Vysoký ping a občasný packet loss

...

Moderátor: Mods_senior

hllava
Level 1
Level 1
Příspěvky: 56
Registrován: leden 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Vysoký ping a občasný packet loss

Příspěvekod hllava » 17 úno 2019 23:15

Dobrý den/ dobrý večer,

mám problém,že jednou za čas internet "blbne" a je jedno ať už jde o hraní, streamování, videohovor se zaměstnavatelem, etc. dojde k nějakým 10-30s lagujícím seancím, kdy pingy lítají kolem 500+-. Jednou za čas v příkazovém řádku vyskočí "Request timed out" pingováno na seznam.cz , speedtest.net mi ukazuje krásné hodnoty.

Screeny přiloženy v příloze. Už tak nějak nevím, co s tím. Jednotka na střeše (wifi) je stará cca 2 měsíce, stejně tak kabel, routr vyměněný dnes, kabel z routru do PC změněn též. Krom pingování na mém PC, jsem zkoušel připojit i NTB a pingovat na něm =>stejný výsledek.

Připojit kabel přímo z antény do PC je nereálné (krátký kabel) - prozatím nemůžu zkusit (někde mi tu leží spojka - má to smysl zkoušet přes ni?).
Nový kabel z Jednotky k PC natáhnout lze (ale musel bych kupovat kabel asi tak cca 20-30m) což se mi nechce.

Nějaký nápad, kde by mohl být problém, nebo neřešil někdo podobný problém? Je smutné, že to řeším 4 dny přes telefon, pak sem přijede technik, který to "fixne" a ono se to 20min tváří v pohodě, pak odjede a problém okamžitě nastal (Asi černá magie).

Internet je od Starnetu v Č. Budějovicích.

Děkuji.

setup:
OS: Windows 10, 64 bit
CPU: I7 - 6800k => overclock na 4.4GHz
Memory: 32GB G.skill
Hard Drive: SSD Kingstone X 480GB
Video Card: MSI 1070
Headphones: Audio-Technica ATH-AVC500
Mouse: Zowie EC2-A
Mousepad: QcK+
Keyboard: Laurel Fischer
Monitor: Benq XL2411T @144hz
Přílohy
Bez názvu2.png
Bez názvu.png

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23602
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vysoký ping a občasný packet loss

Příspěvekod ITCrowd » 17 úno 2019 23:44

Jaký typ připojení máš? (dsl, wifi, kabel...)
Jaký máš router?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

hllava
Level 1
Level 1
Příspěvky: 56
Registrován: leden 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vysoký ping a občasný packet loss

Příspěvekod hllava » 18 úno 2019 14:17

ITCrowd píše:Jaký typ připojení máš? (dsl, wifi, kabel...)
Jaký máš router?


Wifi anténa na střeše, kabel do routeru, UTP kabele do PC.

Kogan ac 1200

https://www.google.com/amp/s/eftm.com/2 ... -17712/amp

Takhle vypadá.

Pul roku než jsem odlital fungovalo vše bez problémů a po 8mi měsíčním návratu to nefunguje jak má, takže se mi moc nechce věřit, že by byl problém neřešitelný.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23602
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vysoký ping a občasný packet loss

Příspěvekod ITCrowd » 18 úno 2019 14:22

Bůhví kolik za těch 8 měsíců kolem tebe přibylo wifi sítí, které mohou signál rušit.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

hllava
Level 1
Level 1
Příspěvky: 56
Registrován: leden 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vysoký ping a občasný packet loss

Příspěvekod hllava » 18 úno 2019 14:50

Takže nějaká rada nebo verdikt?

Edit: Ještě jsem před chvíli vše povypojoval a zase pozapojoval nechal to chvíli být a pak zapnul PingPlotter a najednou na 192.168.1.1 mám PL% kolem 72 -_- to znamená, že je chyba kde? Můj router, moje PC, kabel z routru do PC nebo co jiného?

Děkuji
Přílohy
seznam.cz.png

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23602
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vysoký ping a občasný packet loss

Příspěvekod ITCrowd » 18 úno 2019 15:49

hllava píše: pak zapnul PingPlotter a najednou na 192.168.1.1 mám PL% kolem 72 -_- to znamená, že je chyba kde? Můj router, moje PC, kabel z routru do PC nebo co jiného? Děkuji
Ano. Někde tam.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

hllava
Level 1
Level 1
Příspěvky: 56
Registrován: leden 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vysoký ping a občasný packet loss

Příspěvekod hllava » 18 úno 2019 19:39

Takže,

koupený nový routr+nové kabely. Zkoušel jsem i natáhnout nový kabel z anténové jednotky do PPOE => stále stejný stejný problém. :evil: :evil:

Jsem v koncích. Zkoušel jsem PingPlotter jak na stolním PC tak i na NTB a stále to samé. Nějaký nápad byť sebevíc směšný bude vítán od kohokoliv ^_^

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23602
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vysoký ping a občasný packet loss

Příspěvekod ITCrowd » 18 úno 2019 19:52

A když jsi zkoušel jiný počítač, tak jsi ten původní odpojil od sítě? S tím už jsem se taky setkal, že byl v jednom PC nepořádek, který to dělal.
Navíc je zajímavé, že v prvním screenu je bod 192.168.1.1 v pořádku, zatímco v druhém 72% ztrát... To si nějak neumím vysvětlit.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

hllava
Level 1
Level 1
Příspěvky: 56
Registrován: leden 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vysoký ping a občasný packet loss

Příspěvekod hllava » 18 úno 2019 20:06

Ano, pročítal jsem tu nějaké témata, tak jsem udělal i toto.

Ano je to zajímavé a já si to nedokážu sám vysvětlit ještě včera jsem nenacházel pomalu slova v češtině na providera, ale dneska jsem z toho takovej hotovej.

Včera večer je 192.168.1.1 v pohodě a dneska najednou ztráta aktuálně jsem připojil jen NTB a mam 83% to netuším, kde to je špatně... Já si to neumím vysvětlit, nejsem IT a ani nijak v tomdle oboru nepracuju, ale dost mě to začíná prudit. Už na videohovory začínám používat mobilní internet, ale až budu něco vzdáleně zase ukazovat tak to netuším, co budu dělat... upřímně bych si přál, aby to bylo třeba driverama nebo neaktuálnos Windows, ale už nevím, co dělat. Technicky jsem vyzkoušel všechno kromě nové antény (do které se nedostanu a pochybuju, že i když tu mám starou a bude stejně nastavena tak bude fungovat).

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23602
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vysoký ping a občasný packet loss

Příspěvekod ITCrowd » 18 úno 2019 20:08

Jaký router jsi koupil?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

hllava
Level 1
Level 1
Příspěvky: 56
Registrován: leden 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vysoký ping a občasný packet loss

Příspěvekod hllava » 18 úno 2019 20:16

TP-Link wr841n

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23602
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vysoký ping a občasný packet loss

Příspěvekod ITCrowd » 18 úno 2019 20:18

Takže plečka...
Zkus připojit ten starý router.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Packet loss, Mikro výpadky Příloha(y)
    od Bellyboy126 » 06 úno 2024 19:55 » v Internet a internetové prohlížeče
    10
    1484
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    11 úno 2024 21:24
  • Hodně vysoký ping
    od Mladkov204 » 21 čer 2023 13:37 » v Sítě - hardware
    1
    1178
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    21 čer 2023 13:44
  • Mega vysoký ping
    od Mladkov204 » 20 čer 2023 22:12 » v Sítě - hardware
    1
    1079
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    20 čer 2023 22:27
  • Jakou tiskárnu pro domácí občasný tisk
    od Miranda6 » 23 úno 2024 12:43 » v Problémy s hardwarem
    15
    1283
    od richchie Zobrazit poslední příspěvek
    25 úno 2024 15:26
  • velký ping Příloha(y)
    od Mladkov204 » 19 dub 2023 14:08 » v Sítě - hardware
    14
    2808
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    24 čer 2023 13:35

Zpět na “Vše ostatní (inet)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti