Usínání bluetooth klávesnice

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

beowafle
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: květen 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Usínání bluetooth klávesnice

Příspěvekod beowafle » 06 úno 2021 14:16

Zdravím, koupil jsem si Microsoft Designer Bluetooth Desktop klávesnici. Skvěle se na ní píše, ale problém je v tom, že po nějaké době neaktivity usne a trvá to 2-3 sekundy než se probudí. Takže když potřebuji např. rychle použít klávesovou zkratku tak musím čekat než PC "odmrzne" - během těch několika sekund nereaguje jak klávesnice tak ani drátová myš co mám.

Ptal jsem se na diskusním fóru Microsoftu a bylo mi stejně jako mnoha lidem přede mnou řečeno, že to je normální. A nejde to změnit. OK, ale zajímalo by mě, jestli se to nedá nějak obejít? Jestli existuje nějaký softwarový způsob, jak klávesnici neustále probouzet.

Popravdě bych se asi i spokojil s tím, kdyby se klávesnice probouzela do sekundy...

Mám PC s Win10, nejnovější aktualizace. Klávesnice používá BLE a je připojena k PC přes BLE-kompatibilní adaptér.

Možná s tím někdo tady má zkušenosti. Jít cestou navrtání vrutu do CAPS locku jako to udělal někdo na Redditu bych fakt nechtěl.

Reklama
beowafle
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: květen 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Usínání bluetooth klávesnice

Příspěvekod beowafle » 13 úno 2021 15:06

Pravděpodobně jsem našel řešení. Ještě to budu dlouhodobě sledovat, ale vypadá to dobře. Problém byl asi v generických bluetooth ovladačích a možná i samotném adaptéru. Původně jsem měl BT adaptér TP-LINK UB400. Ten neměl vlastní ovladače, chlubil se plug&play schopností. Po zapojení si Windows stáhly generické ovladače a hned vše fungovalo. Ukázalo se ale, že inženýři z Microsoftu vydali celkem drahou bezdrátovou klávesnici, která není podporovaná jejich vlastním programem Mouse and Keyboard Center, a nedá se na jejím chování upravit vůbec nic.

Nevzdal jsem to, a koupil jsem adaptér jiný - CONNECT IT BT403. Ten se prodává s CD, na kterém jsou přiloženy ovladače. Po jejich instalaci se mi dokonce v liště objevila BT ikona a mohu některé vlastnosti adaptéru nastavit. Například mohu dostat oznámení, kdy se klávesnice odpojí (=usne). Teď se klávesnice probouzí téměř okamžitě.

Nechápu ten postup Microsoftu. Vydají skvělou klávesnici, ale už je jim jedno jak bude její připojení většině lidí fungovat. A když se zeptáte na oficiálním foru, tak se dozvíte, že několikasekundové probouzení je normální. To, že existuje řešení, vám nikdo neřekne, protože to asi sami ani neví. Protože je jim to jedno.

Zkušenost do budoucna - nekupovat bezdrátové klávesnice, pokud výrobce výslovně nespecifikuje údaje jako rychlost probuzení. Což pokud vím nedělá žádný.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů