Blokové schéma PC

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Averad
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: červenec 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Blokové schéma PC

Příspěvekod Averad » 22 zář 2020 18:50

Dobrý den,
potřeboval bych se zeptat. Mám za úkol vytvořit "blokové schéma svého PC". Tento pojem jsem slyšel poprvé a pochopil jsem to jenom jako zobrazení/dokumentaci komponent a spojení mezi nimi. Dále, že každý čipset má trochu jiné schéma. Problém je v tom, že jsem v tom úplně ztracený a ani nevím, jak pořádně začít. Hádám, že by to mělo vypadat nějak takhle: https://qph.fs.quoracdn.net/main-qimg-d66f70da2026c1798e601ca360e4c937.webp
Možná za tím hledám něco moc těžkého, potom omluvte můj stupidní dotaz, ale já si pod tím nic nedokáži bohužel nic představit.

Takže otázka zní - jak to mohu vypracovat, nebo jak vůbec začít?
Moc děkuji za případné spasení.

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Blokové schéma PC

Příspěvekod Pic » 24 zář 2020 00:13

Co si zadat dotaz v Gogle - Blokové schema počítače.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Blokové schéma PC

Příspěvekod karlos » 25 zář 2020 07:06

Off Topic
Pochybuji, že kdokoliv, kdo je jen trochu opatrný při pohybu na internetu, klikne na nějaký pochybný odkaz, vedoucí do horoucí pr..le... Obrázky zde vkládáme, jako přílohy.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Blokové schéma PC

Příspěvekod ITCrowd » 25 zář 2020 12:19

Určitě domácí úloha studenta IT :-)
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7356
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Blokové schéma PC

Příspěvekod faraon » 26 zář 2020 06:28

Jo, sám píše že je to úkol, ale třeba je to student ekonomie. Takže je důležité, do jaké hloubky to blokové schéma má jít. Ono totiž může vypadat například takhle:

blokschemaPC.png
blokschemaPC.png (1.3 KiB) Zobrazeno 466 x


Což by bylo naprosto dostačující například na VŠE, kde se učí že "procesor je hybná síla počítače", nebo jiné škole učící pavědy založené pouze na víře, ale student IT by s takhle provedeným úkolem letěl až na chodbu a student elektrooboru až před školní budovu!

A jak tedy začít? Pro začátek prostudovat dokumentaci výrobce k dané desce, zjistit co všechno obsahuje a jak je to propojené, k tomu použít další zdroje informací, a nezapomenout na ostatní komponenty v počítači včetně napájecího zdroje a veškerých dalších komunikujících jednotek, což může být klávesnice a třeba i teploměr na čelním panelu. To se týká desktopového stroje, u notebooku to bude ještě složitější, tam je všechno slepené dohromady.
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)


Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů