WIFI - jaký koupit typ přístroje?

...

Moderátor: Mods_senior

Essmen
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

WIFI - jaký koupit typ přístroje?

Příspěvekod Essmen » 23 úno 2007 10:24

dobrý den potřeboval bych poradit jaký typ přístroje ( router nebo bridge ) bych měl zakoupit pro rozvod bezdrátového internetu v RD. Na střeše mám anténu a svod je napájen +5V a připojen na síťovou kartu ( takže klasika ). problém je vtom , že dům je kvalitně izolován hliníkovou folií a může být problém přenosu WI-Fi.

mod. by Ltb - drobná úprava předmětu

Reklama
Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 23 úno 2007 14:22

Váš přízpěvek sem četl několikrát bohužel sem nepochopil jesli chcete od stávajícího PC vytvořit domácí bezdrátovou síť nebo se ptáte jaké zařízení si koupit pro vytvoření domácí drátové sítě. POdle toho co píšete je již příjem WiFi zajištěn minimálně k jednomu PC.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6760
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Ltb » 23 úno 2007 17:17

Z mého pohledu to zřejmě bylo myšleno tak, že internet skutečně do 1 PC již jde. Ideálně bych navrhoval tohle PC vyměnit za nějaký "chytrý" wifi router a pc dovybavit bezdrátovou kartu.

Osobně bych se přikláněl ke značce ASUS - model by poté záležel na dostupných financích.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 23 úno 2007 18:15

Tady bych se přidal né jako pomocník ale jako tazatel jaké má háčky propojení přes BluTu protože klíčenka stojí tak 500,- a dosah bude minimálně 30 metrů.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6760
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Ltb » 24 úno 2007 00:47

Bluetooth vs Wifi??

Nevím, nevím - bluetooth není vhodné na propojování PC. Rychlost je oproti wifi znatelně pomalejší, dosah je hodně mizerný. Zatímco wifi zvládne i 300m (s dobrou viditelností), bluetooth může končit na najkých 10ti metrech. 30 metrů se mi zdá přehnané..

Rozhodně bych volil wifi :-)

Uživatelský avatar
foxy_whiteFox
Level 3
Level 3
Příspěvky: 445
Registrován: prosinec 06
Bydliště: Olomoucký kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod foxy_whiteFox » 24 úno 2007 01:13

Bluetooth a dosah 30m- to je hodně dobrej vtip :lol:
Doporučuju wi-fi, mám wi-fi router "D-link" za cca 1500kč a spokojenost. Pak stačí wi-fi karta za cca 800kč.

Essmen
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Essmen » 25 úno 2007 20:08

Ltb píše:Z mého pohledu to zřejmě bylo myšleno tak, že internet skutečně do 1 PC již jde. Ideálně bych navrhoval tohle PC vyměnit za nějaký "chytrý" wifi router a pc dovybavit bezdrátovou kartu.

Osobně bych se přikláněl ke značce ASUS - model by poté záležel na dostupných financích.



ano máte pravdu zapoměl jsem ještě napsat že ve stávajícím PC 1 mám již nachystanou WI-FI kartu :idea:

Essmen
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Essmen » 25 úno 2007 20:11

Jan Pašek píše:Váš přízpěvek sem četl několikrát bohužel sem nepochopil jesli chcete od stávajícího PC vytvořit domácí bezdrátovou síť nebo se ptáte jaké zařízení si koupit pro vytvoření domácí drátové sítě. POdle toho co píšete je již příjem WiFi zajištěn minimálně k jednomu PC.


samozřejmě příjem internetu je již do PC1, ale chci ho odpojit a na svod připojit wi-fi zařízení které umožní rozvést bezdrátovou sít po domě a připojit tak i další PC :D

Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6760
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Ltb » 25 úno 2007 20:20

Zdravím všechny, v rámci soukromé zprávy mi přišlo od Essmena další upřesnění zde řešeného problému:

Essmen píše: Do WI-FI routeru nechci investovat vic jak 2500,- Kč. Svod který jde z anteny do PC síťové karty odpojím a zapojím do tohoto nového zařízení. Tím pádem předpokládám , že toto nové zařízení ( nazveme jej router ) bude živit antenu +5V a já se zbavím trafíčka pod stolem. Doufám, že tomu tak bude. Díky novému routeru bych chtěl připojit do takto vzniklé sítě ještě notebook a HP komunikátor. Prosím poraďte nějaký dobrý router. Díky za odpověď.

Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6760
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Ltb » 25 úno 2007 20:41

Pokud bych měl doporučit konkrétní model, volil bych ASUSe. Jak už jsem psal o několik řádků výše, mám s ním velmi dobré zkušenosti. Obsahuje slušný firewall, 2x USB port (pro připojení tiskárny nebo USB disku) atd.

Typ:
ASUS WL-500g Premium WiFi Access Point/ Router - 802.11b/g/gE (11/54/125Mbps), 4x10/100, 1xWAN, 2xUSB2.0, BitTorrent client - např. na alzasoft.cz za 2 499,00 Kč bez DPH.

Jeho levnější varianta (bez USB):
ASUS WL-520g DeLuxe WiFi Access Point/ Router - 802.11b/g/gX (11/54/125Mbps), 4x10/100, 1xWAN
- např. na alzasoft.cz za 1 599,00 Kč bez DPH

Pokud bych měl koupit jiné značky, tak asi jedině D-Link či LinkSys. Do konektoru WAN by mělo přijít to připojení, které je momentálně zapojené do té síťové karty v PC.

toncis
Level 2
Level 2
Příspěvky: 188
Registrován: srpen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

xx

Příspěvekod toncis » 25 úno 2007 22:16

poznamka ak chces tahat dake veci cez torent alebo dcc+ je vhodnejsie pripojenie cez kabel takze router si kup od toho nech ti ide kabel pc1 a potom vsetko ostatne len wifi vermi je to ideal

Uživatelský avatar
James_Radlle
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 820
Registrován: únor 07
Bydliště: Far Far Away
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: xx

Příspěvekod James_Radlle » 26 úno 2007 00:00

toncis píše:poznamka ak chces tahat dake veci cez torent alebo dcc+ je vhodnejsie pripojenie cez kabel takze router si kup od toho nech ti ide kabel pc1 a potom vsetko ostatne len wifi vermi je to ideal


Anebo k vyse jmenovanemu Asusu wl-500 gp si muzes koupit hdd a tahat primo na nej bez zapnuteho pc, ma torrentovy stahovac :D :wink: :wink:
Počítač: ANO! :bottle:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Kde koupit levně klíč win 11 pro
    od Dizzy66 » 11 kvě 2023 14:51 » v Windows 11, 10, 8...
    36
    5733
    od Spooner3 Zobrazit poslední příspěvek
    18 kvě 2023 20:22
  • Kde koupit 80W SuperVooc nabíječku
    od Baader » 05 srp 2023 13:15 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    6
    1977
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    05 srp 2023 20:53
  • Vyplatí se koupit Iphone 11 pro max
    od mtc » 30 dub 2023 20:51 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    0
    1486
    od mtc Zobrazit poslední příspěvek
    30 dub 2023 20:51
  • 12VHPWR redukce ke RTX 4090 kde koupit
    od Ladis666 » 04 pro 2023 19:51 » v Problémy s hardwarem
    2
    904
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    04 pro 2023 22:32
  • O2 wifi Příloha(y)
    od bilbo02 » 26 kvě 2023 22:47 » v Administrace sítě
    9
    2538
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    30 kvě 2023 22:11

Zpět na “Vše ostatní (inet)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů