Stojan na sluchátka - ano nebo ne?

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

WolfGunCZ
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Stojan na sluchátka - ano nebo ne?

Příspěvekod WolfGunCZ » 13 pro 2023 13:38

Zdravím, řeším, jak naložit se sluchátky nějak elegantněji, aby mi neležela na stole. Nabízí se stojan, ale jsou stojany na sluchátka vhodným řešením? Vidím v tom totiž jeden potenciální problém. Když jsou sluchátka pověšeny na stojanech, které poskytují jen podporu shora (viz obr. 1), tak to přeci namáhá náhlavník. Při stojanech, které mají podporu komplexnější (viz obr. 2), si zase myslím, že to namáhá i náušníky (za cenu odlehčení náhlavníku), protože na ně neustále je vyvíjen tlak. Mám pravdu nebo mé obavy jsou zbytečné a sluchátka stojany nemůžou poškodit? Jaké máte zkušenosti vy, popřípadě jak to řešíte, aby vám sluchátka neležely na stole?

obr. 1
Snímek obrazovky (314).png


obr. 2
999A0530-scaled.jpg

Reklama
Uživatelský avatar
GamerXXX
Level 1
Level 1
Příspěvky: 98
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Stojan na sluchátka - ano nebo ne?

Příspěvekod GamerXXX » 13 pro 2023 15:31

Čistě teoreticky mi připadá lepší ta první varianta. Sluchátka jsou na něm jen volně zavěšená, tak že se maximálně může časem otlačit vnitřní část hlavového mostu, ale v druhém případě je hlavový most rozevřený (napnutý) na stojan, tak že by mohl časem ztratit přítlak a ještě se mohou otlačit náušníky. Ale jak říkám..čistě teoreticky :-)

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Stojan na sluchátka - ano nebo ne?

Příspěvekod ITCrowd » 13 pro 2023 15:55

Kup si novodurovou zátku na potrubí, připevni ji na stěnu, či skříň a máš držák jak víno. Zatížení bude odpovídat obr.2, ale náušníky to namáhat nebude: https://www.obi.cz/ht-uzavery-natrubku/ ... gIKCPD_BwE
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

meda2016
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 675
Registrován: květen 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Stojan na sluchátka - ano nebo ne?

Příspěvekod meda2016 » 13 pro 2023 16:23

Obrázek 2 je ideální odložení sluchátek, spodní část je užší než hlava. Neměl by tam být lak nebo plast, který odpařuje plnidla kvůli degradaci náušníků. Jiné řešení ale není horší, protože opotřebení nestojí za zmínku - deformace menší než při položení na plochu.

Uživatelský avatar
Grander
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1889
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Stojan na sluchátka - ano nebo ne?

Příspěvekod Grander » 13 pro 2023 17:21

Myslím, že to moc řešíš. Náhlavník či náušníky to namáhá zhruba stejně, jako bys měl ty sluchátka na hlavě.
Osobně jsem si pořídil v hobbymarketu něco takového asi za 80 Kč a připevnil to zespodu ke stolu - problem solved, mám to na dosah ruky a navíc mi to nezabírá místo na stole.
Přílohy
hak-stropni.png

Tint
Level 1
Level 1
Příspěvky: 84
Registrován: červen 12
Bydliště: V žádným případě
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Stojan na sluchátka - ano nebo ne?

Příspěvekod Tint » 13 pro 2023 17:30

Ahoj
Mám ten první. Pro MĚ naprosto v pohodě. Neurazí, stabilní (betelný)

stojan.jpg

Uživatelský avatar
liborek
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2703
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Stojan na sluchátka - ano nebo ne?

Příspěvekod liborek » 13 pro 2023 18:06

Jen tak pro srandu. Vlastní výroba. Nerez nezničitelné. :D Sluchátek si nevšímejte, měl jsem je zrovna po ruce.
Schránka 01.jpg
Intel Core i7-6700,MB Gigabyte GA-B150-HD3,MSI-GeForce GTX 1070 Gaming X 8G,2 x8GB DD4 2133MHz,Win 10 64bit.

Windows 7Pro,Intel CoreDuo E6750,SAPHIRE RADEON HD 5770 VAPOR-X,RAM 3GB, Gigabyte MB GA-P35-DS4,Corsair 600w.

Tint
Level 1
Level 1
Příspěvky: 84
Registrován: červen 12
Bydliště: V žádným případě
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Stojan na sluchátka - ano nebo ne?

Příspěvekod Tint » 13 pro 2023 18:20

Hele dobrý ty jo :thumbup: :clap:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Facebook [Bot] a 37 hostů