Napadení mého Google účtu

...

Moderátor: Mods_senior

SmrtonosnyAtix1650
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: září 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Napadení mého Google účtu

Příspěvekod SmrtonosnyAtix1650 » 28 lis 2018 14:20

Dobrý den, ač to úplně nesouvisí s tímto fórem, tak se na vás obracím s prosbou. Na svém Google účtu používám dvoufázové ověření a i přes to mi už druhý den chodí upozornění, že můj účet je v ohrožení. Jestli nepoznávám tuhle aktivitu.

Google mi poslal z jakého zařízení se útočník připojil na můj účet. Bylo to z PC s operačním systémem Linux a IP adresa je 45.33.139.233. Nevíte přesně z jakého místa to je, protože nepamatuji si, že bych se já připojil z jiného zařízení. Používám PC a mobil s dvoufázovým ověřením, tak by mě zajímalo, jak se mám proti tomu bránit a jestli mi něco nehrozí. Už se mi to jednou stalo a tak jsem si dal dvoufázové ověření, aby se to neopakovalo, ale jak je vidět, ani to nepomohlo, jestli třeba Google nekecá. Děkuji za každou radu.




Zde je obsah zprávy!!
Pokud jste to nebyli vy, váš účet je ohrožen
Linux
Chrome (prohlížeč)

Včera v 19:53

V okolí místa Spojené státy americké
45.33.139.233 (IP adresa)
Poznáváte tuto aktivitu?

Dodatečně přidáno po 23 minutách 11 vteřinách:
Opravdu nikdo neví? Já mám z toho docela strach. Nepříjdu kvůli tomu o data, hesla? Era účet taky využívá dvoufázové ověření přes sms, takže nechápu, jak je možné, že mi někdo google účet napadl a jak se proti tomu bránit!!! Na internetu přestává být bezpečno.

Dodatečně přidáno po 35 minutách 37 vteřinách:
Nemůže to dělat nějaká app v mobilu, třeba Facebook apod? Slyšel jsem, že některé mobilní aplikace odesílají vaše hesla přímo z SMS brány nebo emailu útočníkům.

Reklama
Uživatelský avatar
TRNX
Level 3
Level 3
Příspěvky: 598
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Napadení mého Google účtu

Příspěvekod TRNX » 28 lis 2018 15:41

V nastavení Google účtu najdeš aplikace s přístupem k účtu. Nechal bych tam jen to o čem doopravdy víš a věříš tomu.

Teorií může být hodně, ale je jasné, že se někdo zkoušel připojovat.
Nějaká apka v mobilu určitě může dělat neplechu. Shromažďovat data a posílat je na nějaký server, ale nemyslím si, že zrovna FB nebo jiné rozšířené (ověřené) aplikace. Nikdy nevíš co je v aplikaci naprogramováno, aplikace tě při prvním spuštění vždycky žádají o přístup (do nastavení, oznámení, kontaktům, apod.) - na to pozor.

Pokud používáš dvoufázové ověření a stalo se to párkrát, tak bych to neřešil. Pokud by tyhle požadavky chodily častěji, pak bych si asi změnil mail. Přiznám se, že nevím jak se proti tomu dá bránit - možná support google, jestli se s tím budou chtít otravovat.

Určitě by neuškodilo pročistit PC a mobil, jestli v tom nejsou nějaké havěti, nejlépe přeinstalací OS a flashem FW (nebo továrním nastavením).

SmrtonosnyAtix1650
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: září 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Napadení mého Google účtu

Příspěvekod SmrtonosnyAtix1650 » 28 lis 2018 15:46

Díky za odpověď, účet jsem měl napaden před třemi roky, ale měl jsem ho zabezpečen jen jedním heslem a proto jsem zvolil dvoufázové ověření. To mě docela vykolejilo, že se někdo snažil dostat přes ty dvě ověření, ale zatím to bylo jen dvakrát, včera a dnes.

Uživatelský avatar
TRNX
Level 3
Level 3
Příspěvky: 598
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Napadení mého Google účtu

Příspěvekod TRNX » 28 lis 2018 15:52

No předpokládám, že po této zkušenosti už máš dávno nastavené silné heslo s kombinací velká/malá písmena, čísla a znaky :)

SmrtonosnyAtix1650
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: září 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Napadení mého Google účtu

Příspěvekod SmrtonosnyAtix1650 » 28 lis 2018 15:53

A ještě dodatek, před těmi třemi roky, kdy jsem měl první oznámení o napadení účtu, mě začala fotit webka v pc sama od sebe a to jsem ji ani nezapínal, jak je tohle možné? Nikomu jsem to nikdy neřekl, až teď, protože by mě měli asi za blázna.

Dodatečně přidáno po 3 minutách 7 vteřinách:
Jasně používám 13 místný alfanumerický kód s velkými i malými písmeny + fázové ověření přes sms. Přes to by se nedostali ani odborníci přes Denuvo!! :-))

Uživatelský avatar
TRNX
Level 3
Level 3
Příspěvky: 598
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Napadení mého Google účtu

Příspěvekod TRNX » 28 lis 2018 15:58

Pravděpodobně nějaký vir. Pokud jsi s tím nic nedělal, rozhodně si co nejdříve reinstaluj systém.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Redmi 9C - zrušení ověření Google účtu
    od Karrex » 16 kvě 2023 16:21 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    2
    1701
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    16 kvě 2023 18:08
  • Odesílání emailu bez mého vědomí
    od trudy557 » 20 led 2024 19:16 » v Komunikace na internetu
    1
    1462
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    20 led 2024 19:21
  • paypal zruseni učtu - zablokovana simka
    od p3v4x » 02 říj 2023 20:16 » v Vše ostatní (z oblasti IT)
    15
    6749
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    05 říj 2023 19:18
  • nefunguje nabídka start v jednom účtu v druhém ano
    od DeNNI85 » 16 srp 2023 12:00 » v Windows 11, 10, 8...
    1
    876
    od RIKI22 Zobrazit poslední příspěvek
    16 srp 2023 12:07
  • Google vyhledávání-reCaptcha Příloha(y)
    od ski1961 » 23 kvě 2023 16:58 » v Internet a internetové prohlížeče
    4
    1904
    od kecalek Zobrazit poslední příspěvek
    24 kvě 2023 14:59

Zpět na “Vše ostatní (inet)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti