Chci zrychlit PC-prosím o radu

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 06 lis 2005 15:18

Jo, Ati Radeon X1800 je asi první grafika, kterou má smysl si pořizovat s ohledem na práci s videem. S technologií AVIVO umí akcelerovat i komprimaci. Ale na přehrávání nějakýho DivX nemá grafika žádnej moc velkej vliv. Schválně sem si teď udělal takovej pokus. Přehrávání DVD s a bez HW akcelerace. S akcelerací bylo vytížení CPU 5%, bez akcelerace 15%. Procesor na 1.73GHz.
V žádným případě netvrdím že grafika je zbytečná. Ale jestli halancik nehraje hry, nepřehrává filmy, tak u internetu je mu vskutku jedno jestli má VIA Unichorme nebo GF7800GTX. Kdybych měl rozhodovat, jestli 512MB paměti a grafiku, nebo 1GB paměti bez grafiky, volil bych druhou možnost.
Asi nemá cenu to moc rozebírat, každej na to ma jinek názor a to je dobře.
Takže do čeho bych šel já: Ke stávající 256MB přikoupit dalších 512. Grafika jo, ale když už se tu chceme ohánět videem, tak aspoň GF6600, která umí akcelerovat WMV HD. Někdo může argumentovat proč ne 6200, když to umí taky, ale nejlevnější 6200 se 128-bit paměťovým rozhraním je jen o 300 levnější než GF6600. Takže grafiku tuhle. To je v daný situaci dle mýho nejlevnější rozumnej upgrade.
Tu grafiku co sis vybral ty bych asi nebral, přece jen už má nejlepší léta za sebou.

Ještě k těm antivirům: Všeobecně se nedoporučuje mít víc podobnejch produktů zároveň. Hlavně u rezidentních ochran můžou vznikat problémy, kdy se navzájem perou. Taky musíš brát v úvahu to, že antivir vlastně v reálným čase skenuje nově vznikající soubory. Pokud ty běží čtyři naráz, je zátěž čtyřnásobná. Osobně nemám žádný velký zkušenosti s žádným z uvedených. Jako většina lidí sem začal s AVG, pak přešel rovnou na NOD a k AVG už bych se vracet nechtěl. To si radši za kvalitu zaplatím.
Používání Firefoxe tě jedině šlechtí. Jestli k tomu ještě pravidelně záplatuješ, seš docela za vodou. Pak občas nezapomeň na nějakej ten antispyware a myslím že nemusíš paranoidně používat čtyři antiviry zároveň :D. Z uvedený čtyřky bych asi zůstal u Avasta. Co se antispyware týče, osvědčený sou Ad-Aware, SpyBot a Microsoft AntiSpyware taky není zlej.
Naposledy upravil(a) miras dne 06 lis 2005 15:26, celkem upraveno 1 x.

Reklama
Surehand
Level 2
Level 2
Příspěvky: 158
Registrován: září 05
Bydliště: Hlohovec
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Surehand » 06 lis 2005 15:25

Podľa môjho názoru je tá 9550ka v dnešnej dobe už len východisko z núdze. V takom prípade, ak nie sú zvyšné bubáky(money), by som skôr doporučil o máličko drahšiu 9600ku, hoci už tiež vekovo a výkonnostne zaostávajúcu, ale ak ich je dosť, radšej by som siahol po niečom lepšom. Myslím, že na lepšiu orientáciu v probléme by nám všetkým pomohlo, keby si napísal aspoň tak orientačne, koľko plánuješ do PC investovať. RAMku doporučujem jednoznačne, v tom tu majú všetci úplnú pravdu, ale grafiku tiež. Miras doporučuje dať jednu 512ku, alebo jednu 1GB pamäť, teda ak mi láskavo odpustí, že som si dovolil rozprávať za neho. :banana:

Miras: No počkej, to budeš žehlit ještě hodně dlouho :evil: :lol:

Uživatelský avatar
halancik
Level 1
Level 1
Příspěvky: 63
Registrován: listopad 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod halancik » 06 lis 2005 15:30

Dobře takže je to jasný-koupim RAM,koneckonců mám EVEREST Home edition a ten taky píše abych přidal víc paměti,ale pořád mi nikdo neřekl jestl i je to pravda a nebo ne-že mají být obě stejné.Dík.

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 06 lis 2005 15:41

Je lepší mít paměti identický, ale nutnost to není. Identický myslím frekvence a časování, na výrobci ani velikosti tak moc nezáleží. Všechny parametry se přizpůsobí tý nejhorší paměti. Takže když tam dáš 266MHz CL3 paměť a vedle toho nějakou 433MHz CL2, ve výsledku to pojede na 266 při časování 3.
Stávající paměť je 400MHz, časování lepší jak 2,5 mít nebude, takže kup 512MB 400MHz, CL2,5. Nebo jestli se cejtíš na giga, bránit ti v tom samozřejmě nebudu :wink:

Uživatelský avatar
halancik
Level 1
Level 1
Příspěvky: 63
Registrován: listopad 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod halancik » 06 lis 2005 15:44

To kolik do toho hodlám dát je asi tak-"dotace" pro tyto účeli mám dost nepravidelný:-)),takže teď jednozačně koupím tu RAM a podle toho kolik bude na tu grafiku tak koupím co nejlepší ale dát za ní víc jak 2000 se mi nechce,když jí stejně "neužiju" v plném rozsahu a ve všech směrech.To si myslím že je potom lepší rovnou vyměnit ten procesor že jo?,ale jak jsem psal tak se mi nechce ho měnit tak brzo takže s ním ještě počkám,protože kdybych ten co mám chtěl prodat tak za něj dostanu prt ne?Původně jsem chtěl zvolit jen jednu možnost ale jak vidí (čtu) tak bych to "pokušení" co to udělá (gra.kar.) nevydržel:-)) a proto se budu snažit pořídit oboje,koneckonců možná bych moch zkusit napsat santovi třeba se tady staví:-)).Každopádně ještě jednou všem děkuju.

Surehand
Level 2
Level 2
Příspěvky: 158
Registrován: září 05
Bydliště: Hlohovec
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Surehand » 06 lis 2005 15:49

V prípade, že sa dopĺňa druhá RAMka, je úplne najideálnejšie, ak je identická s tou prvou, teda ronaké parametre a rovnaký výrobca. Aj pri rovnakých RAMkách rôznych výrobcov sa totiž môžu vyskytnúť drobné odlišnosti, prípadne niektoré tvrdohlavé komponenty nemusia spolupracovať. :wink:
Vážení čitatelia a prispievatelia, týmto sa zároveň hlboko ospravedlňujem mirasovi, že som sa bez jeho súhlasu pasoval do role jeho hovorcu. Sľubujem, že už to nikdy neurobím. :banana:

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 06 lis 2005 15:52

Jakýkoliv čachry s procesorem sou u tebe teď zbytečný, vložený peníze by neodpovídaly výkonostnímu nárůstu.
Priority bych ti seřadil takhle? Paměť->grafika->novej počítač :)
U grafiky fakt strašně záleží, k čemu všemu ju budeš využívat. Jestli chceš byť jen okrajově hrát hry, to co sem doporučoval já je rozumný minimum. Ale samozřejmě když dáš strop 2000 a budeme mět vybrat kartu, něco ti doporučíme. To by pak určitě skončilo v podstatě u tý karty co sis vybral ty.

Uživatelský avatar
halancik
Level 1
Level 1
Příspěvky: 63
Registrován: listopad 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod halancik » 06 lis 2005 17:00

Tak jsem to zkouknul (nastavení toho HDD) a u toho jednoho sekundárního tam bylo to PIO a tak jsem to přehodil na to DMA a uvidím.Mimochodem-jelikož my to stavěla odborná firma tak proč to tam už takhle nebylo?,nemá to také nějaké negativi?,omlouvám se za tu otázku ale přeci jen nejsem odborník a tak pro mě není jednoduché v systému přehodit nějakou "výhybku":-)) bez obav a myslení na to co to asi udělá v následujcích minutách,hodinách...

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 06 lis 2005 20:40

Co se týká DMA, je jenom v pořádku, žes to zapnul. Vůbec se neboj.
A některé firmy jsou odborné jen vžitým slovním označením. S některýma už mám špatné zkušenosti. Kdysi jsem si například u jedné kupoval komp tak, že každý komponent jsem si vybral sám z ceníku a na jejich žádost jsem zaplatil celou částku předem. Ale když mi ho dovezli sestavený domů, tak polovina komponent byla jiných! A vím, že u některých pracují například mladí kluci po střední škole, kteří ví jak dobře pařit hry, kopírovat filmy a hledat warez na netu. Ale sestavit pořádně komp se naučí až tam. Pro firmy je to samozřejmě výhodné, protože dostanou peníze od pracáku za to, že někoho takového přijmou a když skončí dotace od státu, tak ho propustí a vezmou jiného podobného kluka.
Samozřejmě to odnesou především zákazníci. Takže o odbornosti se někdy dá mluvit pouze v uvozovkách.

K tomu ostatnímu, samozřejmě jdi ihned do paměti. A podle tvých "nízkých" nároků bych spíš radil, ať poprosíš Santu spíše o tu Atinu 9550, na kterou jsi dal link a začal šetřit na nový komp.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

Uživatelský avatar
halancik
Level 1
Level 1
Příspěvky: 63
Registrován: listopad 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod halancik » 07 lis 2005 11:43

Dík,to že píšeš že mám potom šetřit na nový komp (i někdo před tebou to psal) to znamená že ona je i ta základovka na nízké úrovni že?,já dřív myslel že na ní nezáleží ale teď už jsem chytřejší.Myslel jsem že vždy záleží jen na těch ostatních komponentách.Příště to vezmu pěkně "od podlahy":-)).

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 07 lis 2005 16:12

Základní deska je naopak nejdůležitější součástka. Určuje výslednej výkon, stabilitu a rozšiřitelnost počítače. Dvě jinak identický sestavy, postavený na různejch základních deskách můžou poskytovat diametrálně odlišnej výkon.
Ten tvůj stroj je postavenej na platformě Socket A, procesory do tohohle socketu už se snad ani nevyrábí. Z toho důvodu je u tebe nějaká rozšiřitelnost do budoucna prakticky nulová.

jirka2
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: září 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

graficka karta

Příspěvekod jirka2 » 12 zář 2007 10:28

chtel bych se jen zeptat jakou grafickou kartu si mam koupi když chci hrát hry ja tomu totiš moc nerozumim co potrebuju v bedne abych si moh koupit docela dobrou kartu na hrani a jakou
potřeboval bych poradit


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Prosím o radu se stavbou nového herního PC
    od Martinusy » 09 úno 2024 13:28 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    10
    836
    od Vlada47 Zobrazit poslední příspěvek
    09 úno 2024 16:28
  • Prosím o PROFESIONÁLNÍ radu - nastavení Biosu !
    od Jarda_For » 26 úno 2024 19:10 » v Taktování a další úpravy PC
    3
    1091
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    27 úno 2024 18:35
  • Synology NAS přechod na nové PC*-prosím o radu!!
    od Ketty02 » 07 dub 2024 18:01 » v Sítě - hardware
    4
    418
    od Ketty02 Zobrazit poslední příspěvek
    07 dub 2024 18:34
  • Jaké náležitosti by měl splňovat software, když ho chci „vydat“?
    od Grander » 27 čer 2023 16:25 » v Programování a tvorba webu
    4
    1809
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    27 čer 2023 22:34
  • Problémy s novým PC zakoupeným přes Alza - potřebuji radu Příloha(y)
    od Rhadley » 09 bře 2024 19:15 » v Windows 11, 10, 8...
    9
    1075
    od BL!zZard Zobrazit poslední příspěvek
    10 bře 2024 18:56

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů