Doporučíte kameru do auta? Vyřešeno

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Doporučíte kameru do auta?

Příspěvekod ITCrowd » 22 říj 2020 21:50

Ahoj,
měl by to být dárek k vánocům. Rozpočet cca 3.000 +-, ale když pro to bude důvod, můžu jít až na 5.
Dík.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Reklama
Uživatelský avatar
GamerXXX
Level 1
Level 1
Příspěvky: 98
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Doporučíte kameru do auta?

Příspěvekod GamerXXX » 07 lis 2020 10:25

Mám dobrou zkušenost s kameraou v zrcátku. Nepřekáží na okně, neláká zloděje a člověk tím získa širší a tónované zpětné zrcátko. Myslím, že to je LAMAX S7 a byla k tomu i zadní kamera, kterou jsem ale nepoužil. Mám všude ve sloupkách a stropě airbagy a už tak byl "porod" dostat kolem nich napájení od pojistek k zrcátku, natož tahat další kabel dozadu přes celý strop.. :-)
Jinak obraz je FHD, šířka záběru OK a v noci taky OK (SPZ čitelné), šířka těla zrcátka nevadí stínítkům, display je v pravo tak že při rozsvícení v noci neoslňuje a obraz nenaruší pohled přes zrcátko a díky tomu zelenémů tńování ani v noci nemusím sklápět když na mě zezadu někdo svítí. Z mé strany spokojenost, ale každému samozřejmě vyhovuje něco jiného ;)

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Doporučíte kameru do auta?

Příspěvekod ITCrowd » 07 lis 2020 10:30

Díky za tip.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9595
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Doporučíte kameru do auta?

Příspěvekod Karrex » 07 lis 2020 11:01

"...Šířka zrcátka nevadí stínítkům..."
To záleží na autě, zda bude vadit nebo ne, určitě přeměřit.
Pokud bych už kupoval kameru v zrcátku, tak bych chtěl aby uměla začít nahrávat i při zaznamenání otřesu a když je možnost kamery za tolik peněz, tak i při zaznamenání pohybu před kamerou (někdy se dá auto odřít i bez otřesu), budu také vybírat a toto jsou mé požadavky na kameru :-) .
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8726
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Doporučíte kameru do auta?

Příspěvekod richchie » 07 lis 2020 11:11

Taktéž zrcátko v autě a to již přes tři roky-https://www.aliexpress.com/item/33050181432.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.6f815255zRYoe7&algo_pvid=44e3d8f9-1ec0-4f47-b0c2-5bad14cac197&algo_expid=44e3d8f9-1ec0-4f47-b0c2-5bad14cac197-20&btsid=2100bdd516047436051251077eaf4f&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_
a jediné co jsem dokupoval tak byla karta + nový sygic protože tam byla stará pajcnutá verze někdy z roku 2016 a nešla aktualizovat.Jinak naprostá spokojenost.A zatím i v mrazech bez problémů drží baterka.V současné době je daleko větší výběr-
https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20201107020415&origin=y&SearchText=Car+Dvr+Dual+Lens+Car+Camera+White+Rearview+Mirror

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2380057.m570.l1313&_nkw=Car+Dvr+Dual+Lens+Car+Camera+White+Rearview+Mirror&_sacat=0
atd..

Na sloupkách airbag?Co to protáhnout při kraji stropního tapecírunku jako to mám já?

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Doporučíte kameru do auta?

Příspěvekod petr22 » 07 lis 2020 11:17

Jestli to neprijde z Ciny do konce prosince tak se objednavatel nedoplati na celnich poplatcich a DPH.

lennonreloaded
Level 3
Level 3
Příspěvky: 477
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Doporučíte kameru do auta?

Příspěvekod lennonreloaded » 07 lis 2020 11:44

Možná jsem měl jen smůlu,ale kameru ve zpětném zrcátku nedoporučím. Koupil jsem jednu, do týdne reklamace kvůli podstatné závadě (svislá čára přes displej). Kamera vyměněna, opět do týdne reklamace kvůli prakticky nefunkčnímu zvuku a ještě nějaké drobnosti. Je už to 2 roky.
Vráceny peníze a kameru v zrcátku už nechci ani vidět.

flacek
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 130
Registrován: září 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Doporučíte kameru do auta?

Příspěvekod flacek » 07 lis 2020 12:13

Novy termin je az od 1.7.2021

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Doporučíte kameru do auta?

Příspěvekod petr22 » 07 lis 2020 12:29

Aha, takze zase kvuli koronaviru, ktery z moci EU zahadne zmizi do poloviny roku 2021.

Ja osobne bych sel znovu do kamery, ktera se pridelava primo na sklo a vejde se mezi zrcatko a horni
ram okna. Takovy ten valec nalezato s displejem vzadu.

Jestli se bude kamera zapinat automaticky s nastartovanim motoru tak je dobre mit s GPS, protoze ve
chvili kdy se bude porad resetovat datum nefunguje spravne premazavani starsich zaznamu, takze
muze byt plna karta a premazavat se jen jeden soubor.

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28576
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Doporučíte kameru do auta?

Příspěvekod Martab » 07 lis 2020 12:41

Záleží co máš za auto a jak je konstruovaná oblast zrcátko/sklo, mnoho novějších aut tam má různé senzory a ty pak vadí kameře ve výhledu. Pokud chceš něco levnějšího, tak mám dobrou zkušenost s: https://www.isix.cz/autokamery/xiaomi-y ... lhd-1080p/ máme v rodině několik kusů a v poměru cena/výkon super, poruchovost minimální (reklamoval jsme jednu hned po vybalení, protože byl problém s baterií, nedržela kapacitu -> výrobní vada). Teď jsem objednal kombinaci přední+zadní kamera: https://www.isix.cz/gitup-viofo/gitup-- ... gps-cerna/, výhodou je dobrý obraz i za horších světelných podmínek (jedny z nejlepších výsledků v dané ceně), nevadí jí senzory za sklem u zrcátka (vejde se vedle nich), mají i verzi pouze s přední kamerou: https://www.isix.cz/gitup-viofo/gitup-- ... lcd-cerna/ obě už mají GPS, což bych u nové kamery požadoval.

Rozhodně bych se vyhnul čemukoli, co je na přísavku, padá to. Kamera i se zrcátkem může být řešení, ale opět záleží na konkrétním autě (u starších nebývá problém, u modernějších člověk třeba přijde o samo-stmívání zrcátek, tím že je kamera dále od skla mohou vadit různé senzory, nebo černá oblast kterou některá auta v oblasti zrcátka mají. Potom je taky otázka kvality záznamu...

Dodatečně přidáno po 2 minutách 7 vteřinách:
petr22 píše:...Jestli se bude kamera zapinat automaticky s nastartovanim motoru tak je dobre mit s GPS, protoze ve
chvili kdy se bude porad resetovat datum nefunguje spravne premazavani starsich zaznamu, takze
muze byt plna karta a premazavat se jen jeden soubor.


Datum není problém ani bez GPS, aspoň u těch Xiaomi, navíc GPS chvíli trvá, než se chytne, tedy kamera musí mít toto dobře vyřešeno i bez GPS. Nicméně souhlasím, že dnes už bych šel rozhodně do kamery s GPS.

Dodatečně přidáno po 4 minutách 20 vteřinách:
Popřípadě se dají koupit přímo kamery pro dané auto, které se nacvakávají na nosič zrcátka (modernější koncernová VW auta na MQB bez senzorů za čelním sklem).
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Doporučíte kameru do auta?

Příspěvekod petr22 » 07 lis 2020 12:50

Datum problemem byt musi z principu veci - pokud se vyresetuje datum, je karta plna
novejsich nahravek, ktere se nebudou automaticky premazavat. Coz se u kamery bez
napajeni stane pomerne rychle.

Nektere kamery navic nemaji akumulator ale jen kondenzator.

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28576
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Doporučíte kameru do auta?

Příspěvekod Martab » 07 lis 2020 13:11

Jak jsme psal, máme v rodině několik takovýchto kamer a problém to není (konkrétně ty Xiaomi co jsme uváděl výše). Neříkám, že to u jiných výrobců problém být nemusí, nicméně pokud si baterka udrží kapacitu, je to v pohodě (opět, ta nejstarší Xiaomi co máme má asi 5 let a zatím OK).
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Doporučte ip kameru
    od mtc » 14 říj 2023 20:41 » v Vše ostatní (hw)
    1
    1218
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 říj 2023 20:46
  • Lze připojit kameru SQ23 bezdrátově k PC
    od Lud » 13 kvě 2023 13:14 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    741
    od Lud Zobrazit poslední příspěvek
    14 kvě 2023 15:15
  • Doporučení hry na PS3, auta, volná jízda
    od pikaso.andreas » 01 srp 2023 12:48 » v Hry
    4
    2165
    od nixxis Zobrazit poslední příspěvek
    01 srp 2023 14:41

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů