Sekání streamu OBS/Discord

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Cyberjohny
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Sekání streamu OBS/Discord

Příspěvekod Cyberjohny » 13 lis 2020 07:16

Ahoj,

rád bych se zeptal ohledně mého problému při streamování.

Ještě kdysi jsem normálně streamoval často přes switch (To bylo ještě na windows 7) a vždy to bylo bez lagů, sekání a čehokoliv jiného, zkrátka 100% čistý. Poté jsem přešel na windows 10 kvůli tomu, že win7 přestaly být podporovaný... což jsem přešel. Měl jsem mega starou grafiku a po instalaci Win10 jsem začal mít grafický bugy. Zkoušel jsem stahovat ovladače a myslel jsem, že to bude ok, ale nebylo. Sekání obrazu, i méně náročné hry se graficky sekaly (ne na streamu) a i pod panáčkama byl jakoby černý čtvereček. Říkal jsem si, jo tak mam starou grafiku, co nepodporuje Win10 a je na to špatný driver. Když vyšly WOW Shadowlands, tak tam přímo byl odkaz na stáhnutí dle grafiky co mám, takže jsem na 110% musel stáhnout dobrý driver. Stejně to nešlo. Ve středu mi kámoš "dal" na dnešní poměry dost dobrou grafiku a samozřejmě už rozjedu hry na maximum Jako Mafii 1 Definitive Edition, která je dost náročná graficky a bez jediného záseku. Každopádně se stream pořád seká .... Jedná se o hry, které chci streamovat tedy: Dota 2 a Wowko. Wowko je náročný trošku na procesor který mám tušim 2,8 GHz Intel I5, takže to by se mohlo sekat při streamování a pochopil bych, že mam slabý procesor. Ale dotu ? Tu jsem hrál se streamem ještě na starým počítači se starým procesorem. Dota téměř nevytižuje procesor. Opravdu nechápu, proč by se to mohlo sekat. Jak jsem již zmiňoval, na Windows 7 jsem streamoval přes OBS A Discord a vždy to šlo bez jediného záseku, v tom tkví celý problém, kterému nerozumím.
Za jakékoliv rady mockrát děkuji.

CPU: Intel 2,8GHz i5
Grafika: stará s 1 GHz, nová lepší s 3GHz (Bohužel nevím teď názvy, budu vědět až v neděli. až dorazim domů)

Stream: (nedávám ho kvůli reklamě, nehledám viewry, jen jsem zkoušel míru sekání při hraní a kámoš mi říkal jak se to seká více ve videu, dle něj to je slabým procesorem, já si to nemyslím. To by mi to přeci nešlo bez jediného záseku na Win7, možná to je tím, že Win10 víc zatěžuje procesor? Nevím.... vyzkouším cokoliv, všem děkuji!)
https://www.twitch.tv/videos/800223263


Ještě chci říct, že to Wowko se seká převážně ve městech a Dota pravidelně ..
Je divné, že na discord se to seká i na nižší detaily, ale lepší to je rozhodně na OBS (mín se to seká).

Ještě jednou všem děkuji a přeji krásný víkend

Johny

Dodatečně přidáno po 1 hodině 7 minutách 4 vteřinách:
Dal jsem si tu práci a našel jsem momenty, abych nejlépe ukázal jak se to seká:
https://clips.twitch.tv/DreamyOutstandi ... iBrainSlug
(dota 2 sekání, neseká se to pořád, ale v důležitých momentech ano)

(Wow sekání ve městě, potom když jsem mimo tak v pohodě)
https://clips.twitch.tv/LachrymoseBoredCattleBudBlast
Doufám, že se to nebere jako nějaká reklama :) Dávám to jen, abych co nejlépe identifikoval problém, aby se to vyřešilo. Díky :)

Reklama
Uživatelský avatar
Donator_HD
Level 2
Level 2
Příspěvky: 191
Registrován: říjen 18
Bydliště: Karlovarský Kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sekání streamu OBS/Discord

Příspěvekod Donator_HD » 13 lis 2020 13:15

Až přijdeš domu, tak sem vypiš celý jména komponent, pak si stáhni MSI Afterburner, RivaTuner Statistics server se ti nabídne k instalaci, ten taky nainstaluj, podle YouTube videí si nastav jak zobrazit teploty a využití procesoru, grafiky a RAMek. Až to budeš mít, zapni strým, hry co se ti sekaj a jdi to otestovat, když ti to bude ukazovat 100% na procesoru, podívej se do správce úloh co ti kolik žere, jestli to bude OBSko tak se musí přenastavit OBS. Jestli to bude ukazovat 100% na grafice, limitni si fpska aby ti 100% grafiky nežrala hra ale zbyl výkon i na OBSko. Nikde jsem nevyčetl kolik máš GB RAM, jestli máš 8GB tak je to možná ten problém, pro strým je doporučených 16GB. S přenastavováním OBS ti kdyžtak pomůžu.

Ujisti se jestli máš nejnovější verze Windows a OBS a jestli nemáš moc vysoký teploty jak na procesoru tak grafice.
CPU: AMD Ryzen 7 2700,RAM: HyperX Furry Black Series 2X8GB 2666MHz,GPU: SAPPHIRE Radeon RX 470 8GB Nitro+,MB: MSI TOMAHAWK B450 MAX,PSU: EVGA 650 GQ

Cyberjohny
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sekání streamu OBS/Discord

Příspěvekod Cyberjohny » 13 lis 2020 17:05

Jak jsem říkal, predtim na win7 to šlo perfektně bez sekání. Ano mám 8gb ram, je šance ze by se to tím vyřešilo? V tu neděli to zkusím a postnu screen. Hlavní point je i ten, ze na discordu při streamovani obrazovky se to seká ještě víc než OBS. Nepomohl by třeba reinstal počítače ? Pravidelně si ho čistím a mazu soubory aby byl rychlý ... ale napadlo me to. Nastavení tedy obs muže být špatný ale i když se seká discord... grafika už musí být v cajku .. ale na dotu je potřeba 2 jádro mega slabý a přijde mi to proste jako nesmysl aby se Sekala dota.... mockrát děkuji ještě jednou za tipy a pomoc.. už jsem zoufalý, řeším to už půl roku

Uživatelský avatar
satik
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3509
Registrován: leden 15
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Sekání streamu OBS/Discord

Příspěvekod satik » 13 lis 2020 18:56

dokud nevime, co je to za pc, tak muzeme jen hadat
PC: MSI RTX 4090 Suprim X, AMD Ryzen 9 7950x3D, ASUS Crosshair HERO X6670E, 64GB RAM@6000CL30, Fractal Define Torrent, Seasonic PRIME TX 1600W, SSD Seagate Firecuda 530 M2 2TB +
4TB + 4TB SATA Micron 5200 ECO
Periferie: Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG, Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX300, Valve Index

mtc
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 766
Registrován: prosinec 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Sekání streamu OBS/Discord

Příspěvekod mtc » 13 lis 2020 19:58

OBS prošlo aktualizací a je na něj potřeba trochu výkonnější pc.Chtělo by to víc ram

Cyberjohny
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sekání streamu OBS/Discord

Příspěvekod Cyberjohny » 15 lis 2020 15:51

Tak mam Intel i5 2,7GHz + 8 GB ram (2x 4GB)... nevím kde přesně zjistit komponenty, tak posílám dxdiag a system information. Snad stačí. Nová grafa je určitě vyhovující. Co se týče testu OBSka, jak jsem již psal. Seká se i discord a tam žádné vytížení není, nebo je ale minimální oproti OBS (aspoň myslím.), takže v OBS logicky by chyba být neměla, ale třeba se pletu :)
Windows je aktuální a OBS používám verzi: 24.0.1 (64 bit version).. případně mohu vyzkoušet nějakou starou verzi...

Zasílám screenshoty:
https://ctrlv.cz/BPD2
https://ctrlv.cz/UtPs

Všem děkuji za pomoc

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sekání streamu OBS/Discord

Příspěvekod petr22 » 15 lis 2020 15:55

Jakpakto ze nevis, kde presne zjistit komponenty ?

Vzdyt to tam mas napsane - dokonce na obou screenshotech, deska i procesor.

i5-6400 je sice na dnesni pomery uz dost slaba, ale streaming by zvladat mohla, zvlast
tak nenarocnych her. Ta grafika bude nejspis Geforce 1060, moc jinych karet se 3 GB RAM neni.

Cyberjohny
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sekání streamu OBS/Discord

Příspěvekod Cyberjohny » 15 lis 2020 16:14

Ano napsal jsem je tam, ale chybí tam právě grafa, kterou jsem hledal, proto jsem napsal co jsem napsal :) Co s tím tedy? Taky si myslím, že minimálně ta dota by se určitě sekat neměla ... Zkouším vše updatovat, koukám na youtube návody co by to mohlo být, zatím bez výsledku bohužel ...

radši jsem stáhl program na zjištění grafy:
https://ctrlv.cz/LsRd

Uživatelský avatar
satik
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3509
Registrován: leden 15
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Sekání streamu OBS/Discord

Příspěvekod satik » 15 lis 2020 17:10

Skoda, ze je tam tahle grafika, byt tam jeji NV obdoba, tak by zvladala slusnej stream i pres grafiku.
Takhle ti moc nezbyva nez stream pres procesor, coz na 4jadru je tak maximalne na asi 720p30.
PC: MSI RTX 4090 Suprim X, AMD Ryzen 9 7950x3D, ASUS Crosshair HERO X6670E, 64GB RAM@6000CL30, Fractal Define Torrent, Seasonic PRIME TX 1600W, SSD Seagate Firecuda 530 M2 2TB +
4TB + 4TB SATA Micron 5200 ECO
Periferie: Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG, Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX300, Valve Index

Cyberjohny
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sekání streamu OBS/Discord

Příspěvekod Cyberjohny » 15 lis 2020 17:39

Ale ono se to seká kdykoliv... proto to tu pravé řeším... kdybych mohl proste jen snížit kvalitu a fungovalo by to... s tím bych byl v pohodě... vždy jsem hrál vše na nižší detaily kvůli lepší hratelnosti... je nějak způsob jak to mohu vyřešit prosím ? Je mi jedno jestli snizim kvalitu a půjde to... ale hlavně aby se na to šlo koukat.. díky všem ještě jednou.

Uživatelský avatar
satik
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3509
Registrován: leden 15
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Sekání streamu OBS/Discord

Příspěvekod satik » 15 lis 2020 19:14

posli jak ten stream mas nastaveny
PC: MSI RTX 4090 Suprim X, AMD Ryzen 9 7950x3D, ASUS Crosshair HERO X6670E, 64GB RAM@6000CL30, Fractal Define Torrent, Seasonic PRIME TX 1600W, SSD Seagate Firecuda 530 M2 2TB +
4TB + 4TB SATA Micron 5200 ECO
Periferie: Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG, Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX300, Valve Index

Cyberjohny
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sekání streamu OBS/Discord

Příspěvekod Cyberjohny » 15 lis 2020 21:20

Nevím co přesně mám vyfotit...

https://ctrlv.cz/afEn
tohle je asi main tab co bych měl vyfotit.... dal jsem schválně málo ... aby to šlo (takto to mám x let)

https://ctrlv.cz/aAHe
toto asi také důležité

našel jsem si naky guide, kde bych to měl rapidně vše zvýšit, ale když to ani na tyto hodnoty nefunguje? Ale já si osobně myslím, že problém je někde hloubš (ne v OBS) protože se mi seká i discord při streamování pro 2 lidi v roomce... a to se seká mnohem víc než OBS... (discord se seká tak 4x víc než OBS) Na Discordu dávám 720 rozlišení x 30 frenkvence snímků...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Spam server Discord
    od luckydasty » 05 srp 2023 18:43 » v Komunikace na internetu
    1
    2239
    od rhsCZ Zobrazit poslední příspěvek
    06 srp 2023 13:34
  • Nová GPU - větší sekání her
    od lakcod » 23 úno 2024 18:26 » v Problémy s hardwarem
    9
    1016
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    25 úno 2024 16:54
  • Sekání kurzoru myši po čisté instalaci Windows 10 Příloha(y)
    od FooDMasteR » 26 kvě 2023 04:47 » v Windows 11, 10, 8...
    4
    1161
    od FooDMasteR Zobrazit poslední příspěvek
    26 kvě 2023 21:51

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů