18 pro 2023 15:14 » v Vše ostatní (sw)
    3
    1200
    od Grander Zobrazit poslední příspěvek
    19 pro 2023 11:00
  • No signal na monitoru po nastavení RAM
    od Shashekk » 29 říj 2023 08:22 » v Problémy s hardwarem
    5
    1075
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    29 říj 2023 12:20
  • Wifi přestala vysílat signal, ale Ethernet kabel jede
    od sicker » 17 srp 2023 14:46 » v Problémy s hardwarem
    2
    873
    od sicker Zobrazit poslední příspěvek
    17 srp 2023 15:43

Zpět na “Vše ostatní (inet)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti