Tlaciaren HP LaserJet MFP M140w - oranzovy vykricnik

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

mango35712
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: srpen 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Tlaciaren HP LaserJet MFP M140w - oranzovy vykricnik

Příspěvekod mango35712 » 01 úno 2024 10:40

Dobry den,

v zufalosti sa obraciam na pomoc odbornikov tu na webe.

Mam tlaciaren HP LaserJet MFP M140w, ktoru som bezne pouzival a nebol s nou nejaky vacsi problem. V pondelok som tlacil nejake dokumenty, cca 1 list A4 za 20 minut. Vsetko fungovalo v poriadku, ale zrazu (bez vypnutia PC/tlaciarne/routera) zacal na tlaciarni blikat oranzovy vykricnik a prestala tlacit. Pise mi to, ze mam skontrolovat HP konto a tam sa dozviem viac. Bohuzial, HP konto mi ziadny KONKRETNY problem nevyhodi a ja vobec neviem, ako to riesit.
2.PNG

(zakruzkovany oranzovy vykricnik blika)

Tlaciaren je pripojena na rovnakej WiFi sieti ako PC, takze s tym problem nie je.

Skusil som uz asi vsetky mozne riesenia a postupy, co ponuka HP, ale problem sa mi nepodarilo vyriesit.

Cez aplikaciu HP Smart som robil diagnostiky, ktore ale ziadny konkretny problem nevykazali, ale tlaciaren mi aj tak stale hlasi, ze treba skontrolovat HP konto.

Skusal som to riesit aj cez HP software HP print and scan doctor, ale tam mi tiez ukazalo, ze je vsetko bez problemu.

Nestretli ste sa prosim niekto s niecim podobnym? Uz sa to snazim treti den opravit, ale vzdy to je bez vysledku a uz som naozaj bezradny a netusim, ako to dalej riesit.

Prikladam aj fotku, co mi to zobrazuje v HP Smart aplikacii, ale ked kliknem na ziskat dalsiu pomoc, tak sa naozaj k nicomu neviem dopracovat.
1.PNG


Za kazdu pomoc a radu vam budem velmi vdacny.

Dakujem a prajem prijemny den

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Tlaciaren HP LaserJet MFP M140w - oranzovy vykricnik

Příspěvekod petr22 » 01 úno 2024 10:49

Ma tiskarna funkcni pripojeni k internetu? Bez nej totiz nefunguje.

Osobne bych to vyresil tak ze bych koupil normalni tiskarnu, ktera nevyzaduje k funkci
pripojeni na internet a aktivni ucet na serveru vyrobce.

mango35712
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: srpen 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Tlaciaren HP LaserJet MFP M140w - oranzovy vykricnik

Příspěvekod mango35712 » 01 úno 2024 11:10

Ano, pripojenie funguje.
Tlaciaren dokaze vytlacit aj dokument, v ktorom pise, ze je problem s HP kontom a ze coskoro nebudem moct tlacit dalej.
Pod tym su dalej uvedene informacie o tom, na aku siet je pripojena, udaje o IP, sila signalu a podobne a vsetko je v poriadku.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Tlaciaren HP LaserJet MFP M140w - oranzovy vykricnik

Příspěvekod ITCrowd » 01 úno 2024 11:16

Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Tlaciaren HP LaserJet MFP M140w - oranzovy vykricnik

Příspěvekod petr22 » 01 úno 2024 11:20

Odkud presne je ta tiskarna - nebyla pouzita nekym jinym?

Ono to vypada ze je problem s uctem, presneji receno s objednanou sluzbou ktera je vazana na ucet na ktery je tiskarna
aktivovana pri prvnim spusteni.

Kdyz se prihlasis na InstantInk ucet - je tam vse spravne zadane ? Platebni udaje napriklad. Ten kram bez toho nefunguje.
http://hpinstantink.com/signin

Postup dle HP, pak zkusit tisk znovu:

(1) Turn the printer on, if it is not already on.
(2) Wait until the printer is idle and silent before you continue.
(3) With the printer turned on, disconnect the power cord from the rear of the printer.
(4) Unplug the power cord from the wall outlet.
(5) Wait at least 60 seconds.
(6) Plug the power cord back into the wall outlet.
NOTE: HP recommends connecting the printer power cord directly to the wall outlet.
(7) Reconnect the power cord to the rear of the printer.
(8) Turn on the printer, if it does not automatically turn on.

Tohle bohuzel neni normalni tiskarna, vyzaduje mit aktivni ucet a predplatne u HP - nejlepsi je takovy kram bud
vubec nekupovat nebo se ho zbavit. HP ted jeste zdrazilo tarify, takze tisk bude nekolikrat drazsi.

Zivan
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2456
Registrován: leden 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Tlaciaren HP LaserJet MFP M140w - oranzovy vykricnik

Příspěvekod Zivan » 01 úno 2024 11:52

Ono se da od te sluzby "Instant Ink" i odhlasit a pouzivat originalni tonery z obchodu. Ale pry ta tiskarna i tak potrebuje funkcni pripojeni a kdovi co jeste kontroluje.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Tlaciaren HP LaserJet MFP M140w - oranzovy vykricnik

Příspěvekod petr22 » 01 úno 2024 11:53

Ta chybova hlaska je prave od sluzby InstantInk.

Ted jde o to, zda ji tazatel aktivoval sam, nebo nekde ziskal tiskarnu kteran uz aktivovana byla na cizi ucet.

Nejpravdepodobnejsi pricina je, ze ta sluzba je objednana, ale ne zaplacena, tak je zablokovan tisk.

Pripojeni je vyzadovano k funkci tiskarny - neco takoveho si clovek obvykle nekoupi dobrovolne, je to uvedene
primo v popisu tiskarny jak u HP tak u prodejcu.

mango35712
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: srpen 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Tlaciaren HP LaserJet MFP M140w - oranzovy vykricnik

Příspěvekod mango35712 » 01 úno 2024 12:13

Ta tlaciaren je od zaciatku moja a nikto iny je nepouzival.

Sluzbu InstantInk som nevyuzival, kupoval som original tonery z obchodu. Popravde si ani nemyslim, ze v tom InstantInk som zaregistrovany .. viem len o tom, ze som si vytvoril HP konto a na PC som stiahol aplikaciu HP Smart.

Osobne som tu tlaciaren pouzival od 10/2023 a s nicim nebol problem, ale v pondelok behom dna proste zacala blikat a hotovo. Mna skor stve to, ze to chce skontrolovat HP konto a ked to rozkliknem, tak sa proste nic nedozviem.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Tlaciaren HP LaserJet MFP M140w - oranzovy vykricnik

Příspěvekod petr22 » 01 úno 2024 12:24

Takze jsi si 100% jisty, ze nepouzivas InstantInk.

Prihlas se pres prohlizec na webove rozhrani (IP tiskarny) a tam odeber "Webove sluzby" (Web Services) a restartuj tiskarnu.

To by melo stacit k tomu, aby se tiskarna nesnazila kontrolovat InstantInk ucet pres net.

mango35712
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: srpen 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Tlaciaren HP LaserJet MFP M140w - oranzovy vykricnik

Příspěvekod mango35712 » 01 úno 2024 14:48

petr22 píše:Takze jsi si 100% jisty, ze nepouzivas InstantInk.

Prihlas se pres prohlizec na webove rozhrani (IP tiskarny) a tam odeber "Webove sluzby" (Web Services) a restartuj tiskarnu.

To by melo stacit k tomu, aby se tiskarna nesnazila kontrolovat InstantInk ucet pres net.



No nechcem to tvrdit uplne na 100%, ale vedomy si toho nie som.

Mozes mi to prosim blizsie popisat? Nerozumiem tomu prihlaseniu na webove rozhranie pomocou IP tlaciarne .. Kde ziskam tu IP tlaciarne a kam sa potom prihlasit prosim?
Mrzi ma, ze sa pytam asi na uplny zaklad, ale naozaj netusim.

Dakujem

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Tlaciaren HP LaserJet MFP M140w - oranzovy vykricnik

Příspěvekod ITCrowd » 01 úno 2024 15:03

Jestli ti tiskárna vytiskne konfiguraci, tak tam její IP adresu najdeš. Pokud ne, budeš muset proskenovat síť např. programem netscan a tak zjistit její IP adresu. Tu potom zadáš do prohlížeče do adresního řádku (tam, co se normálně píše wwwněco). Screen z netscan najdeš třeba zde: viewtopic.php?f=109&t=148894
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

mango35712
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: srpen 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Tlaciaren HP LaserJet MFP M140w - oranzovy vykricnik

Příspěvekod mango35712 » 01 úno 2024 15:15

Ked som sa tam dostal, tak mi pise toto.
1.PNG


Treba tam s tym nieco spekulovat?

Dakujem


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Problem - tlaciaren HP LaserJet MFP M140w
    od mango35712 » 24 lis 2023 14:37 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    1
    1210
    od Roman Tyčka Zobrazit poslední příspěvek
    26 lis 2023 20:30

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 hostů